Saturday's scores

CLASS 6A Division I

Region I Area

Duncanville 59, Lewisville Flower Mound 13

Midland Lee 55, Arlington Lamar 49

Region II Area

Klein Oak 41, Cypress Ranch 7

Region III Area

Humble Atascocita 46, Dickinson 27

CLASS 6A Division II

Region I Area

Arlington 34, EP Americas 14

Denton Guyer 50, Cedar Hill 41

Lewisville Marcus 36, Richardson Lake Highlands 27

Region III Area

Humble 28, Richmond George Ranch 21

Katy Taylor 21, Houston Memorial 14

CLASS 5A Division I

Region I Area

Denton Ryan 56, Lubbock Coronado 14

Region III Area

Cedar Park 31, Friendswood 14

Richmond Foster 52, Georgetown 14

Region IV Area

Corpus Christi Veterans Memorial High 29, SA Veterans Memorial 25

SA Wagner 42, CC Flour Bluff 38

CLASS 5A Division II

Region II Area

Red Oak 35, Denton Braswell 30

Region III Area

Huntsville 54, Crosby 44

CLASS 4A Division II

Region II Area

Texarkana Pleasant Grove 42, Salado 14

CLASS 3A Division II

Region I Area

Friona 36, Alpine 21

CLASS 2A Division II

Region I Area

Wink 28, Ralls 12

TAIAO Division II

Seminfinal

Brazos Valley 44, Stephenville FAITH 40

Victoria Home School 34, Melissa CHANT 16

TAPPS 6-Man Division I

Regional

Gainesville State School 68, Austin Veritas 46

Houston Emery/Weiner School 45, Denton Calvary 20

TAPPS 6-Man Division II

Regional

New Braunfels Christian 82, Abilene Christian 47

Watauga Harvest 71, Kerrville Our Lady of the Hills 0

TAPPS 6-Man Division III

Regional

Fredericksburg Heritage 52, Irving Faustina Academy 4

Spring Branch Living Rock 104, Lubbock Kingdom Prep 94

TAPPS Division I

Regional

Dallas Parish Episcopal 44, Midland Christian 6

Houston St. Thomas 21, Dallas Bishop Lynch 7

SA Antonian 26, Plano Prestonwood 24

TAPPS Division II

Regional

Cedar Hill Trinity 59, Bullard Brook Hill 0

TAPPS Division IV

Regional

Hallettsville Sacred Heart 29, Bryan Brazos Christian 14

Shiner St. Paul 63, Dallas Covenant 28

TCAF 6-Man Division I

Final

Westlake Academy 60, Wylie Prep 14

TCAF 6-Man Division II

Final

Haslet Heritage 71, FW Covenant Classical 26

TCAL 6-Man Division I

Final

Seguin Lifegate 60, Houston Texas Christian 14

TCAL 6-Man Division II

Final

Grayson Christian 82, Smoking for Jesus Ministry 51


Friday's scores

CLASS 6A Division I

Region I Area

Arlington Martin 71, Odessa Permian 28

Southlake Carroll 37, De Soto 15

Region II Area

Prosper 45, Mesquite 18

Rockwall 60, Allen 59

The Woodlands 34, Cypress Woods 28, 3OT

Region III Area

Galena Park North Shore 58, Pearland Dawson 35

Katy 27, Cypress Fairbanks 14

Katy Tompkins 30, Cypress Falls 27

Region IV Area

Converse Judson 49, SA Reagan 20

Lake Travis 49, SA Madison 21

Laredo United 47, San Benito 28

Weslaco 41, McAllen Memorial 34

CLASS 6A Division II

Region I Area

Amarillo Tascosa 45, Arlington Bowie 37

Region II Area

Dallas Jesuit 27, Longview 25

Klein Collins 28, Austin Vandegrift 14

Spring Westfield 36, Tomball Memorial 26

Region III Area

Houston Strake Jesuit 63, Beaumont West Brook 35

Region IV Area

Austin Westlake 24, SA Northside Brennan 6

Edinburg Vela 45, Eagle Pass 21

SA Northside Brandeis 35, Schertz Clemens 21

Weslaco East 24, McAllen Rowe 10

CLASS 5A Division I

Region I Area

Abilene Cooper 35, Azle 28

Colleyville Heritage 31, Amarillo 17

N. Richland Hills Birdville 41, Lubbock Monterey 23

Region II Area

Frisco Independence 45, Texarkana Texas 30

Lancaster 58, McKinney North 28

Region III Area

Alvin Shadow Creek 63, Hutto 14

Manor 45, New Caney Porter 6

Region IV Area

San Antonio Harlan 34, Victoria West 14

CLASS 5A Division II

Region I Area

Canyon Randall 35, Canutillo 14

Lubbock Cooper 49, EP Burges 7

Wichita Falls 42, Parkland 14

Region II Area

Aledo 52, Royse City 24

Ennis 17, Burleson Centennial 13

Frisco 18, Dallas South Oak Cliff 0

Region III Area

Barbers Hill 47, Whitehouse 24

Manvel 62, Rosenberg Lamar 34

Region IV Area

Boerne-Champion 42, Port Lavaca Calhoun 32

Brenham 56, Alice 37

CC Calallen 53, Kerrville Tivy 35

Sharyland Pioneer 28, Pflugerville Weiss 21

CLASS 4A Division I

Region I Area

Andrews 56, Pampa 40

Region II Area

Brownwood 37, Alvarado 35

Region III Area

Carthage 55, Lumberton 17

Crandall 24, Little Cypress-Mauriceville 7

Region IV Area

Lampasas 56, Gonzales 6

Liberty Hill 66, La Feria 7

Needville 62, Boerne 24

CLASS 4A Division II

Region I Area

Glen Rose 63, Pecos 42

Iowa Park 42, Dalhart 23

Lubbock Estacado 40, Graham 21

