District 12-6A

Coach: Latisha Williams—Killeen

Defensive MVP: Ke’Aunna Johnson/Sr—Killeen

MVP: Marie Benson/Sr—Midway

Newcomer: Da’Jaha Daniel/Sr—Harker Heights

Offensive MVP: Tija Hawkins/Sr—Shoemaker

First Team

Barbara Benson/Jr—Midway; Keilee Burke/So—Belton; Cheyanne Chapman/Jr—Copperas Cove; Janaiya Davis/So—Midway; Sheanne Ellis-Clayton/Jr—Harker Heights; Makayla Gatewood/Jr—Shoemaker; Shianne Johnson/Jr—Killeen; Jacen Moore/Jr—Killeen; Cammie Moore/Jr—Belton; Kirsten Nelson/Sr—Shoemaker

Second Team

Gemma Alhambra/Jr—Ellison; Shadazia Birchette/Sr—Shoemaker; Blair Gilbert/Sr—Belton; Abigail Green/Jr—Killeen; Chelsey Harris/Jr—Midway; Tia Harston/Sr—Killeen; Daisha Hunter/Sr—Copperas Cove; La’Praisjah Johnson/Jr—Ellison; Hannah Martin/Jr—Belton; Milena Rodriguez-Arrieta/Sr—Shoemaker; Alexus Scharkley/Jr—Killeen; Keturah Taylor/Sr—Copperas Cove; Carmen Williams/Sr—Killeen; Chalendria Williams/Sr—Midway

District 17-5A

MVP: Jhakya Dilworth/So—Temple

Offensive POY: Jamia Miller/Sr—Pfl. Connally

Defensive POY: Justice McGowan/Sr—University

Newcomer: Keziah Dilworth/So—Temple

Coach of the Year Trey Lloyd—University

First Team

Jhakya DilworthSo—Temple; Keziah Dilworth/So—Temple; Justice McGowan/Sr—University; Jamia Miller/Sr—Connally; Jazmyn FosterSr—Connally; Lyric McGowan/Fr—University; Perrisha Cox/So—Waco; Shay Hudlin/Jr—Waco; Brionna Cannon/Jr—Manor; Kayla Jackson/Sr—Manor; Jasmine Munoz/Sr—Hutto; Breyaunna Sigler/Fr—Temple; E’Nisha Fowler/S0—Elgin; Jonesha Mosley/So—Waco

Second Team

Kiantra Flowers/Sr—Temple; Jerrica Brooks/Sr—Waco; Anitria Hubert/Sr—Elgin; Ashley Herrera/Sr—Connally; Ashyah Perkins/Sr—University; Teleisha Wardale/Sr—Temple; Alejah Hill/So—Temple; Tukie Demar/Jr—University; Shawntavia Kennedy/Sr—University

Honorable Mention

Briahnna Aguirre—Elgin; Rebekah Prinz—Elgin; Jasmine Wilson—Waco; T’errica Carr—Waco; Montierra Warren—Waco; Brynne Rountree—Manor; Jamia Porter—Manor; Raven Evans—Connally; Ayreona Justice—Connally; Shelby Hameister—Hutto; Cienna Womack—Temple; Sierra Fillmore—Temple; Tia Thomas—Temple; Teasmine Lilly—University; Sevn Walker—University; Callee Simmons—University; Terianiesha Sutton—University; Anaya Minor—University; Jaquesha Greene—University.

