Coaches may send updates or corrections to bcherry@wacotrib.com

* Indicates area record

BOYS

Long jump

Larry Bush, Waco High 22-7¾

William Watson, Belton 22-7½

Davion Curtis, Temple 22-5½

Ronnie Briscoe, Connally 22-2¾

Joseph Bryant, La Vega 22-2¾

Zach Martinez, Reicher 22-0½

Louis Davis, Waco High 21-11¾

Delvin Smith, Coolidge 21-0

Justin Akers, University 20-9½

Tendai Gee, Midway 20-8½

Garrison Vaughn, Belton 20-7½

Jarrett Carpenter, Fairfield 20-7½

Evan Hickok, Vanguard 20-7½

Artez Rhymer, Midway 20-7

Andrew Alonzo, Morgan 20-5¼

Jabriel Washington, University 20-4

Trey Dickerson, Midway 20-3¾

David Vaughn, Waco High 20-2

Noah Kostroun, Cameron Yoe 20-1

Sir Morgan Loudd, La Vega 19-11

Dezurick Ammons, La Vega 19-9

Nick Chatham, Mexia 19-8¼

Kevin Hudlin, Waco High 19-8¼

Jeff Ward, Crawford 19-8

Johnathan Harper, Lorena 19-7¾

Donovan Brown, West 19-7

Wyatt Griffith, Crawford 19-5

Cutter Haigood, China Spring 19-6

Terrance Hogan, China Spring 19-5

Dallas Anderson, Meridian 19-4¾

Trayvon Jackson, Coolidge 19-4½

David Smith, Gholson 19-3½

Ryan Norwood, McGregor 19-3½

Lafell Estell, Bosqueville 19-3

Kameron Ransom, Fairfield 19-3

T’Andre Baisy, Waco High 19-3

Wyatt Allison, McGregor 19-2

Bradley Bass, Reicher 19-2

Daniel Bailey, Live Oak 19-1¼

Travion Johnson, Waco High 19-1

Omar Essix, Waco High 19-0½

Draqwan Crane, Waco High 18-10

Julius Kennedy, Waco High 18-9¾

Shamal McKee, Chilton 18-7½

Michael Rodriguez, Axtell 18-7

Colton Fields, Axtell 18-7

Davis Brady, China Spring 18-7

Antone Portillo, Rosebud-Lott 18-7

Michael Stimpson, Waco High 18-5¼

Cade Johnston, Crawford 18-5

Elijah Wade, Vanguard 18-4¾

Adrian Mathis, Bosqueville 18-3½

Lane Noel, Clifton 18-2

Terrance Hamilton, Waco High 17-11¼

Jonathan Castanon, Valley Mills 17-7

* Billy Spiller, Killeen 1992 26-1½

High jump

Alvin Cleveland, Connally 6-6

Brett Cain, China Spring 6-5

Garrison Vaughn, Belton 6-5

Davion Peoples, Belton 6-4

Roshauud Paul, Bremond 6-4

David Smith, Gholson 6-4

Tanner Moncus, Bosqueville 6-2

JayLon Bryant, Cameron Yoe 6-2

Grant Knight, Connally 6-2

Peyton Rathke, Crawford 6-2

Jarrett Carpenter, Fairfield 6-2

Derrick Bayer, Gatesville 6-2

Jabriel Washington, University 6-2

Philip MacLemore, Vanguard 6-2

Christian Pedigo, Belton 6-0

Seth Miller, Blum 6-0

Jeff Ward, Crawford 6-0

Morgan Whitfield, Iredell 6-0

Tyrin West, Fairfield 6-0

Jarrius Washington, Groesbeck 6-0

Travell Latouche, Temple 6-0

David James, Temple 6-0

Dillon Harper, Bruceville-Eddy 5-10

Ryan Norwood, McGregor 5-10

Wyatt Allison, McGregor 5-10

Jeremy Truesdale, Rosebud-Lott 5-10

Demaron Lyons, Waco High 5-10

Wade Brantley, Whitney 5-10

Colton Fields, Axtell 5-8

Matthew Hahne, Robinson 5-8

Tray Hawkins, Waco High 5-8

Ray High, Waco High 5-8

Dominic Rosales, Axtell 5-6

Chris Dodd, Bosqueville 5-6

