DISTRICT 12-6A

MVP: Allye Beth Deaton, Midway

Coach of the Year: Cari Lowery, Copperas Cove

Blocker MVP: Allison Waits, Belton

Defensive MVP: Bailey French, Copperas Cove

Hitter MVP: Samantha Sanders, Midway

Newcomer of the Year: Miracle Ellison, Harker Heights

Setter MVP: Katy Ranes, Copperas Cove

First Team

L: Emma Hinojosa, Midway

MB: Chyanne Chapman, Copperas Cove

MB: Alexandria Jones, Ellison

MB: Charlene Shepherd, Shoemaker

MB: Miranda Youmans, Midway

OH: Breonna Fleming, Ellison

OH: Kennedi Foster, Harker Heights

OH: Abbyy Morgan, Belton

RS: Raeven Dickerson, Copperas Cove

S: Madison Sapp, Killeen

S: Brey York, Belton

Second Team

DS: Ariana Welch, Harker Heights

L: Anna Becker, Belton

L: Janelle Etherly, Killeen

L: Hannah Zly, Ellison

MB: Avery Rhodes, Midway

OH: Brianna Acker, Copperas Cove

OH: Bianca Delgado, Shoemaker

OH: Aennetra Hill, Harker Heights

S: Reagan Felton, Shoemaker

S: Nadia Richardson, Killeen

-----

DISTRICT 17-5A

MVP: Justice McGowan, University

Blocker MVP: Alexis Parrish, University

Coach: Russell Larson, Elgin

Defensive MVP: Haley Krenek, Elgin

Hitter MVP: Imanie Williams, Hutto

Newcomer: Kylee Becker, Hutto

Setter MVP: Makenna Schultz, Elgin

First Team

Ashley Balmey, Hutto

T’Erica Carr, Waco High

Katryna Dahlberg, Hutto

Kenzie Harkins, Elgin

Kortlyn Henderson, University

Jule Hendy, Temple

Heather Herndon, Elgin

Timmiea Joiner Hargrove, Temple

Jamia Miller, Pfl. Connally

KayLynn Mireles, Manor

Shara Newton, University

Kamari Randall, Manor

Cailee Simmons, University

Kaisha Stewart, Hutto

Second Team

Briahnna Aguirre, Elgin

Savannah Bankston, Manor

Latonya Bogney, University

Theondria Busby, Waco High

Destinee Byars, Temple

Jazmyn Foster, Pfl. Connally

Arianna Gonzales, Temple

Secret Hicks, Waco High

Taee Kennedy, University

Arianna McCarver, Manor

Kylie Metcalf, Pfl. Connally

Alex Torres, Hutto

Whitney Walker, Elgin

Areeona Young, Hutto

-----

DISTRICT 17-4A

MVP: Rylie Fuentes, Robinson

Blocker MVP: Tontyana Sanders, Connally

Coach: Kelsi Reynolds, Robinson

Defensive MVP: Maddie Miller, Lorena

Hitter MVP: Callan Holmes, Lorena; and Bailey Meggs, Robinson

Newcomer: Raelynn Faulkner, China Spring

Setter MVP: Ashlynn Sorrells, Lorena

First Team

L: Brittnie Dunn, Robinson

L: Laura Vega, Gatesville

MB: Tracy Jander, Lorena

OH: Sadie Hopkins, China Spring

OH: Taylor Johnson, Robinson

OH: Calveion Landrum, La Vega

OH/DS: Timeya Adams, Connally

OH/DS: Jenna Thompson, Lorena

S: Kassidy Munden, China Spring

Second Team

MB: ShaKenia Green, La Vega

MB: Mallory McNew, Robinson

MB: Heather Rodgers, China Spring

OH: Morgan Harper, China Spring

OH: Kate Lovejoy, Gatesville

OH: Kenzie Tuyo, Lorena

OH: McKenna Walker, Robinson

S: Asia Armstead, Connally

S: Madison Carpenter, Gatesville

S/DS: Kelsie Murie, Lorena

-----

DISTRICT 18-4A

MVP: Kaci Bachtel, Fairfield

Defensive MVP: Cali Gawryszewski, Fairfield; and Tra’dayja Smith, Madisonville

Newcomer: Baileah Thompson, Mexia

Offensive MVP: Sarah Alston, Groesbeck

Setter MVP: Lauren Cole, Fairfield

First Team

Khyara Asberry, Groesbeck

Kennedy Bradley, Groesbeck

Tyana Brown, Madisonville

Aniyah Jelks, Mexia

Lexi Leveston, Madisonville

Da’meka Shed, Fairfield

Sydney Sierra, Groesbeck

Quincy Surface, Madisonville

Second Team

Alyssa Anglin, Groesbeck

Alanni Connor, Mexia

Haley DeFriend, Groesbeck