District 11-3A

Defensive MVP: Allie Popeck/Sr—Brock

Jade Rochelle/Sr—Grandview

MVP: Rachel Harrell/Sr—Brock

Newcomer: Brittany Schanbel/Fr—Millsap

Offensive MVP: Baylee Chapman/Jr—Peaster

Trisha Jacobs/Sr—Brock

First Team

Ally Andress/So—Glen Rose; Shelby Bontke/Sr—Hillsboro; Taryn Cast/So—Peaster; Sydney Herbel/Sr—Millsap; Hannah Hobson/Sr—Millsap; Baylee Hull/So—Peaster; Kennedy Jentsch/Sr—Grandview; Rylee Lavender/So—Brock; Emilee Popeck/So—Brock; Kailey Reese/Jr—Rio Vista; Mallory Stephens/Jr—Keene; Emily Sullivan/Sr—Grandview

Second Team

Jade Bontke/So—Hillsboro; Kelli Burkhalter/So—Peaster; Sarah Cox/Fr—Rio Vista; Lindy Drillette/Jr—Brock; Jaylan Evans/Jr—Glen Rose; Allison Sawyer/Sr—Hillsboro; Makenzie Schnabel/Sr—Millsap; Eboni Smith/Sr—Keene; Grace Stephens/Fr—Keene; Carrie Sullivan/So—Grandview

District 19-3A

Coach: Chris Nickleberry—Teague

Defensive MVP: Essance Porter/Jr—McGregor

MVPs: Mary Graves/Jr—McGregor

Hope Scales/Sr—Teague

Newcomer: Reagan Montgomery/Fr—Whitney

Offensive MVP: KaDaja Nickleberry/So—Teague

Sixth Man MVP: Tyler Pyburn/Fr—Blooming Grove

First Team

Dyneisha Bailey/So—Marlin; Tamara Daniel/So—West; Christina Griffin/Sr—Marlin; Hope Harris/Sr—Clifton; Mariah Horner/Jr—Blooming Grove; Jasmine McQuirter/Sr—Teague; Shelby Nevill/Sr—Whitney; Ashley Nickleberry/So—Teague; Kylie Smith/Jr—McGregor; Jasmine Sutton/Jr—Blooming Grove; Kearstyn Woodard/Jr—West

Second Team

Madison Beasley/So—Bruceville-Eddy; Jasmine Heard/Jr—Whitney; Zytaria Herod/So—Teague; O’cemaria Hewitt/So—Marlin; Mady Norwood/Jr—McGregor; Amber Pavelka/Jr—West; Crystal Pavelka/Jr—West; Mason Richters/Jr—Whitney; Angela Rost/Jr—McGregor; Hannah Southard/Sr—Blooming Grove; Mackenzie Wells/Jr—Clifton

Honorable Mention

Alli Ainsworth—McGregor; Leah Bates—McGregor; Melana Bayer—Blooming Grove; Kennedy Bennett—Teague; Fernanda Betancourt—Whitney; Haley Burgess—McGregor; Sydney Harris—Clifton; Alexis Heath—Whitney; Raven Hlavenka—West; Emily Johnson—Whitney; Karley Kleibrink—Clifton; Keshunda Massington—Marlin; Brittany Nichols—Blooming Grove; Sierra Reese—West; Macie Skains—Blooming Grove; Sam Smith—Whitney; Caelyn Thompson—Teague

District 20-3A

Coach: Brian Pursche—Academy

Defensive MVP: Kelby Sprinkles/Sr—Academy

MVP: Kamryn Mraz/So—Academy

Newcomer: Tiana Wade/Fr—Franklin

Offensive MVP: Brittany Hoff/Jr—Rogers

Sixth Man MVP: Hope Hoelscher/So—Rogers

First Team

Makayla Cook/Sr—Rogers; Darby Hughes/Jr—Franklin; Frances King/So—Rockdale; Madison Malcik/Sr—Rogers; Angel Martinez/So—Troy; Meagan McCarver/Sr—Franklin; Taylor Riser/Sr—Academy; Jasia Rubin/Sr—Rockdale; Jaycee Taylor/Sr—Academy; Kenidi White/So—Academy

