Saturday's scores

CLASS 6A Division I

Region I Regional

Southlake Carroll 49, Midland Lee 27

Region II Regional

Prosper 38, The Woodlands 14

Rockwall 37, Klein Oak 27

Region III Regional

Humble Atascocita 42, Katy Tompkins 24

CLASS 6A Division II

Region I Regional

Amarillo Tascosa 46, Lewisville Marcus 14

Denton Guyer 42, Arlington 21

Region II Regional

Spring Westfield 38, Hewitt Midway 7

Region III Regional

Katy Taylor 35, Humble 14

CLASS 5A Division I

Region I Regional

Colleyville Heritage 24, N. Richland Hills Birdville 17

CLASS 5A Division II

Region III Regional

Fort Bend Marshall 28, Huntsville 14

Region IV Regional

Boerne-Champion 45, Sharyland Pioneer 38, OT

CC Calallen 47, Brenham 32

CLASS 4A Division I

Region IV Regional

Lampasas 66, Needville 44

CLASS 1A Six-Man Division I

Region II Quarterfinal

Rankin 78, Borden County 32

TAIAO Division I

Final

Tribe Consolidated 78, SA FEAST 32

TAIAO Division II

Final

Victoria Home School 46, Brazos Valley 24

TAPPS 11-Man Division I

Semifinal

Dallas Parish Episcopal 41, Houston St. Thomas 21

Plano John Paul II 31, SA Antonian 13

TAPPS 11-Man Division II

Semifinal

Cedar Hill Trinity 52, Grapevine Faith 14

TAPPS 11-Man Division III

Semifinal

Boerne Geneva 77, The Woodlands Christian 45

Lubbock Christian 63, Colleyville Covenant 32

TAPPS 11-Man Division IV

Semifinal

Shiner St. Paul 41, FW Lake Country 14


Friday's scores

CLASS 6A Division I

Region I Regional

Duncanville 45, Arlington Martin 17

Region II Regional

Converse Judson 69, Laredo United 21

Region III Regional

Galena Park North Shore 56, Katy 35

Region IV Regional

Lake Travis 52, Weslaco 17

CLASS 6A Division II

Region II Regional

Dallas Jesuit 28, Klein Collins 21

Region IV Regional

Austin Westlake 45, Weslaco East 14

SA Northside Brandeis 21, Edinburg Vela 14

CLASS 5A Division I

Region I Regional

Denton Ryan 58, Abilene Cooper 20

Region II Regional

Frisco Lone Star 33, Dallas Highland Park 27, OT

Lancaster 34, Frisco Independence 10

Region III Regional

Alvin Shadow Creek 36, Richmond Foster 31

Manor 17, Cedar Park 14

Region IV Regional

Corpus Christi Veterans Memorial High 56, CC Miller 49

SA Wagner 48, San Antonio Harlan 46

CLASS 5A Division II

Region I Regional

Lubbock Cooper 58, Canyon Randall 14

WF Rider 56, Wichita Falls 20

Region II Regional

Aledo 34, Red Oak 14

Ennis 17, Frisco 0

Region IIII Regional

Manvel 55, Barbers Hill 35

CLASS 4A Division I

Region I Regional

Dumas 38, Decatur 35

Springtown 63, Andrews 20

Region II Regional

Argyle 42, Brownwood 14

Region III Regional

Carthage 52, Crandall 21

Midlothian Heritage 28, Palestine 0

Region IV Regional

Liberty Hill 24, El Campo 6

CLASS 4A Division II

Region I Regional

Iowa Park 57, Glen Rose 27

Midland Greenwood 41, Lubbock Estacado 14

Region II Regional

Texarkana Pleasant Grove 49, Sunnyvale 28

Region III Regional

Silsbee 35, Giddings 14

West Orange-Stark 24, Bellville 14

Region IV Regional

Geronimo Navarro 31, Sinton 22

Wimberley 42, Rockport-Fulton 41

CLASS 3A Division I

Region I Regional

Brock 20, Bushland 17, OT

Pilot Point 26, Wall 7

Region II Regional

Gladewater 27, Winnsboro 7

Pottsboro 38, Malakoff 31

Region III Regional

Region IV Regional

Columbus 34, Vanderbilt Industrial 28

Hallettsville 28, George West 21

CLASS 3A Division II

Region I Regional

Abernathy 62, Friona 14

Canadian 55, Cisco 28

Region II Regional

Gunter 47, Rogers 14

Holliday 33, Lexington 14

Region III Regional

Daingerfield 30, Newton 26

Omaha Pewitt 53, Bells 20

Region IV Regional

East Bernard 28, Comfort 6

Ganado 28, Poth 14

CLASS 2A Division I

Region I Regional

Hawley 22, Sundown 21

Post 48, Stinnett West Texas 14

Region II Regional

San Saba 57, Bogata Rivercrest 14

Valley View 33, Crawford 14

Region III Regional

Groveton 42, Joaquin 28

San Augustine 47, Harleton 21

Region IV Regional

Holland 26, Mason 0

Refugio 45, Shiner 43

CLASS 2A Division II

Region I Regional

Stratford 25, Gruver 6

Wink 28, Vega 21

Region II Regional

Hamlin 56, Wheeler 22

Wellington 44, Windthorst 14

Region III Regional

Region IV Regional

Falls City 55, Granger 8

CLASS 1A Six-Man Division I

Region I Quarterfinal

McLean 59, White Deer 12

Region III Quarterfinal

Blum 54, Saint Jo 30

Region IV Quarterfinal

Jonesboro 83, Barksdale Nueces Canyon 34

CLASS 1A Six-Man Division II

Region I Quarterfinal

Matador Motley County 62, Groom 56

Region II Quarterfinal

Blackwell 62, Jayton 54

Region IV Quarterfinal

Richland Springs 72, Oakwood 12

TAPPS 6-Man Division I

Semifinal

Dallas Lakehill 52, Giddings State School 6

Houston Emery/Weiner School 48, Frisco Lone Star 38

TAPPS 6-Man Division II

Semifinal

New Braunfels Christian 56, Conroe Covenant 34

Watauga Harvest 53, Bryan Allen Academy 8

TAPPS 6-Man Division III

Semifinal

Weatherford Christian 66, Spring Branch Living Rock 36

TAPPS 11-Man Division II

Semifinal

Austin Regents 35, Houston Second Baptist 0

TAPPS 11-Man Division IV

Semifinal

Hallettsville Sacred Heart 29, Muenster Sacred Heart 0

Thursday's score

Class 1A Division II

Region III final

Strawn 64, Gordon 40

———

Some high school football scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/

Get Trib headlines sent directly to you, every day.

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.
Load comments