District 8-6A

District MVP: Madison Hattix-Covington, Sr., Killeen Ellison

Offensive MVP: Barbara Benson, Sr., Waco Midway

Defensive MVP: Jacen Moore, Sr., Killeen

Newcomer of the Year: Madisen Honea, Fr., Copperas Cove

Coach of the Year: Ben Holder, Waco Midway

Coaches Award: Sheanne Ellis-Clayton, Sr., Killeen Harker Heights

First Team

Gemma Alhambra, Sr., Killeen Ellison

Keilee Burke, Jr., Belton

Janaiya Davis, Jr., Waco Midway

Makayla Gatewood, Sr., Killeen Shoemaker

Chelsey Harris, Sr., Waco Midway

Shay Isaac, Sr., Waco Midway

La’Praisjah Johnson, Sr., Killeen Ellison

Shianne Johnson, Sr., Killeen Ellison

Cielo McClain, Jr., Killeen Ellison

Cammie Moore, Sr., Belton

Cadye Nelms, Jr., San Angelo Central

Cierra Penn, So., Killeen

Alexus Scharkley, Sr., Killeen

Charlene Shephard, Jr., Killeen Shoemaker

Second Team

Megan Burge, So., San Angelo Central

Jaida Burkes, Jr., Killeen

Caleyah Burrell, Jr., Waco Midway

Cheyanne Chapman, Sr., Copperas Cove

Feliziana Davis, Sr., Killeen Ellison

Tay Dosson, Jr., San Angelo Central

Madison Griffon, So., Copperas Cove

Kiara Johnson, Sr., Killeen Shoemaker

Manesha Knox, Jr., Killeen

Hannah Martin, Sr., Belton

Elisa Priddy, So., Belton

Aujunnae Smith, Jr., Killeen Ellison

Dakota Smith, Sr., Killeen Harker Heights

Kayla White, Sr., Waco Midway

Kiara Young, Jr., Killeen Harker Heights

District 18-5A

District MVP: Raenett Hughes, College Station

Offensive MVP: AJ Starks, College Station A&M Consolidated

Defensive MVP: Deysta Wilbert, Bryan Rudder

Newcomer of the Year: Wilashia Burleson, Temple; Mia Rivers, College Station; Deondra Young, Bryan Rudder.