Jordan Stroope, McGregor 5-6

*Dantae Johnson, Valley Mills 1998 7-2

*Blaine Listach, Rapoport 2015 7-2

Triple jump

Sir Morgan Loudd, La Vega 46-11¾

Larry Bush, Waco High 45-9¾

David James, Temple 44-7

Xavier Berry, Midway 44-5½

William Watson, Belton 44-5

Zach Martinez, Reicher 43-11¾

Tendai Gee, Midway 42-10½

Jarrett Carpenter, Fairfield 42-8¼

Josh Brown, Belton 42-8¼

Delvin Smith, Coolidge 42-8

Avery Williams, Mexia 42-8

Bradley Bass, Reicher 42-7

DJ Richardson, Dawson 42-4½

Davis Boehm, Vanguard 42-3½

Joseph Bryant, La Vega 41-9

Roady Jones, Blum 41-7¾

Adam Poynter, Midway 41-7½

David Smith, Gholson 41-7

Jarrius Washington, Groesbeck 41-4¼

Jason Dashner, Meridian 41-2

Julius Vickerie, Rapoport 41-2

Wyatt Griffith, Crawford 41-1

Seth Taylor, Bruceville-Eddy 41-0½

Josh Summers, Dawson 41-0¼

Wyatt Allison, McGregor 41-0¼

Landen Hensley, China Spring 40-10

Logan Bellinger, Blum 40-9¾

Edward Olvera, China Spring 40-5

Joshua Bryant, La Vega 40-4¼

Donovan Brown, West 40-3½

Evan Hickok, Vanguard 40-1½

John Anderson, Meridian 39-11¾

James Lane, McGregor 39-11

Philip MacLemore, Vanguard 39-6

Taro Johnson, Waco High 39-5½

David Vaughn, Waco High 39-4¾

Jevon Ridge, Waco High 39-4½

Cade Johnston, Crawford 39-3

Steven Saucedo, China Spring 39-1

Tyler Zander, Reicher 39-0½

Michael Stimpson, Waco High 38-10

Omar Essix, Waco High 38-3

Ryan Norwood, McGregor 38-2

Elijah Wade, Vanguard 37-9¼

Logan Klaus, Valley Mills 37-7

Gavynn Ritchie, Axtell 36-10

Jaylon McKinney, Rosebud-Lott 36-2

Justin Kirby, Riesel 34-11½

* Tobyn Rucker, Ellison 1995 51-3

100 meters

Joe Williams, Bremond 10.20

Dallas Anderson, Meridian 10.56

Louis Davis, Waco High 10.59

Tayvon Thompson, McGregor 10.81

Davion Curtis, Temple 10.85

Quentin Dancer, West 10.86

Johnathan Phenix, McGregor 10.87

Lafell Estell, Bosqueville 10.92

Darius Jackson, Robinson 10.94

Matthew Trout, Robinson 10.94

Enrique Medina, McGregor 10.99

John Taylor, La Vega 11.00

Tyrick James, China Spring 11.06

John Anderson, Meridian 11.06

Patrick Wardlaw, Reicher 11.08

Jamun Guilford, La Vega 11.13

Tanner Thomas, Clifton 11.21

Marcell Estell, Bosqueville 11.22

Donnell Swinnie, Waco High 11.22

Jeff Ward, Crawford 11.23

Bersain Salas, McGregor 11.24

Logan Collins, Belton 11.30

David Smith, Gholson 11.34

Trey Dickerson, Midway 11.35

Jacob Owen, Lorena 11.40

Tyler McKinney, China Spring 11.43

Jonathon Castanon, Valley Mills 11.43

Cutter Haigood, China Spring 11.46

Adrian Mathis, Bosqueville 11.53

Dejavion Taylor, Waco High 11.53

Shamall McKee, Chilton 11.55

Joaquin Martinez, Evant 11.65

Christian Evans, Connally 11.73

Pate Bukowski, Crawford 11.75

Draqwan Crane, Waco High 11.75

* Bryson Haggerty, Ellison 2004 10.03

200 meters

Davion Curtis, Temple 21.33

Louis Davis, Waco High 21.45

Zach Martinez, Reicher 21.64

