District 11-1A - Div. I

Coach — Shannon Williams — Zephyr

Defensive MVP — Jayden Choat — Zephyr

Newcomer — Ivan Jasso — Lometa

Newcomer — Joaquin Martinez — Evant

Offensive MVP — Bishop Norman — Zephyr

First Team

Offense

FB — Lucas Diaz — Santa Anna

K — Fransisco Reyna — Lometa

QB — Kason King — Zephyr

RB — Homero Diaz — Evant

RB — Jacob Herrod — Santa Anna

SB — RJ Haggard — Lometa

Special Teams — Colton Enriquez — Santa Anna

Special Center — Anthony Resa — Lometa

TE — Chris Dixon — Zephyr

TE — Jed Herrod — Santa Anna

Tight Center — Jacob Gibson — Santa Anna

UB — Jayden Choate — Zephyr

WR — Dakota Hancock — Evant

WR — Colby Nelson — Santa Anna

Defense

CB — Rowdy McClain — Zephyr

CB — Colby Nelson — Santa Anna

DL — Chris Dixon — Zephyr

DL — Dakota Hancock — Evant

DL — Anthony Resa — Lometa

LB — Jacob Herrod — Santa Anna

LB — Bishop Norman — Zephyr

NB — Lucas Diaz — Santa Anna

P — Colby Nelson — Santa Anna

S — Homero Diaz — Evant

S — Seth Jesko — Zephyr

UT — Kyle Newton — Zephyr

Second Team

Offense

FB — Justin Hyatt — Evant

K — Cole Wiedl — Zephyr

QB — Colton Enriquez — Santa Anna

RB — Kyler Molter — Lometa

RB — Nicholas Moody — Zephyr

SB — Rowdy McClain — Zephyr

Special Teams — Gabriel Armstrong — Santa Anna

Special Center — Hernan Eufracio — Evant

TE — Jacob King — Zephyr

TE — Tye Walls — Evant

Tight Center — Alex Torres — Lometa

Tight Center — Keifer Vernon — Zephyr

UB — Connell Barnett — Lometa

WR — Marcileno Jaimes — Lometa

Defense

CB — Jacon Gibson — Santa Anna

CB — Willie Kemp — Lometa

DL — Mike Deax — Evant

DL — CW Green — Zephyr

DL — Alex Torres — Lometa

LB — Fransisco Reyna — Lometa

LB — Kaleb Williams — Zephyr

NB — Matthew Lancaster — Evant

P — Dakota Hancock — Evant

S — Colton Enriquez — Santa Anna

S — Justin Hyatt — Evant

UT — Graham Bradley — Lometa

UT — Nicholas Moody — Zephyr

-----

District 13-1A - Div. I

Coach — John McFairn — Blum

Defensive MVP — Brady Chamberlain — Blum

Newcomer of the Year — Noah Jewell — Gholson

Offensive MVP — Riley Stone — Blum

First Team

Offense

FB — Armando Lozano — Kopperl

K — Shane Gallagher — Blum

QB — Randall Hester — Aquilla

RB — Payton Casarez — Aquilla

Special Teams — Alex Thompson — Kopperl

Special Back — Brady Chamberlain — Blum

Spread Center — Blake Gant — Blum

TE — Austin Carnes — Covington

TE — Dustin Kelley — Kopperl

Tight Center — Noah Jewell — Gholson

UT — Jared Junge — Blum

WR — Kevin McCown — Aquilla

WR — Jarred Shaffer — Blum

Defense

CB — Trenton Elizondo — Aquilla

CB — Riley Stone — Blum

DL — Will Baldwin — Blum

DL — Payton Casarez — Aquilla

DL — Kevin McCown — Aquilla

LB — Marcus Washington — Blum

LB — Brady Zoch — Covington

NG — Andrew Gonzalez — Covington

P — Jeff Winans — Kopperl

S — Shane Gallagher — Blum

S — Randall Hester — Aquilla

UT — Jared Junge — Blum

Second Team

Offense

FB — Ty Shawver — Aquilla

