District 8-6A

Defensive MVP, Jaxon Player/Jr, Midway

Defensive Newcomer — Xavier Abalos/So, Midway

MVP — Peyton Mansell/Sr, Belton

Offensive MVP — Tanner Mordecai/Jr, Midway

Offensive Newcomer — Ty Hill/So, Killeen Ellison

First Team Offense

FB — Greg Brewer/Sr, Killeen; Markel Reo/Jr, Harker Heights

OL — Khalil Corbett-Canada/Sr, Harker Heights; Hakeem White/Jr, Midway

QB — Carl Robinson III/Sr, Killeen Ellison

RB — Madu Eneli/Sr, Harker Heights; James Fullbright/So, Midway; Davion People/Sr, Belton; Isaac Tolbert/Sr, Killeen

TE — Remington/Lutz/Sr, Belton

WR — D’unte Brown/Sr, Midway; X’Zavier Green/Sr, Killeen Ellison; Ta’Von Gwynn/Jr, Killeen Ellison

First Team Defense

DB — Floyd Connell/Jr, Copperas Cove; Grant Parnell/Jr, Midway; Kipshawn Washington/Jr, Killeen Ellison

ILB — Matt Barnhill/Jr, Midway; John Harvey/Sr, Belton; Jared Kaltenbaugh/Sr, Harker Heights

OLB — Jamaal King/Sr, Killeen; Grant Graes/Jr, Midway

Second Team Offense

FB — Marshall Fish/Jr, Belton

UT — Ja’Quan Tillis/Jr, Harker Heights

C — Maceo Branch/Sr, Killeen Shoemaker; Aaron Krueger/Jr, Belton; Chaydon Panapa/Sr, Killeen

G — Drew Hughlett/Sr, Midway; Taunty Motu/Jr, Harker Heights; Alyzcha Ulufale-Hentz, Killeen

RB — Jameel Hodges/Jr, Harker Heights; Bryce Julian/Jr, Belton

TE — David Priebe/Jr, Midway

WR — Logan Collins/Sr, Belton; Robert Noble/Sr, Killeen; Kendall Small/Sr, Copperas Cove; Jayden Smith/Sr, Killeen Ellison; C.J. Williams/Jr, Midway

Second Team Defense

DB — Tavion Hawthorne/Sr, Killeen Shoemaker; William Hooper/Jr, Killeen Shoemaker; Carlos Wilson/Sr, Killeen

DE — Logan Hall/Jr, Belton; Te’Avion Hill/Sr, Killeen Shoemaker; Rylan Hunter/Sr, Copperas Cove; Albert McGowen/Sr, Midway; Tiryek West/Sr, Killeen Ellison

DT — Jacob Chastain/Sr, Belton; Brian Holiday/Sr, Midway; Juan Jumenez/Jr, Copperas Cove

ILB — Jalil Bethel/Sr, Killeen; Tyson Curry/Sr, Copperas Cove

OLB — Alex Aaron/Sr, Belton; Darrell Crowder/Jr, Killeen Shoemaker; Madu Eneli/Sr, Harker Heights; Tristen Smith/Sr, Midway

S — Tevin Dawson/Sr, Killeen Ellison; Hunter Garrett/Sr, Belton; James Parker/Jr, Killeen Shoemaker; Hunter williamson/Sr, Midway