Second Team

Naquiri Gibbons/So—Cameron Yoe; Mercedes Green/So—Franklin; Maddie Hare/So—Rogers; Larisha Jones/So—Hearne; Jessica Lopez/Sr—Franklin; Hannah Mauldin/Jr—Academy; Micaela Mersch/Sr—Troy; Jordan Saxon/Sr—Troy; Melanie Scantlin/Sr—Lexington; Shae Shields/Sr—Cameron Yoe; Madison Stefek/Jr—Lexington

District 10-2A

MVPs: Kaylee Roach/Jr—Hico

Marissa Warren/So--Hico

Offensive MVPs: Cecelia Balencia/Sr—Goldthwaite

Rylie Padgett/Jr--Goldthwaite

Defensive MVP: Ashlyn Underwood/Sr—Hico

Newcomer of the Year: McKinsey Morris/Jr—DeLeon

6th Man Award: Rachel Denman/So—Hamilton

First Team

Tayln Jobe/Sr—DeLeon; Abbie Housden/Jr—Hamilton; Christy Zwart/Sr—Hico; Mia Cherry/So—Ranger; Makaela Ewing/Jr—Ranger; Chasen Howard/Sr—Santo; Sage Sparks/Jr—Santo

Second Team

Mayra Delacruz/Sr—Goldthwaite; Judith Horton/Sr—Goldthwaite; McKinley Crownover/Jr—Hamilton; Presley McNeely/Sr—Hamilton; Madilyn Ellerbe/So—Ranger;

Makaylee Steiner/Jr—Santo; Marlee Thomas/Sr—Tolar

District 12-2A

MVP: Jae Moore—Frost

Offensive POY: Malacia Guy—Itasca

Defensive POYs: Kennah Kennedy—Frost

Callie Pittman—Itasca

Newcomer of the Year: Jenna Moore—Frost

Six Man of the Year: April Lusky—Italy

Anna Salazar—Itasca

Coach of the Year: Clark Moore—Frost

First Team

Karlie Scott—Frost; Kaycee Bowling—Frost; Emmy Cunningham—Italy; Brycelen Richards—Italy; Caitlin Bruton—Itasca; Dana Schumann—Itasca

Second Team

Decoria Green—Italy; T’Keyah Pace—Italy; Emili Sarli—Itasca; Halie Sarli—Itasca; Miranda Valeriano—Itasca

Honorable Mention

Haddie Montgomery—Frost; Katelyn Worley—Frost; Janae Robertson—Italy; Taleyia Wilson—Italy; Brianna Bolden—Itasca; Angelina Botello—Itasca; Mariah Whitlock—Itasca

District 17-2A

Co MVP: Lizzie Donaldson/Sr—Bosqueville

Riley Bray/Jr—Bosqueville

Newcomer of the Year: Desirae Mathis/Fr—Bosqueville

Offensive MVP: Shelby Harriman/Sr—Axtell

Defensive MVP: Caroline Ross/Sr—Crawford

Coach of the Year: Judy Nunn—Bosqueville

First Team

Aaliyah Lewis/Sr—Bosqueville; Chelsea Connell/Jr—Bosqueville; Logan Lacina/Sr—Crawford; Ashton Chambers/Sr—Crawford; Ashlee Hooks/Sr—Meridian; Sidney Purcell/Sr—Meridian; Krista Warren/Sr—Meridian; Sara Chavez/Sr—Rapoport; Shelby Fisk/So—Valley Mills

Second Team

Kaitlyn Stevenson/So—Axtell; Kaylee Tucker/Jr—Axtell; Kamryn Alejo/So—Axtell; Jontray Johnson/Sr—Bosqueville; Chloe MeGee/Jr—Bosqueville; Hannah Williams/Jr—Crawford; Emily Tomchesson/Jr—Crawford; Abby Stauffer/Jr—Meridian; Carson Gebhardt/Jr—Meridian; Tyreonna Burk/Fr—Rapoport; Lauren Bradley/Sr--Valley Mills; Malayzha Hood/Jr—Valley Mills