K — Mark Navarro — Covington

QB — Bobby Robertson — Covington

RB — Adrian Navarro — Covington

Special Teams — Jeff Winans — Kopperl

Special Back — Jack Gallagher — Blum

Spread Center — Nolan Coburn — Blum

TE — Will Baldwin — Blum

TE — Omar Lara — Aquilla

Tight Center — Kevin Kennedy — Covington

UT — Chris Marrow — Kopperl

WR — Shane Gallagher — Blum

WR — Dustin Jordan — Kopperl

Defense

CB — Jack Gallagher — Blum

CB — Chris Marrow — Kopperl

DL — Austin Carnes — Covington

DL — Blake Gant — Blum

DL — Armando Lozano — Kopperl

LB — Noah Jewell — Gholson

LB — Mark Navarro — Covington

NG — Jeff Winans — Kopperl

S — Jonathan Duron — Covington

S — DJ Smith — Gholson

UT — Dylan Solis

-----

District 14-1A - Div. I

Coaching Staff of the Year

— Randall Ballew — Penelope

— Christopher Freeman — Penelope

Defensive MVP — Dillon Beims/Sr — Abbott

Newcomer of the Year — Jarvis Harris/Soph — Milford

Offensive MVP — Dillon Beims/Sr — Abbott

First Team

Offense

FB — Cade Ramsey/Jr — Abbott

K — Eddie Rivera/Sr — Coolidge

K — Gerardo Yanez/Fr — Milford

QB — Branden Urbanovsky — Abbott

RB — Jaquay Brown/Sr — Milford

RB — Deandre Kirvin/Sr — Coolidge

SB — Hunter Garcia/Sr — Bynum

SC — Joel Bishop/Sr — Bynum

ST — Jamal Johnson/Sr — Abbott

TC — Hunter Pustejovsky/Jr — Abbott

TE — Truston Berger/Jr — Abbott

TE — Manuel SantaCruz/Soph — Coolidge

UT — Tra’Vion Jones/Jr — Milford

UT — Delvin Smith/Jr — Coolidge

WR — Jacob Pavelka/Jr — Abbott

WR — Draylon Simmons/Jr — Bynum

Defense

CB — Truston Berger/Jr — Abbott

CB — Draylan Simmons/Jr — Bynum

DL — Jarvis Harris/Soph — Milford

DL — Jacob Pavelka/Jr — Abbott

DL — Matthew Wallace/Sr — Bynum

LB — Tyler Fredrick/Jr — Milford

LB — Deandre Kirvin/Sr — Coolidge

NG — Jaquay Brown/Sr — Milford

P — Cody McBride/Sr — Avalon

S — Travion Jones/Sr — Milford

S — Kyle Langford/Soph — Abbott

UT — Delvin Smith/Jr — Coolidge

Second Team

Offense

FB — Ray Gonzales/Fr — Avalon

K — Nolan Pustejovsky/Soph — Abbott

QB — Eddie Rivera/Sr — Coolidge

RB — Tony Balderas/Soph — Avalon

RB — Alexis Torres/Jr — Penelope

SB — Tyler Fredrich/Jr — Milford

SC — Tony Herrera/Jr — Coolidge

SC — Juan Venegas/Jr — Milford

ST — Keith Kayser/Sr — Milford

TC — Josh Valdez/Jr — Avalon

TE — Trace Boswell/Soph — Avalon

TE — Jarvis Harris/Soph — Milford

UT — Cody McBride/Sr — Avalon

WR — Cole Falzerano/Soph — Milford

WR — Conner Garcia/Fr — Bynum

WR — Wayna Jones/Jr — Coolidge

Defense

CB — Alexis Torres/Jr — Penelope

DB — Branden Urbanovsky/Sr — Abbott

DL — Joel Bishop/Sr — Bynum

DL — Jamal Johnson/Jr — Abbott

DL — Robbie Johnson/Jr — Milford

DL — Manuel Santa Cruz/Sr — Coolidge

LB — Tony Balderas/Soph — Avalon

LB — Cade Ramsey/Jr — Abbott

NG — Josh Valdez/Jr — Avalon

P — Eddie Rivera/Sr — Coolidge

S — Darren Cisneros/Jr — Milford

S — Hunter Garcia/Sr — Bynum

UT — Eric Smith/Fr — Avalon

-----

District 14-1A - Div. II