Camryn Frederick, Madisonville

Claire Partain, Fairfield

Aaryn Scires, Fairfield

Jewel Smith, Madisonville

Dominique Twine, Palestine

Kierra Wilson, Palestine

-----

DISTRICT 19-3A

MVP: Abigail McKenzie, West

Blocker MVP: Angela Rost, McGregor

Defensive MVP: Sami Augeri, McGregor

Hitter MVP: Caylee Yeager, McGregor

Newcomer: Carson Black, Teague

Server MVP: Kenna Bing, West

Setter MVPs: Brooke Renegar, West; Rebecca Roznos, West

First Team

Chelsea Callahan, Blooming Grove

Emerie Eubanks, West

Taylor Gilchrist, Whitney

Christina Griffin, Marlin

Alexis Heath, Whitney

Allie Jacobs, McGregor

Mary Kate Janek, West

Toshia Napieralski, Clifton

Mason Richters, Whitney

Hope Scales, Teague

Addison Stuver, Teague

Kearstyn Woodard, West

Second Team

Marlexus Abilez, Bruceville-Eddy

Dyneisha Bailey, Marlin

Madison Beasley, Bruceville-Eddy

Lily Cook, West

Jessica Harris, Clifton

Katherine Higgins, Teague

Breanna Horner, Blooming Grove

Mariah Horner, Blooming Grove

Emily Morrison, McGregor

Cassie Pavlas, West

Mia Pikulda, West

Shyanna Rebrovich, Bruceville-Eddy

Madison Steen, Teague

Maggie Tippie, McGregor

Tori Zander, Clifton

-----

DISTRICT 20-3A

MVP: Karsen Ross, Lexington

Defensive MVP: Darby Hughes, Franklin

Newcomer: Hope Hoelscher, Rogers

Offensive MVP: Kelby Sprinkles, Academy

Setter MVP: Krista Lerche, Lexington

Coach: Kevin Patschke, Lexington

First Team

Jennifer Ketterman, Rogers

Madison Malcik, Rogers

Hanna McCarver, Franklin

Taylor Petty, Troy

De’Jhoria Robertson, Rockdale

Melanie Scantlin, Lexington

Jarlyncia Shields, Cameron Yoe

Amanda Zgabay, Lexington

Second Team

Kaylee Bane, Troy

Mikki Cole, Franklin

Chloe Contreras, Rockdale

Makyala Cook, Rogers

Destini Hulsey, Academy

Angel Martinez, Troy

Meagan McCarver, Franklin

Haven Nieto, Academy

Javishae Shields, Cameron Yoe

Courtney Strain, Lexington

-----

DISTRICT 13-2A

MVP: Haley Vaughn, Crawford; and Logan Smith, Kopperl

Blocker MVP: Natalee Collier, Bynum

Defensive MVP: Shelby Fisk, Valley Mills

Libero MVP: Ashton Chambers, Crawford

Newcomer: Maddi Mooney, Kopperl

Offensive MVP: Caroline Ross, Crawford

Setter MVP: Reanna Miller, Kopperl

First Team

L: Natalie Kaska, Abbott

MB: Morgan Claxton, Crawford

MB: Cora Loftin, Valley Mills

OH: Kylie Johnson, Abbott

OH: Madison Karr, Kopperl

OH: Logan Lacina, Crawford

OH: Gentrye Munden, Blum

RS: Emily Tomchesson, Crawford

S: Lauren Bradley, Valley Mills

Second Team

DS: Lizzie Whitney, Crawford

MB: Brittany Krumnow, Valley Mills

MB: Hope Thomas, Blum

MB: Lily Worbington, Kopperl

RS: Sara Dlugos, Valley Mills

RS: Payton Miller, Blum

S: Kylie Fletcher, Kopperl

S: Regina Hauster, Bynum

S: Courtney Walker, Abbott

S: Caroline Willenborg, Gholson

-----

DISTRICT 14-2A

MVP: Kendle Rhodes, Wortham

Coach: Johnny Ward, Wortham

Defensive MVP: Brooke Salisbury, Wortham

Libero MVP: Allison Nix, Wortham

Middle Blocker MVP: Trinity Shivers, Wortham

Newcomer: Karleigh Gooden, Mart

Offensive MVP: Stephanie Lindsey, Dawson

Outside Hitter MVP: Adrianna Jones, Coolidge

Server MVP: Tia Parks, Hubbard

Setter MVP: Emma Reeder, Dawson

First Team

Alejandra Acevedo, Coolidge

Kamryn Alejo, Axtell

Kari Carroll, Mart

Megan Freeland, Dawson

Shelby Harriman, Axtell

Emily Jennings, Penelope

Kayla Lansford, Worthtam

Brenea Lewis, Hubbard

Maria Ortiz, Coolidge

Shayla Parks, Hubbard