First Team Special Teams

Deep Snapper — Sean Adams/Sr, Copperas Cove

K — Nyle Tabat/Jr, Belton

P — Peyton Mansell/Sr, Belton

Returner — Garrison Vaughn/Jr, Belton

Second Team Special Teams

Deep Snapper — Justin Buuck/Jr, Belton

K — Hector Velazquez/Sr, Killeen

P — Morgan Button/Jr, Killeen Ellison

Returner — Floyd Connell/Jr, Copperas Cove; Trey Dickerson/Sr, Midway

-----

District 9-4A Division II

MVP — Chase Allison/Sr, Robinson

Offensive MVP — Braxton Ashcraft/Jr, Robinson

Defensive MVP — Cooper Haigood/Sr, Lorena

Offensive Newcomer — Malik Ford/Fr, Robinson

Defensive Newcomer — Riley Mitchell/So, Lorena

Outstanding OL — Nathan Roach/Sr, Connally; Connor Barnett/Sr, Robinson

Outstanding DL — Tarrance Rischer/Sr, Fairfield

Coach Of The Year — Ray Biles, Lorena

First Team Offense

Quarterback — Cole Baker/Sr, Lorena

Running Back — Thor Hoffmann/Jr, Lorena; Jake Harvey/Sr, Salado

Fullback — Trey Sheppard/Jr, Salado

Outside Receiver — Ben Johnston/Jr, Lorena; Rhett Roznos/Sr, Robinson

Inside Receiver — Jacob Spive/Sr, Lorena; Kristian Evans/Sr, Connally

Tight End — Zach Pierce/Sr, Lorena; Gabe Kane/Sr, Salado

Tackle — Carter Conradt/Sr, Lorena; Aaron Sisneroz/Sr, Connally

Guard — Kendall Ledger/Sr, Lorena; Noah Barker/Sr, Salado

Center — Willy Whigham/Jr, Salado

Kicker — Adrian Ceballos/Jr, Robinson

Returner — Ben Johnston/Jr, Lorena; Devin Miles/Sr, Connally

Utility — Ronnie Briscoe/Jr, Connally

First Team Defense

ILB — Colton Grimm/Sr, Connally; Tate Hill/Sr, Salado

OLB — Colin Highfill/Jr, Lorena; Akeem Jackson/Sr, Fairfield; Saiah Houston/Jr, Robinson

Defensive End, Andrew Forsythe/Sr, Connally; Hunter Isham/Jr, Lorena

Defensive Tackle — Vincent Torres/Sr, Connally; Mike Cervantes/Sr, Lorena

Second Team Offense

Quarterback — Ricky Gerik/Sr, Connally; Jaylen Gipson/Sr, Mexia

Running Back — Akeem Jackson/Sr, Fairfield; Aaron Torczynski/Jr, Salado

Fullback — Marcos Gonzalez/Jr, Mexia

Outside Receiver — Devin Miles/Sr, Connally; Jaise Oliver/So, Fairfield

Inside Receiver — Zac Barlow/Sr, Fairfield

Tight End — Trevor Stump/Sr, Salado

Tackle — Robert Soto/Jr, Salado; Jacob Gomez/Sr, Fairfield; Colton Jones/Sr, Mexia

Guards, Jeran Gallimore/Sr, Robinson; William Losak/So, Robinson; Robert Gober/Sr, Connally

Center Jake Schick/Sr, Fairfield

Kicker — Erick Reyes/Sr, Fairfield

Jake Walrath/Jr, Salado

Returner — Cutter Hudgens/Jr, Salado; Jailyn Tatum/Jr, Fairfield

Utility — Isaiah Houston/Jr, Robinson

Second Team Defense

ILB — Blaine Waggoner/So, Robinson; Ulises Ramirez/Jr, Fairfield

OLB — Kameron Brown/Sr, Connally; Jacob Wilk/Jr, Salado

Defensive End, Arron Pfleeger/Sr, Fairfield; Javion Dawkins/Jr, Connally; Wyatt Bagley/Jr, Salado

Defensive Tackle — Brandon Amaya/Sr, Fairfield

Zach Adams/Jr, Salado

Cornerback, Jared Willis, Robinson; Jailyn Tatum/Jr,, Fairfield; Korie Black, Fr, Connally; Cutter Hudgens/Jr, Salado

Safety, Nick Mooneyham/Sr, Fairfield; Jaquay Martin/Jr, Mexia

Tate Harvey/So, Salado

-----

District 7-2A Division I

Defensive MVP — Lucas Steinkamp/Sr, Crawford

Defensive Newcomer — Trey Patterson/So, Goldthwaite

MVP — Jeff Ward/Sr, Crawford

Offensive MVP — Kevin Yeager/So, De Leon

Offensive Newcomer — Chris Cox/So, De Leon

Utility MVP — Aris Shelton/Sr, Goldthwaite; Orsin Sliva, Jr/Jr, De Leon

First Team Offense

FB — Noah Bleything/Sr, Crawford

K — Coalson Foss/Sr, Crawford; Daniel Sanchez/Sr, De Leon

OL — Lance Bracco/Sr, Crawford; Clayte Hickey/Sr, Crawford; Hagen Hohertz/Jr, Goldthwaite; Trevor Horton/Jr, Goldthwaite; Seth Kohlscheen/So, Crawford; Kyler Shafer/Jr, De Leon; Kevin Swink/Sr, Valley Mills; Will Worrell/Jr, Crawford

