CLASS 2A DIVISION I

State Quarterfinals

New Deal 57, Stinnett West Texas 6

San Saba 31, De Leon 17

San Augustine 43, Tenaha 17

Mason 28, Refugio 14

State Semifinals

New Deal 35, San Saba 6

Mason 52, San Augustine 8

State Championship

New Deal (15-0) vs. Mason (15-0), 11 a.m. Thursday, Arlington’s AT&T Stadium

———

CLASS 2A DIVISION II

State Quarterfinals

Gruver 50, Stratford 14

Albany 41, Hamlin 28

Falls City 30, Burton 28

State Semifinals

Gruver 30, Albany 17

Mart 40, Falls City 13

State Championship

Mart (14-1) vs. Gruver (14-1), 7 p.m. Wednesday, Arlington's AT&T Stadium


CLASS 2A DIVISION I

Region I

Regional

New Deal 67, Panhandle 49

Stinnett West Texas 28, Sundown 26

Region II

Regional

San Saba 62, Celeste 56, 2OT

Region III

Regional

Tenaha 35, Price Carlisle 14

San Augustine 29, Garrison 27

Region IV

Regional

Mason 52, Wallis Brazos 14

Refugio 56, Shiner 41

———

CLASS 2A DIVISION II

Region I

Regional

Stratford 35, Vega 7

Gruver 49, Clarendon 14

Region II

Regional

Hamlin 21, Wellington 18

Albany 48, Wheeler 27

Region III

Regional

Muenster 56, Evadale 0

Region IV

Regional

Burton 47, Granger 7

Falls City 50, Woodsboro 0


CLASS 2A DIVISION I

Region I

Bi-district

Panhandle 54, Post 16

Winters 26, Alvord 7

New Deal 48, Sunray 0

Stamford 68, Lindsay 34

Hawley 69, Chico 15

Sundown 59, Sanford-Fritch 30

Seymour 51, Ozona 13

Stinnett West Texas 55, Floydada 17

Area

Panhandle 55, Winters 20

New Deal 64, Stamford 6

Sundown 37, Hawley 36, OT

Stinnett West Texas 33, Seymour 0

Region II

Bi-district

Collinsville 42, Como-Pickton 8

Wolfe City 51, Tom Bean 6

De Leon 41, Axtell 21

San Saba 67, Italy 8

Valley View 42, Honey Grove 0

Celeste 42, Bogata Rivercrest 6

Area

De Leon 31, Wolfe City 20

San Saba 48, Valley View 16

Region III

Bi-district

Centerville 51, Cushing 18

Tenaha 49, Shelbyville 18

Price Carlisle 56, Cayuga 6

Joaquin 42, Pineland West Sabine 0

Garrison 56, Groveton 27

Alto 47, Normangee 16

San Augustine 40, Timpson 12

Jewett Leon 55, Big Sandy 42

Area

Tenaha 41, Centerville 38

Price Carlisle 47, Joaquin 33

Garrison 43, Alto 13

San Augustine 46, Jewett Leon 14

Region IV

Bi-district

Holland 63, Junction 12

Wallis Brazos 45, Three Rivers 21

Mason 63, Milano 0

Weimar 57, Freer 7

Shiner 76, Santa Maria 0

Hearne 49, Brackettville 6

Refugio 75, Yorktown 0

Thorndale 55, Center Point 24

Area

Wallis Brazos 38, Holland 35

Mason 35, Weimar 6

Shiner 55, Hearne 20

Refugio 49, Thorndale 14

———

CLASS 2A DIVISION II

Region I

Bi-district

McCamey 51, Plains 13

Vega 31, Tahoka 26

Farwell 53, Van Horn 6

Stratford 84, Smyer 8

Gruver 64, Crosbyton 8

Wink 31, Sudan 14

Clarendon 38, Ralls 13

Iraan 32, Bovina 22

Area

Vega 42, McCamey 0

Stratford 45, Farwell 20

Gruver 37, Wink 27

Clarendon 28, Iraan 14

Region II

Bi-district

Wellington 60, Electra 8

Christoval 40, Cross Plains 34

Windthorst 41, Memphis 0

Hamlin 52, Miles 0

Albany 47, Rocksprings 7

Santo 63, Quanah 30

Haskell 26, Eldorado 22

Wheeler 51, Archer City 26

Area

Wellington 70, Christoval 6

Hamlin 48, Windthorst 21

Albany 38, Santo 28

Wheeler 26, Haskell 12

Region III

Bi-district

Muenster 53, Mount Enterprise 6

Lovelady 69, Dawson 19

Clarksville 56, Tioga 0

Evadale 36, Frost 15

Simms Bowie 19, Era 12

Grapeland 54, Hubbard 0

Detroit 50, Cumby 42

Area

Muenster 32, Lovelady 22

Evadale 42, Clarksville 28

Mart 66, Simms Bowie 0

Grapeland 60, Detroit 0

Region IV

Bi-district

Granger 29, Louise 23

La Villa 35, Runge 25

Burton 59, Chilton 13

La Pryor 56, Bruni 16

Falls City 75, Agua Dulce 12

Snook 36, Bremond 34

Woodsboro 46, Charlotte 26

Flatonia 30, Iola 28

Area

Granger 40, La Villa 36

Burton 74, La Pryor 14

Falls City 63, Snook 8

Woodsboro 30, Flatonia 24

Don't Miss...