Caitlin Prince, Dawson

Adrianna Rauls, Mart

Kate Vogel, Wortham

Second Team

Jocelyn Bailey, Mart

Ciara De La Cruz, Hubbard

Cassidy Harris, Wortham

Jacie Henderson, Dawson

LaQueeda Hurth, Mart

Baylour Lewis, Hubbard

Madison Lopez, Wortham

Litzy Martinez, Penelope

Destinee Matthews, Penelope

Kaylee Minchew, Axtell

Sofia Ortiz, Coolidge

Hailey Tyra, Dawson

-----

DISTRICT 15-2A

MVP: Katt Jones, Bosqueville

Defensive MVP: Paige McNeely, Moody

Newcomer: Jaylah Good, Moody

Offensive MVP: Taliyah Stewart, Moody

Setter MVP: Riley Bray, Bosqueville

Coach: Judy Nunn, Bosqueville

First Team

Makyala Hoffpauir, Bremond

Kirstyne Huggins, Moody

Alexandra Minor, Rosebud-Lott

Bailey Settle, Bremond

Abi Skeeler, Bosqueville

Alesha Smith, Chilton

Jaylonn Walker, Calvert

Keauna Whitfield, Rosebud-Lott

Second Team

Kia Burns, Bremond

Clarisa Castillo, Rosebud-Lott

Kali Chatham, Moody

Sarah Chavez, Rapoport

Chelsea Connell, Bosqueville

Mariah Pineda, Harmony Science

Derese Ward, Rapoport

-----

TAPPS 3-4A

First Team

DS: McKenna Kernaghan, Hyde Park

MB: Mallory Albers, Reicher

MB: Jada Birkel, St. Michael’s

OH: Kahle Elliott, St. Michael’s

OH: Caroline Grace, Austin Regents

OH: Megan Heytens, Hyde Park

OH: Madeline McCall, Hyde Park

OH: Madeline Miksch, St. Dominic

OH: Tori Pylypec, St. Michael’s

OH: Moorea Wood, St. Michael’s

S: Jenna Rhys Recker, Hyde Park

S: Adriana Sotelo, St. Michael’s

Second Team

DS: Grace Rich, Hyde Park

L: Gracie Cuba, St. Michael’s

L: Jailene Gonzales, Reicher

MB: Genoveva Guerrero, St. Michael’s

MB: Catherine Johnson, St. Dominic

MB: Karlie Nixon, Hyde Park

OH: Savannah Farmer, Hyde Park

OH: Lindsey McDowell, Austin Regents

RS: Kristen Jares, Reicher

RS: Kaiden Patch, Hyde Park

S: Sarah Greiner, St. Dominic

S: Brooke Price, St. Dominic

-----

TAPPS 2-3A

First Team

L: Sophia Archer, Lake Country

L: McKayla Craig, Grace Prep

L: Jenna Schutt, Kennedale Fellowship

MB: Riley Beason, Grace Prep

MB: Kendee Hilliard, Vanguard

MH: Brooke Wood, FW Temple

OH: Claire Bullington, Grace Prep

OH: McKenna Whites, Lake Country

OH: Payton Hall, Grace Prep

S: Jasmine Chambers, Lake Country

S: Brittany Stallaby, FW Calvary

Second Team

DS: Kaylee Wassell, Arlington Burton

DS: Grace Lueck, FW Temple

M/S: Alexis Reese, FW Calvary

MB: Shelby Thomas, Grace Prep

MB: Joy Young, Lake Country

OH: Madison Baker, FW Calvary

OH: Delaney McLachlan, Grace Prep

OH: Lexi Newman, Vanguard

OH: Kayla Wood, Kennedale Fellowship

S: Hannah Davis, Kennedale Fellowship

S: Catherine Holley, Vanguard

S: Madison Thomas, Lake Country

-----

TAPPS 5-2A

First Team

L: Madelyn Wibbenmeyer, Veritas

L: Kalah Reed, Hill Country

MB: Rachel Lychner, Hill Country

MB: Joanna Fetherman, Holy Trinity

MH: Summer Knowles, Live Oak

MH: Natalia Stringer, Live Oak

OH: Bailey Keith, Live Oak

OH: Macey Todd, Hill Country

S: Shelby Hollier, Cedar Park Summit

S: Jamie Jones, Live Oak

S: Francesca Weisbruch, Holy Trinity

S: Avery-Elise Dooley, Hill Country

Second Team

L: Cayla Gonzalez, Veritas

L: Jaye Janke, Veritas

L: Kacey Dach, Holy Trinity

MB: Emma Olson, Austin Waldorf

OH: Kimberly Cyr, Holy Trinity

OH: Karlie Grace, Hill Country

OH: Autumn Knowles, Live Oak

OH: Corinne McCaw, Live Oak

OH: Alyssa Wind, Cedar Park Summit

RS: Angelica Achterof, Live Oak

RS: Samantha Horton, Austin Waldorf

RS: McKenna Dallmeyer, Hill Country