Carlos Borbon, Temple 21.69

Joe Williams, Bremond 21.79

Jeremy Grubbs, Robinson 22.07

Enrique Medina, McGregor 22.29

Tyler Welch, Troy 22.36

Baylon Ware, La Vega 22.38

Montae Bermudez, Crawford 22.42

Dallas Anderson, Meridian 22.78

Treston Wommack, Midway 22.80

Johnathan Harper, Lorena 22.84

Matthew Trout, Robinson 22.87

Cutter Haigood, China Spring 22.88

Johnathan Phenix, McGregor 22.88

Jamun Guilford, La Vega 22.90

Kevin Hudlin, Waco High 22.90

David Smith, Gholson 23.07

Bersain Salas, McGregor 23.08

Jaylan Moss, Midway 23.13

Pate Bukowski, Crawford 23.17

Ijoshawon Hamilton, Waco High 23.20

Trey Dickerson, Midway 23.31

Jared Lorenz, McGregor 23.34

James Lane, McGregor 23.34

Shamal McKee, Chilton 23.46

James Vaughn, China Spring 23.52

Alex Thompson, Gatesville 23.54

Roshauud Paul, Bremond 23.55

Raul Torobio, Waco High 23.60

Joseph Yarosz, Troy 23.70

Ethan Scallion, Kopperl 23.71

Donnell Swinnie, Waco High 23.76

Ben Brittian, Reicher 23.82

Draqwan Crane, Waco High 23.82

Julius Kennedy, Waco High 24.00

Robert Blue, Bosqueville 24.05

Daniel Bailey, Live Oak 24.05

Oliver Jones, Waco High 24.10

Bradon Owens, Valley Mills 24.11

Jeric Smith, Reicher 24.23

Israel Pina, Clifton 24.29

Bailey Horn, West 24.37

Jake Abel, Lorena 24.48

Treston Frazier, Bosqueville 24.63

Edward Coleman, Waco High 24.64

T’Andre Baisy, Waco High 24.73

Bradley Bass, Reicher 24.81

Mikey Ruiz, Riesel 25.00

Elijah Wade, Vanguard 25.24

Jason Dashner, Meridian 25.44

* Charles Mitchell, Waco High 1993 20.52

400 meters

Tyrin West, Fairfield 48.61

Jemiyah Franklin, Temple 49.63

Isaac Rodriguez, Belton 50.29

C.J. Williams, Midway 50.52

Joey Hulsey, Troy 50.65

Xavier Johnson, Temple 50.84

Davion Peoples, Belton 50.89

Jonathan Hair, Waco High 51.16

Joseph Bryant, La Vega 51.43

Carlos Barbon, Temple 51.48

Keaton Smith, Cranfills Gap 51.50

Zach Martinez, Reicher 51.86

Jason Shanafelt, Valley Mills51.88

Ethan Martin, Evant 52.11

Dominic Rosales, Axtell 52.20

David James, Temple 52.31

Jarrius Washington, Groesbeck 52.34

Javier Saucedo, China Spring 52.52

Gus Mulsow, Riesel 52.54

Draqwan Crane, Waco High 52.64

Jared Lorenz, McGregor 52.67

Tyler Welch, Troy 52.72

Landen Hensley, China Spring 52.78

Garrett Dutschmann, Crawford 52.79

Gaven Branscum, Blum 52.91

Travion Johnson, Waco High 53.10

Alex Espino, McGregor 53.24

Jacob Arnold, West 53.76

Ben Brittain, Reicher 53.77

Anthony Davis, La Vega 53.78

Evan Hickok, Vanguard 53.81

Coalson Foss, Crawford 53.95

Tyler Zander, Reicher 54.10

Antonio Daniel, Waco High 54.24

Adam Poynter, Midway 54.26

John Anderson, Meridian 54.43

Thomas Alcorn, Vanguard 54.54

Isaiah Houston, Robinson 54.77

Lucas Steinkamp, Crawford 54.92

Clayton Keahy, Reicher 55.40

Cody Copeland, Troy 55.42

Isaiah Tucker, Robinson 55.54

Taro Johnson, Waco High 55.62

Trey Flores, West 55.81