Coach of the Year: Megan Symank, College Station

First Team

Treece Daily, Bryan Rudder

Jhakya Dilworth, Temple

Keziah Dilworth, Temple

Katelyn Francis, Colelge Station

Lydia Garcia, College Station A&M Consolidated

Kasey Jo Hinton, Colelge Station

Shay Hudlin, Waco

Lyric McGowan, Waco University

KeeKee Nowlin, Bryan

Chadricka Pickett, Temple

Teanikia Rodgers, Bryan

Keaton Sayers, College Station

Elaina Tate, Waco University

Montierra Warren, Waco

Second Team

Perrisha Cox, Waco

Tykayla Degrate, Waco

Tukie Demar, Waco University

McKenzie Dimery, College Station A&M Consolidated

Ashton Edwards, Bryan

Charnell Gibson, Bryan

Coryn Grovey, Temple

Darby Hurley, College Station A&M Consolidated

Jasmine Johnson, Bryan Rudder

Sydney Johnson, College Station

Jonesha Mosley, Waco

Christiany Newton, Bryan

Mariya Scott, College Station A&M Consolidated

Breyaunna Sigler, Temple

Callee Simmons, Waco University

District 18-4A

District MVP: Tra’dayja Smith, Sr., Madisonville

Offensive MVP: Da’meka Shed, Sr., Fairfield; Keiana Keith, Jr., Mexia

Defensive MVP: Tyana Brown, Madisonville

Newcomer of the Year: Tamyah Hubbard, So., Athens

First Team

Keara Birdow, Sr., Fairfield

Sha’Kayla Burns, Jr., Madisonville

Jayla Cook, Jr., Palestine

Soroya Hollie, Sr., Mexia

Aniyah Jelks, Jr., Mexia

Lexi Leveston, Sr., Madisonville

Destiny Matthews, So., Palestine

Raveon Rodrigues, Jr., Athens

Makayla Thurman, Sr., Fairfield

Second Team

Brandi Carder, Sr., Fairfield

Destini Hutchison, Jr., Mexia

Kelcee Johnson, Jr., Athens

Dominique Lacey, Sr., Palestine

Zanavia Lewis, Sr., Madisonville

Josey Richardson, So., Fairfield

District 17-4A

District MVP: Allaira Jones, Jr. Gatesville

Offensive MVP: Ta’Naiya Norwood, Jr. LaVega

Defensive MVP: Shekenia Green, Sr. LaVega

Newcomer of the Year: Alayna Armstrong, Jr. Lorena; Aliyah McCoy So. Connally

Coach of the Year: Chris Carroll, Gatesville

First Team

Rebekah Nolte, Jr. Gatesville

Gabby Cleveland, Jr. China Spring

Carly Campbell, Sr. Lorena

Mallory McNew, Sr. Robinson

Heaven Tucker, So. Connally

Summer Emblem, So. China Spring

Abbie Snyder, Jr. China Spring

Michelle Runyan, Jr. Lorena

Steelie Priest, Sr. Lorena

Sydney Jaro, So. Robinson

Second Team

Kaity Eudy, Sr. Gatesville

Jade Bontke, Jr. Hillsboro

Cierra Stewart, Jr. Connally

Ronadria Kendricks, Jr. LaVega

Treasure Mozon, Fr. Hillsboro

Alyssa Valadez Sr. Robinson

Alex Perkins, Jr. China Spring

Corie Tunnell, Sr. Gatesville

All-District Honorable Mention

Maci Matthews, So. Gatesville

Alayna Washington, Fr. Gatesville

Haley Howard, Sr. LaVega

Jordan White, Sr. China Spring

Taylor Webb, Jr. China Spring

Claire Conradt, Sr. Lorena

Shelby Lashombe, So. Robinson

Daisy Bright, So. Robinson

Taylor Strain, Fr. Robinson

Hanna Brown, Sr. Connally

Malaika Lee, Jr. Connally

Cha’Merrion McCray, Jr. Connally

Miannah Little, Fr. Connally

Alaysha Williams, Sr. Hillsboro

Jada Benson, Sr. Hillsboro

Crissy Davis, Fr. Hillsboro

District 19-3A

Player of the Year: M. Womack/Soph Marlin

Defensive Player of the Year: M. Graves/Sr. McGregor

Offensive Players of the Year: E. Porter/Sr. McGregor

T. Daniel/Jr. West

Newcomer of the Year: G. Hilburn/Fr. Clifton

Coach of the Year: L. Gullette Marlin

First Team

C. Ratcliff/Sr. Groesbeck

L.. Smith/Sr. Groesbeck