Defensive MVP — Johnathan Taylor/Jr — Oglesby

Newcomer — Micah Wellborn/Fr — Iredell

Offensive MVP — Thai Robuck/Sr — Jonesboro

First Team

Offense

FB — Robert Robuck/Soph — Jonesboro

K — Cristian Granados/Soph — Walnut Springs

QB — Noel Chavez/Jr — Walnut Springs

RB — Laramie Phillips/Sr — Iredell

RB — Carlos Ramirez/Jr — Walnut Springs

SB — Nikita Roedler/Sr — Oglesby

SC — Ryan Standridge/Sr — Oglesby

ST — Josh Smith/Jr — Jonesboro

TC — Danny Lopez/Soph — Jonesboro

TE — Derrick Miller/Jr — Jonesboro

TE — Trenton Trotter/Sr — Walnut Springs

UB — Johnathan Taylor/Jr — Oglesby

WR — Ryan McClinton/Sr — Oglesby

WR — Tanner McDonald/Sr — Iredell

Defense

CB — Creigan Burchell/Sr — Oglesby

CB — Tommy Isom/Sr — Jonesboro

DL — Josh Barnes/Soph — Jonesboro

DL — Ruben Gonzales/Jr — Oglesby

LB — Laramie Phillips/Sr — Iredell

LB — Carlos Ramirez/Jr — Walnut Springs

NG — Cannon Dixon/Jr — Jonesboro

S — Noel Chavez/Jr — Walnut Springs

S — Robert Robuck/Soph — Jonesboro

U — Nikita Roedler/Sr — Oglesby

Second Team

Offense

FB — Patrick Christian/Soph — Iredell

QB — Tommy Isom/Sr — Jonesboro

QB — Micah Wellborn/Fr — Iredell

RB — Josh Barnes/Soph — Jonesboro

RB — Oscar Ruiz/Sr — Walnut Springs

SC — Colby Townley/Jr — Walnut Springs

TE — Cannon Dixon/Jr — Jonesboro

TE — Eduardo Enriquez/Soph — Walnut Springs

UB — Tristan Perez/Sr — Oglesby

WR — Creigan Burchell/Sr — Oglesby

WR — Cristian Granados/Soph — Walnut Springs

Defense

CB — Josh Smith/Jr — Jonesboro

CB — Dalton Weatherford — Morgan

DL — Eduardo Enriquez/Soph — Walnut Springs

DL — Danny Lopez/Soph — Jonesboro

DL — Ryan Standridge/Sr — Oglesby

LB — Ryon Smith — Morgan

LB — Stephen Smith/Jr — Oglesby

NG — Oscar Ruiz/Sr — Walnut Springs

S — Cristian Granados/Soph — Walnut Springs

S — Micah Wellborn/Fr — Iredell

U — Patrick Christian/Soph — Iredell

U — Tristan Perez/Sr — Oglesby

Honorable Mention

Jimmy Apodaca — Jonesboro

-----

District 15-1A - Div. II

Coach — Chad Satcher — Mount Calm

Defensive MVP — Matt Snider/Sr — Trinidad

Newcomer — Ethan Edgemon/Fr — Oakwood

Offensive MVP — Javonte Hornbuckle/Jr — Trinidad

First Team

Offense

FB — Kaleb Barott/Jr — Mount Calm

K — Jesus Betancourt/Soph — Mount Calm

QB — David Alonso/Jr — Mount Calm

RB — Akeyl Caesar/Jr — Ladonia Fannindel

RB — Ontario Hardin/Jr — Mount Calm

ST — Wendell Stafford/Sr — Karnack

SC — Lee Vasquez/Sr — Trinidad

TE — Britt Moody/Jr — Ladonia Fannindel

TC — Cameron Litchfield/Sr — Oakwood

UB — TJ Mcvey/Sr — Trinidad

WR — Melvion Pimpton/Soph — Mount Calm

WR — Matt Snider/Sr — Trinidad

WR — Seth Wilson/Sr — Mount Calm

Defense

CB — Carrington Love/Fr — Karnack

CB — Cody Smith/Sr — Oakwood

DL — Chris Bannister/Sr — Trinidad

DL — Kaleb Barrott/Jr — Mount Calm

DL — Melvion Pimpton/Soph — Mount Calm

DL — Jarvis Wilburn/Jr — Ladonia Fannindel

LB — Akeyl Caesar/Jr — Ladonia Fannindel