Midland Greenwood 36, Aubrey 16

Region II Area

Gilmer 56, Fairfield 14

Region III Area

Bellville 54, Jasper 35

Giddings 35, Hamshire-Fannett 7

Silsbee 45, Smithville 13

West Orange-Stark 42, La Grange 14

Region IV Area

Geronimo Navarro 42, Rio Hondo 13

Rockport-Fulton 56, Hondo 25

Sinton 41, Llano 34

Wimberley 63, Raymondville 35

CLASS 3A Division I

Region I Area

Bushland 34, Whitesboro 10

Pilot Point 51, Slaton 0

Wall 35, Shallowater 20

Region II Area

Gladewater 72, Van Alstyne 43

Pottsboro 47, Gladewater Sabine 35

Winnsboro 28, SA Madison 20

Region III Area

Grandview 43, East Chambers 29

Region IV Area

Columbus 21, Universal City Randolph 16

George West 12, Edna 3

Hallettsville 35, Jourdanton 28

Vanderbilt Industrial 41, Marion 7

CLASS 3A Division II

Region I Area

Abernathy 50, Childress 14

Canadian 49, Coahoma 14

Cisco 54, Crane 21

Region II Area

Holliday 17, Palmer 14

Lexington 28, WF City View 7

Region III Area

Bells 14, Elysian Fields 6

Daingerfield 36, Blue Ridge 7

Newton 48, Troup 14

Omaha Pewitt 55, Big Sandy Harmony (Gilmer) 24

Region IV Area

Comfort 28, Stockdale 7

East Bernard 41, Natalia 7

Ganado 23, CC London 16

Poth 23, El Maton Tidehaven 7

CLASS 2A Division I

Region I Area

Post 28, Ozona 0

Stinnett West Texas 56, Seymour 26

Sundown 45, Lindsay 21

Region II Area

Bogata Rivercrest 28, De Leon 19

Valley View 41, Italy 20

Region III Area

Groveton 55, Big Sandy 27

Harleton 39, Price Carlisle 27

Joaquin 25, Alto 21

Region IV Area

Mason 41, Weimar 8

Shiner 55, Hearne 0

CLASS 2A Division II

Region I Area

Gruver 59, Van Horn 26

Vega 55, Sudan 14

Region II Area

Wellington 50, Christoval 22

Wheeler 65, Eldorado 13

Windthorst 24, Albany 20

Region III Area

Grapeland 54, Cumby 22

Muenster 42, Lovelady 6

Region IV Area

Flatonia 35, La Pryor 24

CLASS 1A Six-Man Division I

Region I Regional

McLean 54, Spur 8

White Deer 80, Ira 50

Region II Regional

Borden County 72, Balmorhea 24

Region III Regional

Blum 36, Gilmer Union Hill 16

Saint Jo 52, Avalon 22

Region IV Regional

Barksdale Nueces Canyon 66, May 62

Jonesboro 46, Eden 36

CLASS 1A Six-Man Division II

Region I Regional

Groom 54, Whitharral 8

Matador Motley County 60, Anton 13

Region II Regional

Blackwell 46, Throckmorton 0

Jayton 72, Grandfalls-Royalty 32

Region IV Regional

Richland Springs 34, Calvert 29

TAIAO Division I

Semifinal

SA FEAST 54, Williamson County Home School 40

Tribe Consolidated 70, Fort Worth THESA 7

TAPPS 6-Man Division I

Regional

Dallas Lakehill 45, Lucas Christian 0

TAPPS 6-Man Division II

Regional

Bryan Allen Academy 66, Bulverde Bracken 54

TAPPS Division I

Regional

Plano John Paul II 49, FW Nolan 15

TAPPS Division II

Regional

Austin Regents 34, Houston Lutheran South 13

Grapevine Faith 21, Dallas Christian 17

Houston Second Baptist 21, Victoria St. Joseph 0

TAPPS Division III

Regional

Boerne Geneva 21, Bay Area Christian 16

Colleyville Covenant 28, Arlington Pantego Christian 20

Lubbock Christian 56, Flower Mound Coram Deo 34

The Woodlands Christian 49, Austin TSD 21

TAPPS Division IV

Regional

FW Lake Country 34, Tomball Rosehill 7

Muenster Sacred Heart 20, Woodlands Legacy Prep 12


Thursday's scores

Class 6A Division II

Region III Area

Cypress Creek 35, Katy Mayde Creek 14

Class 5A Division I

Region II Area

Dallas Highland Park 63, Magnolia 28

Region IV Area

CC Miller 56, SA Southwest 6

Class 5A Division II

Region I Area

WF Rider 63, EP Hanks 27

Class 4A Division I

Region I Area

Decatur 69, Clint Mountain View 0

Dumas 23, Seminole 15

Springtown 53, Clint 15

Class 4A Division II

Region II Area

Melissa 40, China Spring 31

Class 3A Division I

Region I Area

Brock 55, Denver City 14

Region II Area

Malakoff 53, Jefferson 41

Class 2A Division I

Region I Area

Hawley 44, New Deal 13

Region II Area

San Saba 54, Collinsville 6

Region IV Area

Refugio 49, Thorndale 20

Class 2A Division II

Region I Area

Stratford 67, McCamey 14

Region II Area

Hamlin 55, Quanah 7

Class 1A Division I

Region II Regional

Rankin 76, Ropesville Ropes 30

Class 1A Division II

Region III Regional

Gordon 52, Bynum 6

Strawn 62, Cranfills Gap 14

TAPPS 6-Man Division III

Regional

Weatherford Christian 68, Greenville Christian 19 ——— Some high school football scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/

Get Trib headlines sent directly to you, every day.

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.
Load comments