QB — Gage Pearson/Jr, Crawford

RB — Dillon Daniel/Sr, Crawford; Garrett Dutschmann/Jr, Crawford; Quaid Seward/Jr, Goldthwaite; Jacob Smith/Jr, Hico

TE — Cooper Dyson/Sr, De Leon; Tim Ramirez/Sr, Hamilton; Lucas Steinkamp/Sr, Crawford; Jayden West/Sr, Goldthwaite

WR — Cade Johnston/Sr, Crawford; Hunter Mullins/Sr, Hico; Daniel Sanchez/Sr, De Leon

First Team Defense

DB — Luke Humphries/Sr, Crawford; Hunter Mullins/Sr, Hico; Reed Rogers/Jr, Crawford; Quaid Seward/Jr, Goldthwaite; Jacob Smith/Jr, Hico; Kevin Yeager/So, De Leon

DL — Jacob Crouch/Sr, Hico; Ryan Elderton/Sr, Goldthwaite; Clayte Hickey/Sr, Crawford; JB Salinas/Sr, San Saba; Kevin Swink/Sr, Valley Mills; Bray Tovar/So, De Leon; Will Worrell/Jr, Crawford

ILB — Ray Amaya/Sr, De Leon; Koby Smith/Jr, Crawford; Ethan Warren/Sr, Crawford

OLB — Coalson Foss/Sr, Hico; Kelan Hodges/So, De Leon; Cade Johnston/Sr, Crawford; Jayden West/Sr, Goldthwaite

P — Cooper Cowlee/Jr, Hico

Second Team Offense

FB — Lane Montgomery/Sr, Valley Mills; Ethan Warren/Sr, Hico

K — Leo Garcia/Jr, Goldthwaite

OL — Daniel Aragon/Sr, San Saba; Blake Bellomy/Jr, De Leon; Coy Benfer/Sr, Valley Mills; Diesel Ceresini/Jr, Hamilton; Ryan Elderton/Sr, Goldthwaite; James Harrison/Jr, Crawford; Cameron Matthews/Sr, Hico; Preston Ramsey/Sr, Hico; Aaron Riggs/Sr, De Leon; Henry Valencia/Sr, Goldthwaite; Tommy Ward/Sr, Valley Mills

QB — Briley Johnson/So, Hico; Chase Keaton/So, Valley Mills; Christian Valencia/Jr, Goldthwaite

RB — Stran McClain/Jr, Hico; Braden Owens/Sr, Valley Mills

TE — Garrett Cox/Sr, Valley Mills; Jacob Crouch/Sr, Hico; Coalson Foss/Sr, Crawford; Zac Gaspar/Sr, Goldthwaite; Tim Ramirez/Sr, Hamilton

WR — Cooper Conlee/Jr, Hico; Hunter Finley/Jr, Hamilton; Logan Klaus/Sr, Valley Mills; Calvin Martin/Jr, De Leon; Kyle Schwartz/Jr, Goldthwaite

Second Team Defense

DB — Charlie Adamick/Jr, Crawford; Leo Garcia/Jr, Goldthwaite; Chase Keaton/So, Valley Mills; Calvin Martin/Jr, De Leon; Daniel Sanchez/Sr, De Leon; Riley Stephens/Sr, Hamilton; Chase Turner/Sr, San Saba

DL — Ross Bates/Sr, Hamilton; Lance Bracco/Sr, Crawford; Tony Gamez/Jr, Valley Mills; James Hancock/Jr, De Leon; Jack Johnson/Jr, Hamilton; Hunter Koonsman/So, Hico; Matthew Sones/Sr, De Leon; Coleton Watson/Sr, Goldthwaite

ILB — Eric Argote/So, San Saba; Eleno Gonzales/Sr, Hico; Kevin Herrera/Sr, Valley Mills; Lane Montgomery/Sr, Valley Mills; Martin Najera/Jr, Hamilton; Aaron Riggs/Sr, De Leon

