CLASS 6A DIVISION I

State Quarterfinals

Duncanville 51, Southlake Carroll 7

Galena Park North Shore 38, Cypress-Fairbanks 21

Lake Travis 38, Converse Judson 21

State Semifinals

Duncanville 44, Allen 35

Galena Park North Shore 51, Lake Travis 10

State Championship

Duncanville (14-0) vs. Galena Park North Shore (15-0), 7 p.m. Saturday, Arlington’s AT&T Stadium

———

CLASS 6A DIVISION II

State Quarterfinals

Amarillo Tascosa 48, Haltom 27

Longview 14, Spring Westfield 0

Beaumont West Brook 31, Cypress Creek 21

Austin Westlake 26, San Antonio Brandeis 0

State Semifinals

State Semifinals

Amarillo Tascosa (11-3) vs. Longview (14-0) 8 p.m. Saturday, Arlington’s AT&T Stadium

Beaumont West Brook 35, Austin Westlake 30

State Championship

Tascosa-Longview winner vs. Beaumont West Brook (13-2), 3 p.m. Saturday, Arlington’s AT&T Stadium


CLASS 6A DIVISION I

Region I

Regional

Southlake Carroll 35, Euless Trinity 7

Duncanville 45, Arlington Lamar 6

Region II

Regional

Allen 31, The Woodlands 24

Region III

Regional

Galena Park North Shore 49, Katy 38

Cypress-Fairbanks 41, Humble Atascocita 38

Region IV

Regional

Lake Travis 56, Weslaco 14

Converse Judson 69, San Benito 18

———

CLASS 6A DIVISION II

Region I

Regional

Haltom City 41, Lewisville Hebron 30

Amarillo Tascosa 43, Mansfield Lake Ridge 34

Region II

Regional

Longview 56, Austin Vandegrift 28

Spring Westfield 35, Mesquite Horn 16

Region III

Regional

Beaumont West Brook 49, Katy Tompkins 45

Cypress Creek 43, Humble Summer Creek 14

Region IV

Regional

Austin Westlake 28, Edinburg Vela 0

SA Northside Brandeis 33, Brownsville Hanna 32


CLASS 6A DIVISION I

Region I

Bi-district

EP Franklin 77, Midland 56

Euless Trinity 56, Arlington Martin 34

Southlake Carroll 54, Coppell 10

DeSoto 55, Dallas Skyline 53

Odessa Permian 42, EP Coronado 0

Arlington Lamar 55, San Angelo Central 14

Lewisville 33, Keller 27, 3OT

Duncanville 30, South Grand Prairie 14

Area

Euless Trinity 44, EP Franklin 28

Southlake Carroll 41, DeSoto 20

Arlington Lamar 49, Odessa Permian 35

Duncanville 38, Lewisville 0

Region II

Bi-district

Allen 56, Garland Rowlett 21

Rockwall 50, Belton 14

Round Rock Cedar Ridge 21, Houston Langham Creek 15

The Woodlands 66, Aldine Davis 7

Garland Sachse 35, Plano East 25

Round Rock 56, Cypress Woods 49

Klein Oak 17, Spring 14, 2OT

Area

Allen 52, Rockwall 40

The Woodlands 53, Round Rock Cedar Ridge 50

Klein Oak 66, Round Rock 59, 2OT

Region III

Bi-district

Jersey Village 56, Houston Chavez 12

Katy 52, Fort Bend Travis 7

Galena Park North Shore 56, Pasadena Dobie 19

Dickinson 49, Pearland 21

Cypress Fairbanks 42, Houston Lamar 21

Fort Bend Ridge Point 14, Katy Seven Lakes 10

Humble Atascocita 71, Channelview 55

Alief Hastings 45, League City Clear Springs 38

Area

Katy 58, Jersey Village 14

Galena Park North Shore 65, Dickinson 21

Cypress Fairbanks 31, Fort Bend Ridge Point 0

Humble Atascocita 63, Alief Hastings 35

Region IV

Bi-district

Lake Travis 45, Smithson Valley 14

SA Madison 35, SA Northside Warren 7

Laredo United 31, Mission 28

Weslaco 25, Harlingen 14

Converse Judson 49, Buda Hays 14

SA Reagan 30, SA Northside O'Connor 7

PSJA North 25, Laredo United South 17

San Benito 46, Edinburg 20

Area

Lake Travis 56, SA Madison 35

Weslaco 30, Laredo United 14

Converse Judson 63, SA Reagan 21

San Benito 43, PSJA North 35, OT

———

CLASS 6A DIVISION II

Region I

Bi-district

Midland Lee 70, EP Americas 12

Haltom City 47, Arlington Bowie 41

Lewisville Hebron 17, Keller Fossil Ridge 7

Richardson Pearce 23, Cedar Hill 21

Amarillo Tascosa 57, EP Pebble Hills 35

Arlington 49, Weatherford 16

Denton Guyer 52, Lewisville Flower Mound 21

Mansfield Lake Ridge 45, Richardson Lake Highlands 35

Area

Haltom City 42, Midland Lee 27

Lewisville Hebron 57, Richardson Pearce 35

Amarillo Tascosa 35, Arlington 24

Mansfield Lake Ridge 50, Denton Guyer 42, 3OT

Region II

Bi-district

Prosper 41, Garland Naaman Forest 21

Longview 70, Copperas Cove 22

Austin Vandegrift 35, Tomball Memorial 14

Klein Collins 30, Aldine Eisenhower 6

Wylie 38, McKinney 28

Cypress Ranch 24, Pflugerville Hendrickson 10

Spring Westfield 10, Klein 6

Area

Longview 63, Prosper 17

Austin Vandegrift 28, Klein Collins 21, OT

Mesquite Horn 49, Wylie 31

Spring Westfield 24, Cypress Ranch 17, OT

Region III

Bi-district

Cypress Falls 40, Houston Westside 14

Katy Tompkins 35, Fort Bend Elkins 20

Beaumont West Brook 56, Humble Kingwood Park 14

Houston Strake Jesuit 55, Friendswood Clear Brook 7

Cypress Creek 34, Houston Heights 7

Katy Taylor 28, Fort Bend Dulles 13

Humble Summer Creek 29, Houston King 28

Houston Clear Lake 28, Pearland Dawson 14

Area

Katy Tompkins 31, Cypress Falls 21

Beaumont West Brook 54, Houston Strake Jesuit 43

Cypress Creek 24, Katy Taylor 14

Humble Summer Creek 28, Houston Clear Lake 19

Region IV

Bi-district

Austin Westlake 28, Schertz Clemens 14

SA Northside Brennan 33, SA Johnson 28

Laredo Alexander 40, McAllen Memorial 28

Edinburg Vela 52, Harlingen South 14

Cibolo Steele 18, Austin Bowie 17

SA Northside Brandeis 49, SA Churchill 38

Eagle Pass 34, PSJA 28, OT

Brownsville Hanna 35, Weslaco East 20

Area

Austin Westlake 49, SA Northside Brennan 7

Edinburg Vela 65, Laredo Alexander 0

SA Northside Brandeis 31, Cibolo Steele 16

Brownsville Hanna 28, Eagle Pass 13