J. Heard/Sr. Whitney

R. Montgomery/Soph. Whitney

J. Slagle/Sr. Clifton

M. Beasley/Jr. Bruceville-Eddy

K. Smith/Sr. McGregor

A. Ainsworth/Jr. McGregor

K. Woodard/Sr. West

C. Pavelka/Sr. West

D. Bailey/Jr. Marlin

K. Davis/Fr. Marlin

A. Tippit/Fr. Troy

Second Team

C. Pieri/Sr. Clifton

A. Collier/Fr. Bruceville-Eddy

A. Pavelka/Sr. West

M. Payne/Sr. Troy

V. Carter/Sr. Groesbeck

S. Smith/Sr. Whitney

M. Wells/Sr. Clifton

M. Norwood/Sr. McGregor

H. Burgess/Soph. McGregor

J. Davis/Sr. West

Honorable Mention

Danielle Noble/Fr. Marlin

Brittnie Fillmore/Jr. Marlin

Makayla Meador/Sr. Clifton

Sydney Finney/Jr. Clifton

Hayley Bell/Sr. Bruceville-Eddy

Harley Madison/Sr. Bruceville-Eddy

Angel Martinez/Jr. Troy

Emily Jarolik/Soph. Troy

Aubrey Russell/Soph. Troy

Kyleigh Powell/Soph. Troy

R. Hlavenka/Sr. West

J. Dudik/Sr. West

L. Uptmore/Jr. West

Erica Maye/Soph. McGregor

Kiera Anglin/Soph. Groesbeck

Kennedy Cox/Fr. Groesbeck

Abigail Johnson/Fr. Groesbeck

District 18-3A

District MVP: Jordan Jenkins, Sr., Buffalo

Offensive MVP: Jalie Dawson, Jr., Malakoff; KaJaja Nickleberry, Jr. Teague

Defensive MVP: Ashley Nickelberry, Jr., Teague; Samantha Pate, Fr., Buffalo

Newcomer of the Year: Mollie Dittmar, Fr., Buffalo

Coach of the Year: Chris Nickleberry, Teague; Jozette Jenkins, Buffalo

Sixth Man MVP: Cady Drake, Jr., Teague

First Team

Kennedy Bennett, Jr., Teague

Trinity Boggs, So., Frankston

Jordan Carter, Fr., Palestine Westwood

Taliaha Dora, Jr., Malakoff

Zytaria Herod, Jr., Teague

Kaydee Honeycutt, Jr., Jewett Leon

Sarah Merry, Fr., Jewett Leon

Lauren Pate, Sr., Buffalo

Destanee Roblow, So., Teague

Charlsey Stearman, Jr., Malakoff

Baylee Williams, Jr., Frankston

Monica Wilson, So., Palestine Westwood

Second Team

Janzel Baroy, Sr., Palestine Westwood

Asia Bradley, So., Buffalo

Bradlie Crowley, Sr., Jewett Leon

Camyrn Davidson, So., Jewett Leon

Hannah Eakin, So., Buffalo

Jayla Hawkins, Fr., Frankston

Allie Hays, Jr., Elkhart

Jabria Simmons, So., Elkhart

Mallorie Sims, So., Teague

Madison Steen, Jr., Teague

Kerrian Toliver, Sr., Malakoff

Kei Kei Walker, So., Malakoff

Naomi Williams, Sr., Elkhart

District 20-3A

District MVP: Kamryn Mraz, Jr., Little River Academy

Offensive MVP: Meagan McCarver, Sr., Franklin, Julie Tucker, Sr., Jarrell

Defensive MVP: Kenidi White, Jr., Little River Academy

Newcomer of the Year: Mya Booker, Fr., Frankling

Sixth Man MVP: Jessie Medcalf, So., Franklin

First Team

Jenna Brazeal, So., Little River Academy

Ari Enciso, Sr., Jarrell

Lisa Gonzales, Jr., Jarrell

Hope Hoelscher, Jr., Rogers

Brittany Hoff, Sr., Rogers

Darby Hughes, Sr., Franklin

Larisha Jones, Jr., Hearne

Frances King, Jr., Rockdale

Madison Stefek, Sr., Lexington

Tiana Wade, So., Franklin

Second Team

Rachel Andel, Jr., Rogers

Erin Bruce, Sr., Jarrell

KeAnna Clemons, Jr., Lexington

Mercedes Green, Jr., Franklin

Maddie Hare, Jr., Rogers

Kylah Hulsey, So., Little River Academy

Larissa Mendoza, So., Franklin

Lilli Stewart, So., Little River Academy

Courtney Strain, Sr., Lexington

Jorden Vick, Sr., Jarrell

Qua Workman, Jr., Cameron Yoe

District 17-2A

District MVP: Keauna Whitfield, Sr., Rosebud-Lott

Offensive MVP: Peyton Elmore, Fr., Crawford

Defensive MVP: Au’lyric Hargrove, Sr., Rosebud-Lott; Tyra Sadler, So., Valley Mills