OLB — Daniel Bottlinger/So, Hamilton; JP Gibbard/Jr, Goldthwaite; Stran McClain/Jr, Hico; Tommy Ward/Sr, Valley Mills; Bryce Whiteley/Jr, De Leon

P — Riley Stephens/Sr, Hamilton; Joseph Watson/So, San Saba

First Team Special Teams

Crawford: Mason Browning/Jr; Triston Moore/Sr; Goldthwaite: Calvin Benningfield/Sr; Kendel Hopper/Sr; Carlos White/Sr; Hamilton: Wyatt Catoe/Jr; Erick Espinoza/Sr; Valley Mills: Spencer Eccleston/Fr; Ramon Medina/Jr; Derrick Tanner/Jr

-----

District 8-2A Division I

Coach — Kevin Auten, Itasca

Defensive MVP — Cooper Baize/Jr, Mart

MVP — Jace Terry/Jr, Mart

Newcomer — Chase Rutherford/Fr, Itasca

Offensive MVP — Tyrek Horne/So, Mart

First Team Offense

C — Tyler Flowers/Jr, Bosqueville

FB — Ethan Cantrell/Sr, Axtell

G — Tony Cardwell/Sr, Mart; Clay Riddle/Jr, Italy; Joan Torres/Jr, Mart; Dalton Zander/Jr, Bosqueville

OT — David DeLaHoya/Sr, Italy; Mike Harringer/Sr, Mart; Landen McLennan/Sr, Bosqueville; Matt Richter/Sr, Riesel

P/PK — Robert Blue/Sr, Bosqueville

QB — Tanner Moncus/Sr, Bosqueville

RB — Shatydrick Bailey/So, Mart; Adrian Mathis/Sr, Bosqueville

TE/Slot — Graham Gonzalez/Sr, Bosqueville; Terrell Horne/Sr, Mart; Mikey Ruiz/Sr, Riesel

WR — Chris Dodd/Sr, Bosqueville; Kevin Johnson/Sr, Italy; Jalon Kirven/Jr, Mart

First Team Defense

CB — Chris Dodd/Sr, Bosqueville; Anthony Sauceda/So, Mart; Nathan Skinner/Sr, Mart

DE — Elijah Green/So, Mart; Colby Headen/Sr, Mart; Landen McLennan/Sr, Bosqueville

DT — Tyler Flowers/Jr, Bosqueville; Matt Richter/Sr, Riesel; Tyree Williams/Sr, Mart

ILB — Ethan Cantrell/Sr, Axtell; Treston Frazier/Sr, Bosqueville

OLB — Graham Gonzalez/Sr, Bosqueville; Zamar Kirven/Jr, Mart; Clay Riddle/Jr, Italy

RS — Shatydrick Bailey/So, Mart; Marcell Estell/So, Bosqueville

S — Jalon Kirven/Jr, Mart; Adrian Mathis/Sr, Bosqueville

Second Team Offense

C — Xavier Flores-Moreno/Sr, Mart

FB — Christian Washington/So, Italy

G — Mason Howell/Jr, Bosqueville; Matt Pina/Jr, Axtell; James Walton/Sr, Italy

OT — Elijah Green/So, Mart; Robert Lee/Sr, Axtell; Elijah McFatridge/Jr, Bosqueville; James Savala/So, Itasca

P — Sabion Kubitza/Sr, Riesel

PK — Colton Fields/Sr, Axtell

QB — Jase Little/Sr, Riesel

RB — Thomas Byrd/Jr, Riesel; Treston Frazier/Sr, Bosqueville; Ken’drick Norwood/Jr, Italy

TE/Slot — Marcell Estell/So, Bosqueville; Jacob Stanford/Sr, Riesel; Jeremiah Thompson/Sr, Italy

WR — Sabion Kubitza/Sr, Riesel; Matt Pettorini/Sr, Axtell; Tanner Sepulveda/So, Bosqueville

Second Team Defense

CB — Keith Davis II/Sr, Italy; Mikey Ruiz/Sr, Riesel

DE — David DeLaHoya/Sr, Italy; Xavier Flores-Moreno/Sr, Mart; Jason McFatridge/Sr, Itasca; Lane Womack/So, Bosqueville

