CLASS 3A DIVISION I

State Quarterfinals

Brock 23, Shallowater 21

Malakoff 37, Atlanta 22

Grandview 36, East Chambers 35

Yoakum 42, Edna 6

State Semifinals

Malakoff 23, Brock 21

Grandview 28, Yoakum 14

State Championship

Malakoff (12-2) vs. Grandview (13-2), 7 p.m. Thursday, Arlington’s AT&T Stadium

———

CLASS 3A DIVISION II

State Quarterfinals

Canadian 19, Abernathy 7

Gunter 27, Holliday 6

Newton 79, Daingerfield 12

East Bernard 17, El Maton Tidehaven 0

State Semifinals

Canadian 17, Gunter 7

Newton 21, East Bernard 14

State Championship

Canadian (14-1) vs. Newton (14-0), 3 p.m. Thursday, Arlington’s AT&T Stadium


CLASS 3A DIVISION I

Region I

Regional

Shallowater 56, Eastland 21

Brock 35, Wall 13

Region II

Regional

Atlanta 38, Mount Vernon 14

Malakoff 35, Gladewater 7

Region III

Regional

Grandview 24, Franklin 21

Region IV

Regional

Edna 27, Altair Rice 0

Yoakum 38, Goliad 35

———

CLASS 3A DIVISION II

Region I

Regional

Abernathy 34, Tulia 20

Canadian 42, Spearman 7

Region II

Regional

Gunter 53, Comanche 14

Holliday 38, Buffalo 9

Region III

Regional

Daingerfield 62, Corrigan-Camden 0

Newton 69, Troup 14

Region IV

Regional

East Bernard 27, Blanco 7

El Maton Tidehaven 17, Van Vleck 0


CLASS 3A DIVISION I

Region I

Bi-district

Denver City 59, Littlefield 14

Eastland 49, Boyd 27

Shallowater 63, Tornillo 0

Tuscola Jim Ned 30, Whitesboro 21

Wall 20, Pilot Point 0

Bushland 62, Kermit 26

Brock 34, Breckenridge 27

Slaton 36, Brownfield 28

Area

Eastland 35, Denver City 28

Shallowater 44, Tuscola Jim Ned 35

Wall 21, Bushland 14

Brock 64, Slaton 6

Region II

Bi-district

Dallas Madison 32, Van Alstyne 26

Mount Vernon 32, Tatum 26

Kemp 42, Lone Oak 14

Atlanta 28, New London West Rusk 20

Jefferson 41, Mineola 22

Malakoff 63, Pottsboro 35

Gladewater 35, Hughes Springs 21

Eustace 59, Bonham 34

Area

Mount Vernon 52, Dallas Madison 8

Atlanta 42, Kemp 21

Malakoff 31, Jefferson 21

Gladewater 55, Eustace 7

Region III

Bi-district

East Chambers 82, Crockett 54

Diboll 31, Buna 26

Franklin 43, Hardin 0

Woodville 34, Coldspring-Oakhurst 7

Grandview 45, Rockdale 21

Area

Grandview 42, Woodville 14

Region IV

Bi-district

Altair Rice 21, Vanderbilt Industrial 14

SA Cole 16, Lyford 14

Edna 61, Palacios 21

Jourdanton 31, San Diego 21

Marion 56, Aransas Pass 12

Goliad 34, Hitchcock 0

George West 61, Universal City Randolph 7

Yoakum 30, Columbus 13

Area

Altair Rice 56, SA Cole 14

Edna 48, Jourdanton 6

Goliad 56, Marion 7

Yoakum 35, George West 34, OT

———

CLASS 3A DIVISION II

Region I

Bi-district

Crane 28, Coahoma 11

Tulia 26, Merkel 24

Abernathy 68, Anthony 21

Childress 42, Ballinger 16

Canadian 70, Anson 13

Colorado City 51, Big Lake Reagan County 0

Spearman 33, Cisco 29

Idalou 42, Alpine 6

Area

Tulia 43, Crane 21

Abernathy 35, Childress 14

Canadian 56, Colorado City 26

Spearman 20, Idalou 17, OT

Region II

Bi-district

Gunter 69, Millsap 21

Lexington 57, Palmer 12

Comanche 42, Nocona 30

Edgewood 50, Rogers 46

Buffalo 62, Hamilton 34

Jacksboro 31, Henrietta 28

Holliday 66, Dublin 20

Area

Gunter 30, Lexington 27

Comanche 42, Edgewood 38

Buffalo 56, Jacksboro 28

Region III

Bi-district

Winona 37, Cooper 35

Corrigan-Camden 34, Elysian Fields 27

Big Sandy Harmony (Gilmer) 56, Bells 21

Daingerfield 64, Anderson-Shiro 13

Waskom 48, Hemphill 18

Troup 50, Paris Chisum 16

Newton 69, Omaha Pewitt 0

Grand Saline 23, Blue Ridge 0

Area

Corrigan-Camden 54, Winona 40

Daingerfield 48, Big Sandy Harmony (Gilmer) 30

Troup 47, Waskom 41

Newton 59, Grand Saline 5

Region IV

Bi-district

Blanco 28, Schulenburg 0

CC London 27, Stockdale 14

East Bernard 57, Johnson City 12

Hebbronville 29, Skidmore-Tynan 20

Poth 35, Santa Rosa 14

Van Vleck 20, Sonora 13

Odem 22, Dilley 8

El Maton Tidehaven 41, Ingram Moore 16

Area

Blanco 55, CC London 29

East Bernard 51, Hebbronville 0

Van Vleck 35, Poth 2

El Maton Tidehaven 28, Odem 12