Charles VanRosenberg, Vanguard 55.98

Chance Winningham, Clifton 56.12

Alec Brem, Lorena 56.41

Noah Richard, Robinson 56.42

David Vaughn, Waco High 56.54

Tanner Sepulveda, Bosqueville 56.56

Erick Sanchez, Waco High 56.66

Austin Sauceda, Axtell 56.78

Steven Searcy, Riesel 56.86

Ethan Cantrell, Axtell 56.87

* Wil London, Waco High 2015 45.96

800 meters

Nick Anderson, Gatesville 1:59.82

Seth Davison, China Spring 2:00.00

Johen Deleon, Robinson 2:00.06

Soren San Miguel, Belton 2:01.26

Daniel Delgado, Whitney 2:01.61

Traetin Turrubiate, Groesbeck 2:01.64

Jaquavious Diggs, Midway 2:02.07

Keaton Smith, Cranfills Gap 2:02.48

Quenten Lasseter, Robinson 2:02.76

Jeremy Truesdale, Rosebud-Lott 2:03.11

Jordan Johnson, Connally 2:03.28

Jordan Vanderpool, China Spring 2:03.44

Carter Devrow, Groesbeck 2:03.44

Cal Johnston, Midway 2:03.47

Antonio Danel, Waco High 2:03.80

Slade Harkcom, Fairfield 2:05.38

Xavier Johnson, Temple 2:05.47

Seth Gonzales, Gatesville 2:06.07

Alex Salas, Waco High 2:06.14

Ridley Holmes, Live Oak 2:06.90

Franky Olivarez, University 2:07.37

Tim Bierwith, Live Oak 2:07.50

Clayton Raines, Clifton 2:08.12

Ivan Solis, McGregor 2:08.90

Keaton Marek, Lorena 2:09.06

Hunter Ripley, McGregor 2:09.68

Coalson Foss, Crawford 2:09.97

Jose Servin, Reicher 2:10.40

Peyton Rathke, Crawford 2:11.44

Julius Vickerie, Rapoport 2:11.54

Evan Hickok, Vanguard 2:11.61

Weston Nolen, Hamilton 2:11.70

Payson Taylor, Crawford 2:12.78

Chase Hancock, Blum 2:12.81

Matthew Mendiola, Reicher 2:13.10

Xavier Anderson, Troy 2:13.13

Zane Cooper, Abbott 2:13.83

Eduardo Olvera, Waco High 2:15.00

Edgar Vallejo, Waco High 2:16.72

Erik Ruiz, Waco High 2:17.00

Tanner Sepulveda, Bosqueville 2:19.00

David Villegas, Waco High 2:19.09

Xavier Kindred, Waco High 2:22.48

* Lewis Lacy, Ellison 1988 1:50.10

1,600 meters

Johen Deleon, Robinson 4:25.80

Ryan Day, Midway 4:26.02

Kyle Doty, Bruceville-Eddy 4:28.14

Cal Johnston, Midway 4:28.97

Peter Ferretter, Midway 4:31.67

Quenten Lasseter, Robinson 4:32.50

Michael Fuentes, Robinson 4:36.92

Alex Salas, Waco High 4:37.50

Reo Bressman, Whitney 4:39.13

Ross Tullis, Midway 4:39.44

Seth Davison, China Spring 4:42.69

Logan Zwerneman, Belton 4:44.27

Ivan Solis, McGregor 4:44.47

Christian Loyola, Belton 4:44.50

Antonio Daniel, Waco High 4:46.46

Franky Olivarez, University 4:47.58

Lane Martin, Bosqueville 4:48.91

Rhett Gore, Gatesville 4:49.23

Bryce Girard, China Spring 4:53.06

Jeremy Truesdale, Rosebud-Lott 4:54.59

Latham Hensley, Meridian 4:58.00

Jacob Fallas, Reicher 4:58.00

Carter Devrow, Groesbeck 5:01.70

River Smith, Axtell 5:02.00

Kerry Burkley, Waco High 5:02.26

Nick Price, Crawford 5:03.03

John Paul Bustamante, Reicher 5:05.24

David Villegas, Waco High 5:06.26

Hunter Ripley, McGregor 5:07.82

Byron Lundgren, China Spring 5:09.69

