MONDAY'S SCORES

CLASS 6A Division I

Region I

Regional

Denton Ryan 41, Amarillo Tascosa 34

CLASS 5A Division I

Region I

Regional

Canyon Randall 42, Burleson Centennial 7

CLASS 5A Division II

Region I

Regional

Everman 49, Canyon 33

CLASS 3A Division I

Region I

Regional

Shallowater 35, Muleshoe 21

CLASS 2A Division I

Region I

Regional

Stratford 42, Wellington 8

CLASS 2A Division II

Region I

Regional

Memphis 34, Crosbyton 18

CLASS 1A Division I

State Quarterfinal

Borden County 64, Happy 22

Crowell 94, Garden City 86

CLASS 1A Division II

State Quarterfinal

Follett 58, Southland 42

Guthrie 54, Matador Motley County 48


SATURDAY'S SCORES

CLASS 6A Division I

Region II

Regional

Austin Westlake 56, North Mesquite 7

Humble Atascocita 31, Garland Rowlett 24

Region III

Regional

Dickinson 19, Houston Lamar 17

CLASS 6A Division II

Region I

Regional

Mansfield 34, Arlington Lamar 29

Region II

Regional

Lake Travis 55, Hewitt Midway 14

CLASS 5A Division I

Region II

Regional

Longview 35, Wylie 14

Region III

Regional

CLASS 5A Division II

Region II

Regional

Frisco Lone Star 56, Marshall 7

Region III

Regional

CLASS 4A Division II

Region IV

Regional

Sinton 29, Wimberley 21

CLASS 3A Division I

Region II

Regional

Mineola 37, Callisburg 14

CLASS 2A Division I

Region III

Regional

Lovelady 27, Beckville 26

TAPPS 11-Man

Division I

State Semifinals

Dallas Bishop Dunne 38, Houston St. Pius X 21

Plano Prestonwood 49, Houston St. Thomas 23

Division II

State Semifinals

Dallas Christian 41, Houston Northland Christian 14

Fort Worth Christian 28, Grapevine Faith 20

Division III

State Semifinals

Cedar Hill Trinity 47, Dallas First Baptist 18

Shiner St. Paul 56, Beaumont Legacy Christian 20

TAPPS 6 Man

Division I

State Semifinals

Houston Emery/Weiner School 40, Pasadena First Baptist 30

Midland Trinity 23, Baytown Christian 15

Division II

State Semifinals

Austin Veritas 60, Cedar Park Summit 56

Division III

State Semifinals

San Marcos Hill Country Christian 48, Seguin Lifegate 20

POSTPONEMENTS AND CANCELLATIONS

CLASS 6A Division I

Region I

Regional

Denton Ryan vs. Amarillo Tascosa, ppd. to Nov 30.

CLASS 5A Division I

Region I

Regional

Burleson Centennial vs. Canyon Randall, ppd. to Nov 30.

CLASS 5A Division II

Region I

Regional

Everman vs. Canyon, ppd. to Nov 30.

CLASS 3A Division I

Region I

Regional

Shallowater vs. Muleshoe, ppd. to Nov 30.

CLASS 1A Division I

State Quarterfinals

Borden County vs. Happy, ppd. to Nov 30.

Crowell vs. Garden City, ppd. to Nov 30.


FRIDAY'S SCORES

CLASS 6A Division I

Region I

Regional

Allen 36, Arlington Martin 11

Region III

Regional

Galena Park North Shore 28, Cypress Falls 21

Region IV

Regional

Converse Judson 45, Laredo United 0

Smithson Valley 35, Harlingen 20

CLASS 6A Division II

Region I

Regional

Denton Guyer 35, San Angelo Central 27

Region II

Regional

Rockwall 43, Spring 26

Region III

Regional

Katy 66, Friendswood 0

Manvel 75, Houston Strake Jesuit 14

Region IV

Regional

Cibolo Steele 28, Del Rio 10

Schertz Clemens 41, San Benito 15

CLASS 5A Division I

Region I

Regional

Aledo 33, Abilene Cooper 0

Region III

Regional

Temple 27, Richmond Foster 7

Region IV

Regional

Austin Vandegrift 49, Edinburg Vela 39

Cedar Park Vista Ridge 35, Victoria West 14

CLASS 5A Division II

Region I

Regional

Lake Dallas 51, El Paso Eastlake 21

Region II

Regional

Lancaster 40, Terrell 21

Region III

Regional

Region IV

Regional

CC Calallen 60, Boerne-Champion 39

Cedar Park 42, Edcouch-Elsa 0

CLASS 4A Division I

Region I

Regional

Abilene Wylie 61, Levelland 8

Brownwood 23, Mineral Wells 13

Region II

Regional

Argyle 58, Kennedale 34

Texarkana Liberty-Eylau 38, Kaufman 22

Region III

Regional

Silsbee 43, El Campo 42

Region IV

Regional

CLASS 4A Division II

Region I

Regional

Celina 46, Perryton 0

Krum 31, Sweetwater 0

Region II

Regional

Gilmer 36, Center 21

Region III

Regional

Bellville 37, Giddings 20

Region IV

Regional

Cuero 25, Geronimo Navarro 13

CLASS 3A Division I

Region I

Regional

Brock 45, Wall 14

Region II

Regional

Sunnyvale 32, White Oak 15

Region III

Regional

Teague 36, West 23

Region IV

Regional

Hitchcock 41, Altair Rice 24

Mathis 36, Goliad 22

CLASS 3A Division II

Region I

Regional

Henrietta 27, Eastland 7

Idalou 37, Coleman 0

Region II

Regional

Waskom 36, Arp 18

Region III

Regional

Crockett 49, Corrigan-Camden 24

Region IV

Regional

Boling 28, Odem 20

East Bernard 42, Blanco 6

CLASS 2A Division I

Region II

Regional

Crawford 36, Goldthwaite 12

Tolar 30, Bosqueville 17

Region III

Regional

Region IV

Regional

Refugio 48, Weimar 7

Shiner 41, Flatonia 7

CLASS 2A Division II

Region I

Regional

Seagraves 34, Quanah 28

Region II

Regional

Albany 43, Seymour 7

Iraan 35, Roscoe 18

Region III

Regional

Muenster 49, Hubbard 6

Region IV

Regional

Bremond 41, Falls City 14

Bruni 40, Yorktown 34

CLASS 1A Division I

State Quarterfinal

Zephyr 52, Rochelle 44

CLASS 1A Division II

State Quarterfinal

Imperial Buena Vista 46, Balmorhea 41

Richland Springs 52, Jonesboro 7

TAPPS 6-Man

Waco Live Oak 46, Denton Calvary 0

WF Notre Dame 68, Granbury North Central 45


THURSDAY'S SCORES

CLASS 3A Division II

Region II

Regional

New London West Rusk 31, Omaha Pewitt 12

CLASS 2A Division I

Region I

Regional

Canadian 56, Anson 7

Load comments