Honorable Mention

Jordan Hand/Sr—Axtell; Katelyn Amy/Jr—Axtell; Destiny Sanchez/So—Axtell; Baylee Griffith/So—Crawford; Morgan Claxton/So—Crawford; Eden Carson/Sr—Meridian; Selina Reynoso/So—Meridian; Emma Hooks/So—Meridian; Natalee Rowland/Jr—Meridian; Kayliah Lyon/So—Rapoport; Sierra Remington/Sr—Rapoport; Sara Dlugos/Sr--Valley Mills; Kaycee Reeves/So--Valley Mills; Tyra Sadler/Fr—Valley Mills; Kaycee Burt/Jr—Valley Mills

District 18-2A

Second Team

Kia Burns—Bremond; Miasia Oliver—Chilton; Ca’Purnika Galbert—Mart; Brennan Bain—Mart; Alli Lantz—Moody; Grace Grey—Riesel; Kaylee Wood—Riesel; Aulyric Hargrove—Rosebud-Lott; Taylor Fulton—Rosebud—Lott; Abby O’Conas--Rosebud-Lott

District 19-2A

MVP: Te’aire Hambrick/So—La Poynor

Offensive MVP: Tysheunna Hawthorne/Sr—Hubbard

Defensive MVPs: Kathleen Lackey/Sr—Cayuga

Breana Lewis/So—Hubbard

Newcomer: Jas Mitchell/So—La Poyner

6th Man of the Year: Mia Lincoln/Fr—Kerens

Coach of the Year: Gary Grahn—La Poyner

First Team

Aly Jenkins/Sr—Cayuga; Tia Parks/Sr—Hubbard; Kate Vogel/Jr—Wortham; Hannah Massey/Jr—La Poyner; Britney Longmiles/Jr—Cayuga; Jacie Henderson/Jr—Dawson; Shayla Parks/Jr—Hubbard; Marilyn Alvarado/So—Cross Roads; Nikia Dunn/Fr—Kerens

Second Team

Caitlin Holt/Jr—La Poynor; Morgan Spears/So—Cayuga; Taeneece Johnson/So—Hubbard; Morgan Grach/So—Cayuga; Nicole Lackey/So—Cayuga; Bayluor Lewis/Jr—Hubbard; Kimia Haynes/Jr—Kerens; Olivia Franson/Fr—Kerens; Sarah Spivey/Jr—Cross Roads.

TAPPS 3-4A

First Team

Mary Copa/Sr—Austin St. Michael’s; Mackensie Faulk/Sr—Austin Regents; Sophia Steward/Jr—Austin Regents; Stephanie Moses/Sr—Austin St. Dominic Savio; Morgan Owens/Fr—Austin Hyde Park Baptist; Ellie Rice/Jr—Austin Regents; Ally Weichert/Sr—Austin St. Michael’s; Grace Banik/Sr—Reicher; Kylee Benton/Sr—Reicher; Madelein Miksch/Jr—Austin St. Dominic Savio; Chirstionna Hawkins/Sr—Austin St. Dominic Savio; Courtney May/Sr—Austin Hyde Park Baptist.

Second Team

Anna Batchik/So—Austin St. Michael’s; Kelsey Lowke/Jr—Austin Hyde Park Baptist; Allison Meskill/Sr—Austin St. Dominic Savio; Madeline Ochoa/Sr—Reicher; Gabi Pulsifer/So—Austin St. Michael’s; Ani Rice/Fr—Austin Regents; Caitlin Rodgers/Jr—Austin St. Michael’s; Mariana Saitas/Jr—Austin Regents; Adryn Schulte/Jr—Reicher; Alex Tagle/Sr—Reicher; Catherine Johnson/Jr—Austin St. Dominic Savio; Caroline Wendt/So—Austin Hyde Park Baptist