Julio Garcia, Riesel 5:10.00

Francisco Franco, Blum 5:10.31

Matthew Mendiola, Reicher 5:12.00

Eloy Ibarra, Vanguard 5:13.96

Gerardo Cipres, Covington 5:14.49

Xavier Anderson, Troy 5:15.37

Cody Reinke, Axtell 5:16.00

Eduardo Olvera, Waco High 5:21.00

Nathaniel Fish, Rapoport 5:23.00

Chris Salinas, Waco High 5:24.45

Marcus Hickey, Clifton 5:24.54

* Carlos Quinones, Killeen 1982 4:11.00

3,200 meters

Johen Deleon, Robinson 9:27.20

Reo Bressman, Whitney 9:40.45

Kyle Doty, Bruceville-Eddy 9:44.98

Quenten Lasseter, Robinson 9:50.49

Cal Johnston, Midway 9:52.79

Peter Ferretter, Midway 9:58.95

Michael Fuentes, Robinson 10:04.15

Ridley Holmes, Live Oak 10:08.32

Alex Salas, Waco High 10:12.20

Christian Loyola, Belton 10:18.58

Ivan Solis, McGregor 10:22.41

Bryce Girard, China Spring 10:29.94

Logan Zwerneman, Belton 10:30.07

Dustin Jordan, Kopperl 10:31.14

Damian Soto, Temple 10:38.11

Tim Bierwith, Live Oak 10:39.52

Jacob Fallas, Reicher 10:42.48

Ross Tullis, Midway 10:47.07

Latham Hensley, Meridian 10:52.00

Lane Martin, Bosqueville 10:52.20

Josh McCormick, Connally 11:02.15

John Paul Bustamante, Reicher 11:04.00

Nick Price, Crawford 11:06.00

Miguel Ponce, Walnut Springs 11:07.41

Ty Stock, Rosebud-Lott 11:08.00

Kerry Burkley, Waco High 11:12.09

Albert Perales, Connally 11:12.75

Eloy Ibarra, Vanguard 11:13.27

Byron Lundgren, China Spring 11:14.72

River Smith, Axtell 11:18.00

Francisco Franco, Bynum 11:28.34

Julio Garcia, Riesel 11:31.00

Nathaniel Fish, Rapoport 11:45.00

Chris Salinas, Waco High 11:50.69

Marcus Hickey, Clifton 11:51.40

Moises Marques, Waco High 11:59.60

* Carlos Quinones, Killeen 1982 9:10.00

110 meter hurdles

William Watson, Belton 13.87

Quinton Smith, Temple 14.19

Xavier Berry, Midway 14.45

Edward Olvera, China Spring 14.96

Clayton Bayer, Clifton 15.47

Wyatt Griffith, Crawford 15.55

Jarrett Carpenter, Fairfield 15.59

Nathan Skinner, Mart 15.70

Derrick Bayer, Gatesville 15.86

Ryan Hering, McGregor 15.87

Logan Hall, Belton 15.88

Morgan Whitfield, Iredell 15.93

Matthew Rieger, Midway 16.53

Rueben Saage, Riesel 16.68

Jalun Taylor, Gatesville 16.70

Santos Ramirez, Axtell 16.77

Frank Meyer, Crawford 16.77

Trey Whitlock, Valley Mills 16.83

Steven Saucedo, China Spring 16.90

Nathen Salazar, Waco High 17.03

Lane Holmes, Belton 17.12

Kyle Patterson, Gholson 17.12

Xavier Fisher, La Vega 17.13

Chase Hill, Live Oak 18.13

Carlos Medrano, Waco High 18.25

Jacob Polansky, Reicher 18.25

Gavynn Ritchie, Axtell 18.37

Jose Morales, Waco High 18.61

* Patrick Mitchell, Waco High 1990 13.43

300 meter hurdles

William Watson, Belton 36.70

Quinton Smith, Temple 38.52

Clayton Bayer, Clifton 39.69

Ronnie Briscoe, Connally 39.82

Edward Olvera, China Spring 39.90

Noah Weigant, Whitney 40.02

KK Peralez, Bremond 40.86

Xavier Berry, Midway 41.27

Frank Meyer, Crawford 41.39