DT — Terry Dixon/So, Italy; Erick Marton/Sr, Axtell; Adolfo Morejon/So, Mart; Drew Roberts/Sr, Bosqueville

ILB — Dakota Robert/So, Riesel; Christian Washington/So, Italy

OLB — Daniel Biles/Sr, Axtell; Bryce Eckardt/Jr, Bosqueville; Terrell Horne/Sr, Mart; Leighton Tindell/Sr, Riesel

RS — Sabion Kubitza/Sr, Riesel; Mikey Ruiz/Sr, Riesel

S — Kevin Johnson/Sr, Italy; Sabion Kubitza/Sr, Riesel; Tanner Sepulveda/So, Bosqueville

Honorable Mention Offense

Axtell: Daniel Bliss; Colton Fields; Erick Marton; Santos Ramirez. Bosqueville: Brandon Reynolds. Italy: Keith Davis II; Gary Escamilla; John Morgan; Austin Pittmon; Tylan Wallace. Itasca: Andrew Arrellano; Daniel Montes; Semaj Oquendo; Augustine Pacheco; Drew Youngblood. Mart: Adam Alfaro; Colby Headen; David Sanchez. Riesel: Tristan Poston; Hunter Stewart.

Honorable Mention Defense

Bosqueville: Braxton Anderson; Robert Blue; Mason Howell. Italy: Joe Celis; Alex Garcia; Donald Hayes; Garrett Janek; Kenneth Norwood. Riesel: Thomas Byrd; Collin Dieterich; Braden Jenkins; Matthew Oliver; Reuben Saage

-----

District 13-2A Division I

Defensive MVP — Waylon Henkel/Sr, Thrall

Defensive Newcomer — TJ Renfro/Jr, Thrall

MVP — Ty Jordan/Sr, Normangee

Offensive MVP — Hernan Arroyo/Sr, Moody

Offensive Newcomer — Luke Leschber/So, Thorndale

Utility Newcomer — RJ Haynes/Sr, Moody

First Team Offense

C — Tristen Fletcher/Sr, Moody; Wesley Strnad/Jr, Thrall

FB — Dylan Hoffman/Jr, Normangee

G — Waylon Henkel/Sr, Thrall; Blas Segura/Sr, Moody

Inside Receivers, Richie Reed/Sr, Thrall; Joe Sandifer/Jr, Thrall

KR — Ja’quorian Johnson/Jr, Rosebud-Lott; Joe Sandifer/Jr, Thrall

OT — Ruben Briones/Sr, Thorndale; Colton Carter/Sr, Thrall; Michael Davis/Sr, Holland

P — Matthew Jarosek/Jr, Thrall

QB — Nick Salazar/Jr, Thrall

RB — Hunter Towery/Sr, Thorndale

TE — Mason Fisher/Jr, Thorndale

WR — Kyler Gomez/Sr, Holland; Bryce Tubbs/Sr, Holland

First Team Defense

CB — Kyler Gomez/Sr, Holland; Kolten Mueller/Jr, Moody

DE — Logan Fisher/Jr, Thorndale; Blas Segura/Sr, Moody

DT — Ishmael Rocha/Sr, Holland; Wesley Strnad/Jr, Thrall; Tristan Walker/Sr, Rosebud-Lott

ILB — John Garlick/Sr, Normangee; Matthew Jarosek/Jr, Thrall

K — Steven Davis/Jr, Moody

OLB — Hunter Dill/Sr, Thrall; Dylan Hoffman/Jr, Normangee

S — Hernan Arroyo/Sr, Moody; Joe Sandifer/Jr, Thrall

Second Team Offense

C — Logan Fisher/Jr, Thorndale

G — Tyce Alexander/Jr, Normangee; Phillip Canava/Sr, Holland; Josh Schneider/Sr, Thorndale

Inside Receivers, Sam Merkel/Jr, Normangee; Brady Shelton/Fr, Holland

OT — Trent Navarro/Sr, Normangee; Kyge Poling/Jr, Thrall

P — Cameron Biddle/Sr, Normangee

QB — Cameron Ranton/Jr, Normangee

RB — Mark Cantu/Sr, Holland

TE — Nathan McDaniel/Jr, Thorndale; Reese Sims/So, Rosebud-Lott

WR — Kelton Hooker/Jr, Thrall; Jake Shaw/Jr, Normangee

Second Team Defense

CB — Kelton Hooker/Jr, Thrall; Jake Shaw/Jr, Normangee

DE — Colton Carter/Sr, Thrall; Tristen Fletcher/Sr, Moody; Richie Reed/Sr, Thrall