LB — Seth Wilson/Sr — Mount Calm

NG — Jordan Hawkins/Sr — Oakwood

P — Robert Erwin/Sr — Ladonia Fannindel

S — David Allen/Jr — Oakwood

S — Wendell Stafford/Sr — Karnack

SB — David Allen/Jr — Oakwood

U — Case Horton/Soph — Mount Calm

Second Team

Offense

FB — Chris Bannister/Sr — Trinidad

QB — Robert Erwin/Sr — Ladonia Fannindel

RB — Ethan Edgemon/Fr — Oakwood

RB — Jarvis Wilburn/Jr — Ladonia Fannindel

SB — Bryce Barr/Jr — Karnack

ST — Tyre Cuba/Fr — Ladonia Fannindel

SC — Arlen Carter/Soph — Karnack

TE — William Barnett/Sr — Oakwood

TC — Tanner Bogges/Soph — Ladonia Fannindel

WR — Carrington Love/Fr — Karnack

WR — Joey Schmidt/Soph — Trinidad

Defense

CB — Joey Schmidt/Soph — Trinidad

DL — Cameron Litchfield/Sr — Oakwood

DL — Rafael Velasquez/Fr — Oakwood

LB — Bryce Barr/Jr — Karnack

NG — Ronald Marcus/Jr — Trinidad

P — Ishmael Ruiz/Sr — Karnack

S — Jerry Bannister/Soph — Trinidad

U — William Barnett/Sr — Oakwood

-----

TAPPS Six-man District 2 - Div. I

First Team

Offense

C — Clayton Kirchner/Sr.—Boerne Geneva

K — Walker Reynolds/Jr.—Boerne Geneva

OL — John-Michael Kight/Soph—Boerne Geneva

QB — Isaac Cuellar/Sr—Round Rock Christian

RB — Lloyd Alcorn/Sr—Vanguard

RB — Noah Monteiro/Sr—Austin Hill Country Christian

Special Teams — Tucker Hartis/Fr—Boerne Geneva

Spreadback — Bryce Hartis/Sr—Boerne Geneva

TE — Nate Wellauer/Sr—Round Rock Christian

TE — Cinco Winston/Sr—Boerne Geneva

UT — Hayden Bomgaars/Jr—Boerne Geneva

WR — Wesley Arroyo/Sr—Round Rock Christian

WR — Colton Brehm/Jr—Boerne Geneva

WR — Adnan Razzaq/Sr—Vanguard

Defense

DB — Wesley Arroyo/Sr—Round Rock Christian

DB — Hayden Bomgaars/Jr—Boerne Geneva

DB — Caleb Hohne/Jr—Boerne Geneva

DB — Jackson Monteiro/Sr—Austin Hill Country Christian

DL — Tucker Hartis/Fr—Boerne Geneva

DL — John-Michael Kight/Sop—Boerne Geneva

DL — Nate Wellauer/Sr—Round Rock Christian

LB — Cayden Orred/Sr—Round Rock Christian

LB — Noah Wallace/Jr—Austin Hill Country Christian

LB — Cinco Winston/Sr—Boerne Geneva

P — Hayden Bomgaars/Jr—Boerne Geneva

Second Team

Offense

C — Benjamin Roark/Sr—Round Rock Christian

K — Noah Monteiro/Soph—Austin Hill Country Christian

OL — Alec Vidal/Jr—SA Christian Academy

QB — Garrett Rodgers/Fr—Boerne Geneva

RB — Tucker Hartis/Fr—Boerne Geneva

RB — Brock Walker/Sr—Round Rock Christian

Special Teams — Logan Borg/Fr—Vanguard

Spreadback — Jackson Monteiro/Sr—Austin Hill Cntry Chris

TE — Caleb Hohne/Jr—Boerne Geneva

TE — Mirko Murillo—Vanguard

UT — Noah Wallace/Jr—Austin Hill Country Christian

WR — Christian Hickey/Sr—SA Christian

WR — Christopher Lane/Sr—SA Winston

WR — Cayden Orred/Sr—Round Rock Christian

Defense

DB — Logan Borg/Fr—Vanguard

DB — Willis Harpole/Soph—Boerne Geneva

DB — Matthew Luna/Fr—SA Winston

DB — Bryce Sells—Round Rock Christian

DL — Clayte Kirchner/Sr—Boerne Geneva

DL — Michael Dennis/Sr—Austin Hill Country Christian