Ryan Hering, McGregor 41.53

Garrett Dutschmann, Crawford 41.60

Devin Morrison, Penelope 41.69

Jarrett Carpenter, Fairfield 41.81

Chris Dodd, Bosqueville 42.09

Steven Saucedo, China Spring 42.11

Roady Jones, Blum 42.38

Jose Morales, Waco High 42.44

Trey Whitlock, Valley Mills 42.77

Rayven Jones, Gatesville 43.00

Jose Escamilla, Morgan 43.58

Lane Holmes, Belton 43.84

Santos Ramirez, Axtell 43.93

Logan Hall, Belton 43.94

Derrick Bayer, Gatesville 44.53

Isaac Ross, Troy 44.90

Yancey Allen, McGregor 45.02

Jacob Polansky, Reicher 45.20

Nathen Salazar, Waco High 45.28

Gavynn Ritchie, Axtell 45.31

Chase Hill, Live Oak 45.31

Carlos Medrano, Waco High 45.34

Rueben Saage, Riesel 46.00

* Robert Griffin, Copperas Cove 2007 35.33

4x100 relay

Temple 41.46

McGregor 42.54

Waco High 42.57

La Vega 42.74

Mexia 42.76

Crawford 42.77

Bosqueville 42.89

Robinson 43.08

Fairfield 43.40

Meridian 43.71

Midway 43.74

Belton 43.82

Teague 43.96

Connally 43.98

Reicher 44.24

China Spring 44.34

Blum 44.35

West 44.39

Clifton 44.47

Axtell 44.78

Lorena 44.81

Evant 45.36

Valley Mills 46.17

Riesel 46.68

Kopperl 46.86

* Killeen 1991 40.0

4x200 relay

Temple 1:26.97

Mexia 1:28.06

McGregor 1:28.62

Connally 1:29.91

Waco High 1:30.10

Robinson 1:30.24

Bremond 1:30.53

Belton 1:31.06

Midway 1:31.08

Bosqueville 1:31.40

La Vega 1:31.64

China Spring 1:31.72

Teague 1:31.86

Reicher 1:32.03

Crawford 1:32.81

Meridian 1:34.38

Blum 1:34.69

Lorena 1:35.36

Evant 1:35.44

Valley Mills 1:35.55

University 1:36.03

Clifton 1:36.13

West 1:36.21

Riesel 1:38.00

Axtell 1:39.00

* Copperas Cove 2007 1:26.01

4x400 relay

Temple 3:19.01

Belton 3:21.47

Troy 3:23.77

Connally 3:24.61

Valley Mills 3:26.29

Crawford 3:26.39

McGregor 3:26.59

Waco High 3:27.38

Reicher 3:27.96

West 3:28.22

Fairfield 3:28.63

Teague 3:28.81

La Vega 3:28.94

Gatesville 3:30.71

China Spring 3:30.97

Groesbeck 3:33.02

Midway 3:33.46

Blum 3:34.69

Clifton 3:35.99

Riesel 3:36.81

Abbott 3:38.99

University 3:39.92

Robinson 3:40.33

Hubbard 3:40.78

Vanguard 3:45.55

Axtell 3:52.00

Bosqueville 4:09.00

* Ellison 1991 3:10.24

Discus

Ryan Coleman, Fairfield 165-8

Lane Michna, Lorena 162-6

Delvon Noble, Marlin 154-1

David Ortiz, Troy 149-0

Joseph Yarosz, Troy 144-5

Tylon Johnson, Connally 142-2

Conner Zacharias, McGregor 138-7½

Zach Pierce, Lorena 137-7

Reagan Chapman, Belton 134-6

Zach Haverly, Midway 131-6

La’daidreanin Glasker, Waco High 130-9½

Coby Bess, McGregor 130-0

Andrew Forsythe, Connally 129-10

Grant Knight, Connally 129-7

Mikey Castillo, McGregor 126-6½

Reece Anderson, Midway 126-2

Cameron Pustejovsky, West 124-3

Terrance Rischer, Fairfield 123-11

Jose Valdez, Waco High 123-7

Cooper McCauley, McGregor 122-8

Zach Mack, Gatesville 122-7

Wendell Scott, Waco High 122-6

Noah Stebens, China Spring 121-10