DT — Tyce Alexander/Jr, Normangee; Michael Davis/Sr, Holland; Josh Schneider/Sr, Thorndale

ILB — Zan Baer/Sr, Normangee; Mason Fisher/Jr, Thorndale

K — Joe Sandifer/Jr, Thrall

OLB — Juan Fonseca/Sr, Holland; Landon Mikulencak/Jr, Thrall

S — Josh Jackson/Sr, Rosebud-Lott; Adrian Montelongo/Jr, Holland

-----

District 10-2A Division II

Coach — Jeff Kasowski, Bremond

Defensive MVP — J.R. Rocha/Sr, Bremond

MVP — Roshauud Paul/Sr, Bremond

Offensive MVP — Kobe Hailey/Sr, Frost

First Team Offense

FB — Logan Malott/Sr, Meridian

K — Gerardo Ponce/Jr, Bremond

OL — Bishop Andrews/Jr, Hubbard; Caleb Curl/Jr, Frost; Joseph Frazier/Sr, Frost; Joseph Noland/Sr, Meridian; Tanner Redus/Sr, Bremond; Austin Stamper/Sr, Frost; Anakin Sullivan/Jr, Hubbard; Cayl Wagner/Jr, Bremond

QB — John Anderson/Jr, Meridian; Caydyn Gillham/Sr, Hubbard

RB — Kaidyn Peralez/Jr, Bremond

TE — Michael Merritt/Jr, Hubbard

WR — Dallas Anderson/Sr, Meridian; Jason Dashner/Sr, Meridian; Michael Pruitt/Jr, Bremond; Josh White/Sr, Bremond

First Team Defense

DB — Dallas Anderson/Sr, Meridian; Caydyn Gillham/Sr, Hubbard; Kaidyn Peralez/Jr, Bremond; Josh White/Sr, Bremond

DE — Logan Malott/Sr, Meridian; Tanner Redus/Sr, Bremond

DL — Bishop Andrews/Jr, Hubbard; Joseph Frazier/Sr, Frost; Christian Howell/Sr, Hubbard; Kolby Pederson/Jr, Hubbard; Sam Perry/Jr, Frost; Clayton Pinkerton/Sr, Meridian; Cayl Wagner/Jr, Bremond

LB — Jason Dashner/Sr, Meridian; Austin Jackson/Sr, Dawson; Hesston Jermstad/Sr, Meridian; Preston Lane/So, Frost; Michael Pruitt/Jr, Bremond; Eric Wilganowski/Jr, Hubbard

P — Bishop Andrews/Jr, Hubbard

Second Team Offense

FB — Brandon Folmar/Jr, Frost; Kolby Pederson/Jr, Hubbard

K — Emmanuel Sanchez/So, Chilton

OL — Josh Brown/So, Hubbard; Kellan Stuard/Jr, Bremond; Rylan Wade/Sr, Dawson

RB — Jevon Davis/Jr, Chilton; Leonel Hernandez/Sr, Frost; Jerry Johnson/Jr, Hubbard; Nathan Liva/So, Meridian

TE — Collin Drain/Jr, Frost

WR — Derek Malott/So, Meridian; Seth Morris/Sr, Hubbard; Jared Stellbauer/Jr, Bremond

Second Team Defense

DB — Jerry Johnson/Jr, Hubbard; TJ Malott/Jr, Meridian; Demarcus McQurter/Jr, Hubbard

DE — Brayden Czajkoski/Jr, Bremond; Luke Dotson/Jr, Dawson; Jared Stellbauer/Jr, Bremond

DL — Caleb Curl/Jr, Frost; Saul Fernandez/Sr, Chilton; Ryan Jones/Jr, Bremond; Austin Stamper/Sr, Frost

LB — Juan Flores/Jr, Chilton; Kurt Redmon/Jr, Frost; Montana Steele/Jr, Dawson; Anakin Sullivan/Jr, Hubbard

OLB — Jayson Oliver/Jr, Hubbard