Honorable Mention

Sydney Dixon/Jr—Austin St. Michael’s; Allan Bettge/Sr—Reicher; Lauren Chapman/So—Austin Regents; Reilly Sokolosky/Fr—Austin St. Michael’s; Victoria Bird/Fr—Austin St. Dominic Savio; Jenna Clayborn/Sr—Austin Hyde Park Baptist; Michaela Fetsch/Jr—Reicher; Katherine Jones/So—Austin Hyde Park Baptist; Angela Kelly/Jr—Austin St. Dominic Savio; Avery Sadler/Fr—Austin Regents

TAPPS 2-3A

First Team

Laci Hawthorne/Jr—FW Lake Country Christian; Brunson McDonald/So—Kennedale Fellowship; Ashlyn Trout/Sr—FW Temple Christian; Alexus Jones/Jr—FW Lake Country; Jaymie Lemons/Sr—Kennedale Fellowship; Brittany Stallaby/Sr—FW Calvary Christian; McKenna Whites/So—FW Lake Country; Kalya Woods/Jr—Kennedale Fellowship; Jazmyne Jones/So—FW Lake Country; Jasmine Chambers/Jr—FW Lake Country; Kendee Hillard/Fr—Vanguard; Lexi Newman/Vanguard

Second Team

Lorraine Fernando/So—Arlington Burton Adventist; Redeem Francis/Jr—Arlington Burton; Reagan Green/So—Kennedale Fellowship; Brooke Stringer/Sr.--FW Temple; Joy Young/So—FW Lake Country; Madison Cawley/Fr—FW Lake Country; Hannah Davis/Jr—Kennedale Fellowship; Grace Lueck/Sr—FW Temple; Laken Rachal/Jr—FW Lake Country; Mallory Chapman/Sr—Arlington Grace Prep; Jasmine Ross/Fr—Vanguard; Grace Serr/Sr—Vanguard

Honorable Mention

Nikki Govender/Sr—Arlington Burton; Kaylea Marrified/Sr—Arlington Burton; Audrua Atchley/Sr—Vanguard; Melody Burris/Jr—Arlington Grace; Kelly Klahm/So—Kennedale Fellowship; Kaci Wright/Jr—FW Lake Country; Briana Hooks/Sr—FW Calvary; Megan Ravelo/So—FW Temple; Raven Thomas/Jr—FW Calvary; Hannah Turner/Fr—Kennedale Fellowship; Micah Lindstrom/So—FW Lake Country; Alexus Davis/Sr—Vanguard

TAPPS 5-2A

First Team

Kimberly Cyr/Sr—Temple Holy Trinity; Caitlyn Gonzalez/Fr—Austin Veritas; Mikaela Sibley/Sr—Veritas; Faith Weisbruch/So—Trinity; Francesca Weisbruch/Sr—Trinity; Kendall Wheelock/Fr—Veritas; Samantha Horton/Sr—Austin Waldorf; Emma Olson/So—Waldorf; Emma Balaban/So—Live Oak Classical; Eliza Callahan/Jr—Waldorf; Aleah Goldstein/Sr—Waldorf; Celia Holmes—Live Oak

Second Team

Jordan Andrews/Sr—Austin Hill Country Christian; Angelica Arana/So—Veritas; Kacey Dach/Sr—Trinity; Claire Kelly/Fr—Hill Country; Sarah Vaz/Sr—Veritas; Arabelle West/Jr—Trinity; rachel Donnelly/So—Live Oak; Sophia Laird/Jr—Waldorf; Alexa Kichuk/Jr—Waldorf; Christy McKern/Jr—Live Oak; Dulce Rivera-Osorio/Jr—Waldorf; Hannah Tucker/Sr—Live Oak

Honorable Mention

Judith Ciscar-Martinez/Sr—Trinity; Sadie Jenkins/Sr—Veritas; Hannah Kelly/Jr—Hill Country; Mikayla Vacek/Fr—Hill Country; Kate Moffatt/Jr—Live Oak; Grace Smith/Jr—Live Oak; Soren Kernan/Jr—Waldorf

Don't Miss...