Newcomer of the Year: Anne Williams, Fr., Crawford

Sixth Man MVP: Liz Perkins, So., Moody

First Team

Kailey Bennett, Rosebud-Lott

Rebecca Bennett, Jr., Rosebud-Lott

Riley Bray, Sr., Bosqueville

Kali Chatham, Sr., Moody

Chelsea Connell, Sr., Bosqueville

Shelby Fisk, Jr., Valley Mills

Jaylah Good, So., Moody

Caitlyn Haynes, Jr., Chilton

Canyon Hughes, So., Moody

CeCe Villa, Fr., Crawford

Hannah Williams, Sr., Crawford

Second Team

Morgan Claxton, Jr., Crawford

Hanna Doss, Sr., Bosqueville

Tayler Fulton, Sr., Rosebud-Lott

Kourtine Kerring, Jr., Valley Mills

Malayzha Hood, Sr., Valley Mills

Jaylynne Johnson, Sr., Chilton

Alli Lantz, So., Moody

Ana Maddox, Fr., Crawford

Chloe MeGee, Sr., Bosqueville

Alexandra Minor, So, Crawford

Reagan Vaughn, Sr., Moody

District 18-2A

District MVP: Adrianne Rauls, Sr., Mart

Offensive MVP: Bre’Nae Lewis, Jr., Hubbard

Defensive MVP: Regan Pavelka, So., Axtell

Newcomer of the Year: Misha Lewis, Hubbard; Ashley Sandifer, Wortham

Coach of the Year: Jerry Hoffman, Mart

First Team

Brennan Bain, Sr., Mart

Kia Burns, Sr., Bremond

Hallie Fautt, So., Wortham

Ca’Purnika Galbert, Sr., Mart

Jaydyn Gillham, Fr., Hubbard

Jacie Henderson, Sr., Dawson

Tae’neece Johnson, Jr., Hubbard

Kaylee Tucker, Sr., Axtell

Alexis Valenzuela, Sr., Dawson

Kate Vogel, Sr., Wortham

Second Team

Passion Franklin, So., Mart

Jayde Hamilton, So., Wortham

Skylar Hoffpauir, Jr., Bremond

Calista Jackson, Sr., Riesel

Tyrika Jones, So., Hubbard

Ashley Mao, So., Wortham

Cate McClintock, Jr., Riesel

Kylie Rawlins, Jr., Mart

Kathryn Reed, Jr., Axtell

Jordan Smith, So., Dawson

Hailey Tyra, Jr., Dawson

Payton Woodall, Jr., Dawson

District 26-A

Coach of the Year - Savannah Kutscherousky Gholson ISD

Most Valuable Player - Kara Zamzow (Soph) Abbott

Most Valuable Offensive Player - Alejandra Acevedo (Sr) Coolidge

Most Valuable Defensive Player - Kylie Johnson (Sr) Abbott

Newcomer of the Year - Lakaveia Collins (Fr) Coolidge

First Team

Sophie Ortiz (Soph) Coolidge

Diamond Davis (Jr) Penelope

Haylee Meeks (Sr) Bynum

Caroline Willenborg (Jr) Gholson

Alicia Hromadka (Sr) Abbott

Reygan Russell (Jr) Abbott

Second Team

Yadhira Soria (Jr) Penelope

Paytin Machac (Soph) Penelope

Taysia Kirven (Jr) Coolidge

Tionna Kirven (Soph) Coolidge

Vanessa Perales (Soph) Bynum

Zadie Rankin (Jr) Gholson

Rachel Kallus (Fr) Abbott

Hannah Huffhines (Fr) Aquilla

Don't Miss...