DL — Noah Monteiro/Sr—Austin Hill Country Christian

LB — Caleb Cook/Jr—Round Rock Christian

LB — Bryce Hartis/Sr—Boerne Geneva

LB — Alex Smith/Sr—Vanguard

P — Alex Smith/Sr—Vanguard

Honorable Mention

Defense

DB — Adnan Razzaq/Sr—Vanguard

DL — Charles Rosenber/Soph—Vanguard

LB — John Copeland/Sr—Vanguard

-----

TAPPS Six-man District 2 - Div. II

First Team

Offense

K — Ridley Holmes/Jr—Live Oak Classical

OC — Braden Vardeman/Sr—Live Oak Classical

OL — Zeyad Rabie/Sr—Temple Holy Trinity

OR — Aaron Favors/Sr—Dallas Tyler Street Christian

OR — Philip Moffatt/Jr—Live Oak Classical

OR — Noe Rodriguez/Jr—Dallas Tyler Street Christian

QB — Paul McCaw/Sr—Live Oak Classical

RB — Brandon Bartholow/Soph—Dallas Lakehill

RB — Karson Kasberg/Sr—Temple Holy Trinity

SB — Jordaan Coleman/Jr—Dallas Tyler Street Christian

ST — David Cantu/Sr—Dallas Tyler Street Christian

TE — David Cantu/Sr—Dallas Tyler Street Christian

TE — Cole Ellis/Sr—Dallas Lakehill

UP — Sam Gaston/Sr—Live Oak Classical

Defense

DB — Daniel Bailey/Jr—Live Oak Classical

DB — Karson Kasberg/Sr—Temple Holy Trinity

DB — Carlos Lopez III/Jr—Dallas Lakehill

DB — Noe Rodriguez/Jr—Dallas Tyler Street Christian

DL — Brandon Douglas/Jr—Dallas Lakehill

DL — Aaron Favors/Sr—Dallas Tyler Street Christian

DL — Nathan Russo/Sr—Live Oak Classical

DLB — Brandon Bartholow/Soph—Dallas Lakehill

DLB — Sam Gaston/Sr—Live Oak Classical

DLB — Philip Moffatt/Jr—Live Oak Classical

P — Davis Kurtin/Jr—Temple Holy Trinity

Second Team

Offense

K — Jordaan Coleman/Jr—Dallas Tyler Street Christian

OC — Xavier Charles-Walters/Jr—Temple Holy Trinity

OL — Kason Burt/Jr—Dallas Lakehill

OR — Daniel Bailey/Jr—Live Oak Classical

OR — Chase Hill/Fr—Live Oak Classical

OR — Davis Kurtin/Jr—Temple Holy Trinity

QB — Andrew Doak/Jr—Temple Holy Trinity

RB — Nathan Powers/Sr—Temple Holy Trinity

RB — John Vasquez/Jr—Dallas Tyler Street Christian

SB — Gerard Franklin/Fr—Dallas Lakehill

ST — Karson Kasberg/Sr—Temple Holy Trinity

TE — Daniel Ponce/Soph—Dallas Tyler Street Christian

TE — Nathan Russo/Sr—Live Oak Classical

UT — Ridley Holmes/Jr—Live Oak Classical

Defense

DB — David Cantu/Sr—Dallas Tyler Street Christian

DB — Chase Hill/Fr—Live Oak Classical

DB — Seth Howten/Soph—Live Oak Classical

DB — Daniel Ponce/Soph—Dallas Tyler Street Christian

DL — Zayed Rabie/Sr—Temple Holy Trinity

DL — Braden Vardeman/Sr—Live Oak Classical

DL — John Vasquez/Jr—Dallas Tyler Street Christian

DLB — Jordaan Coleman/Jr—Dallas Tyler Street Christian

DLB — Ridley Holmes/Jr—Live Oak Classical

DLB — Thomas Mejorado/Soph—Dallas Tyler St. Christian

P — Ridley Holmes/Jr—Live Oak Classical

Honorable Mention

Offense

OC — Stephen Hollis/Soph—Live Oak Classical

OR — Seth Howten/Soph—Live Oak Classical

RB — Thomas Copeland/Soph—Live Oak Classical

ST — Timothy Bierwirth/Fr—Live Oak Classical

UT — Cole Jarhmarkt/Fr—Live Oak Classical

Don't Miss...