Will Bridgewater, Hamilton 121-4

Freddie Williams, La Vega 120-3

Darrion McLean, Waco High 117-10

Miguel Callejas, Valley Mills 116-9

Khalil Glasker, Waco High 114-0

Koby Smith, Crawford 113-4

Logan Roseberry, Meridian 113-4

Alex Sarmiento, Jonesboro 112-2

Brandon Davis, Waco High 109-6

Kolton Benton, China Spring 107-2

Alex Flores, Waco High 99-4

Erick Marton, Axtell 96-9½

Jerald Rogers, Waco High 96-2

Clayton Pinkerton, Meridian 96-0

Christian Johnson, Riesel 93-7

Tristan Poston, Riesel 92-6

Jordan Banda, Waco High 92-4

Ethan Cantrell, Axtell 92-2

* Brock Stickler, Lampasas 2004 198-0

Shot put

Lane Michna, Lorena 58-8

Ryan Coleman, Fairfield 49-6¾

Hakeem White, Midway 49-2½

Phillip Lynch, Temple 48-7½

Terrance Rischer, Fairfield 48-6½

Chiddy Nwaeze, Connally 48-3½

Nakeveyon Vincent, Waco High 48-2

David Ortiz, Troy 47-2¼

Cameron Cavanaugh, Troy 46-6¼

Logan Roseberry, Meridian 46-3

La’daidreanin Glasker, Waco High 45-11¾

Cooper Haigood, Lorena 45-9

Zach Haverly, Midway 45-1½

Alex Sarmiento, Jonesboro 45-1¼

Jordan Lansford, Wortham 44-9½

Conner Zacharias, McGregor 44-8

Alex Parsons, McGregor 44-4

Jason Marroquin, Axtell 43-9¾

Jace Navarro, China Spring 43-4

Jose Valdez, Waco High 43-3¾

Phillip Haskins, Temple 43-1½

Sam Jackson, Gatesville 43-0½

Cody Garrett, Belton 42-11

Tylon Johnson, Connally 42-8

Connor Barnett, Robinson 42-7

Douglas McRae, Covington 42-3¼

Jacob Carley, Gatesville 42-0

Wendell Scott, Waco High 41-5¾

Reagan Chapman, Belton 41-2½

Franco Landeros, Crawford 40-2½

Miguel Callejas, Valley Mills 40-0¾

Triston Rogers, McGregor 39-9

Jonathan Esqueda, Waco High 39-6½

Edgar Chico, Chilton 39-2

Cooper McCauley, McGregor 39-0½

Darrion McLean, Waco High 38-11¼

Brandon Davis, Waco High 38-9

Clayton Pinkerton, Meridian 38-3

Jimmy Carpenter, Riesel 37-10

Khalil Glasker, Waco High 37-7½

Tyreese Beasley, Waco High 36-4

Tyheme Isabel, Waco High 35-10

Matt Pina, Axtell 35-7

* Frank West, Mart 1972 65-2½

Pole vault

Grahm Gonzalez, Bosqueville 16-0

Riley Richards, China Spring 15-1

Tyler Zander, Reicher 14-0

Chase Hermes, China Spring 13-6

Blake Boles, McGregor 13-0

Grant Hubbert, Fairfield 12-6

Colton Fields, Axtell 12-3

Matt Mahler, Belton 12-0

Peyton Rathke, Crawford 12-0

Joseph Hulsey, Troy 12-0

Chance Winningham, Clifton 11-6

Dillon Daniel, Robinson 11-6

Rogers Franklin, Temple 11-6

Malichi Ball, Temple 11-6

Devyn Hebbe, Axtell 11-0

Bryant Mitchell, Troy 11-0

Jesse Ferguson, Waco High 11-0

Ethan Burnstedt, Belton 10-6

John Farek, Belton 10-6

Jonah Stringer, Live Oak 10-6

Jake Durbin, Lorena 10-6

David Villafana, McGregor 10-6

Bernardo De Alvo, Midway 10-6

Matthew Trout, Robinson 10-6

Josh Barnes, Jonesboro 10-0

Gus Muslow, Riesel 10-0

Clayton Keahy, Reicher 9-6

Asa Sternberg, Robinson 9-6

* Brandon Bray, China Spring 2014 17-8½

Don't Miss...