CLASS 2A DIVISION I

State Semifinals

Wall 31, New Boston 3

Cameron Yoe 24, White Oak 21

State Championship

Cameron Yoe 35, Wall 14

___

CLASS 2A DIVISION II

State Semifinals

Cisco 55, Leonard 6

Refugio 69, Waskom 33

State Championship

Cisco 56, Refugio 36

--------------------------------------------------

CLASS 2A DIVISION I

State Quarterfinals

Wall 40, Eastland 28

New Boston 41, Daingerfield 14

White Oak 31, Franklin 0

Cameron Yoe 28, Hallettsville 26

___

CLASS 2A DIVISION II

State Quarterfinals

Cisco 42, Canadian 14

Leonard 28, Cooper 20

Waskom 24, Corrigan-Camden 22

Refugio 40, East Bernard 34

--------------------------------------------------

CLASS 2A DIVISION I

Region I

Regional

Wall 42, Bushland 14

Eastland 49, Bangs 23

Region II

Regional

New Boston 34, Malakoff 27

Daingerfield 56, Pottsboro 10

Region III

Regional

Franklin 28, Godley 14

White Oak 55, Newton 36

Region IV

Regional

Cameron Yoe 47, Troy 14

Hallettsville 42, McGregor 21

___

CLASS 2A DIVISION II

Region I

Regional

Canadian 28, Sonora 14

Cisco 41, Abernathy 14

Region II

Regional

Leonard 55, Sadler S&S Consolidated 44

Cooper 56, Scurry-Rosser 18

Region III

Regional

Waskom 33, Crawford 14

Corrigan-Camden 22, Centerville 20

Region IV

Regional

East Bernard 42, Poth 7

Refugio 73, Rogers 72, OT

--------------------------------------------------

CLASS 2A DIVISION I

Region I

Area

Bushland 36, Clyde 20

Wall 35, Idalou 14

Eastland 40, Littlefield 0

Bangs 27, Denver City 25

Region II

Area

New Boston 14, Whitesboro 7

Malakoff 38, Van Alstyne 25

Pottsboro 14, Redwater 13

Daingerfield 41, Farmersville 35

Region III

Area

Godley 40, Tatum 15

Franklin 42, Kirbyville 14

Newton 74, Whitney 21

White Oak 35, Grandview 14

Region IV

Area

Cameron Yoe 26, Aransas Pass 18

Troy 29, Marion 20

Hallettsville 51, Jourdanton 6

McGregor 36, Goliad 12

___

CLASS 2A DIVISION II

Region I

Area

Canadian 49, Hawley 20

Sonora 28, Post 21

Cisco 37, Spearman 6

Abernathy 7, Crane 0

Region II

Area

Leonard 35, Blooming Grove 21

Sadler S&S Consolidated 28, Tolar 6

Scurry-Rosser 25, Gunter 21

Cooper 64, Henrietta 20

Region III

Area

Waskom 53, Rosebud-Lott 37

Crawford 21, Arp 13

Centerville 48, Garrison 27

Corrigan-Camden 62, Hughes Springs 34

Region IV

Area

East Bernard 38, Stockdale 0

Poth 37, Schulenburg 14

Rogers 69, Dilley 0

Refugio 42, Danbury 13

--------------------------------------------------

CLASS 2A DIVISION I

Region I

Bidistrict

Bushland 49, Slaton 22

Clyde 30, Comfort 23

Wall 42, Breckenridge 18

Idalou 20, Childress 0

Eastland 37, Brady 6

Littlefield 44, Brownfield 36

Denver City 41, Muleshoe 21

Bangs 31, Comanche 26

Region II

Bidistrict

Whitesboro 34, Caddo Mills 0

New Boston 61, Lone Oak 39

Malakoff 41, Queen City 14

Van Alstyne 35, Boyd 7

Pottsboro 30, Bowie 8

Redwater 27, Winnsboro 7

Daingerfield 34, Eustace 7

Farmersville 35, Pilot Point 27

Region III

Bidistrict

Tatum 49, Kountze 10

Godley 47, Elkhart 14

Franklin 42, Maypearl 14

Kirbyville 61, Big Sandy Harmony (Gilmer) 26

Newton 39, Troup 0

Whitney 45, Teague 42

Grandview 62, Trinity 29

White Oak 44, East Chambers 14

Region IV

Bidistrict

Cameron Yoe 59, Edna 20

Aransas Pass 43, Luling 40

Marion 50, Mathis 22

Troy 35, Hempstead 20

Hallettsville 41, Lago Vista 35

Jourdanton 25, Odem 7

Goliad 23, Santa Rosa 13

McGregor 42, Altair Rice 20

___

CLASS 2A DIVISION II

Region I

Bidistrict

Canadian 54, Olton 6

Hawley 21, Alpine 0

Sonora 67, Ballinger 28

Post 41, Amarillo Highland Park 27

Cisco 54, Stanton 10

Spearman 28, Tulia 22

Abernathy 56, Sanford-Fritch 6

Crane 32, Coleman 12

Region II

Bidistrict

Blooming Grove 38, Jacksboro 35

Leonard 43, Edgewood 36, OT

Sadler S&S Consolidated 55, Alba-Golden 18

Tolar 64, Nocona 12

Scurry-Rosser 55, WF City View 21

Gunter 49, Clarksville 14

Cooper 43, Whitewright 7

Henrietta 25, Corsicana Mildred 21

Region III

Bidistrict

Waskom 56, Gladewater Union Grove 17

Rosebud-Lott 43, Deweyville 16

Crawford 62, Anderson-Shiro 16

Arp 34, Omaha Pewitt 28

Garrison 17, New Diana 14

Centerville 63, Groveton 14

Corrigan-Camden 60, Buffalo 14

Hughes Springs 46, Frankston 20

Region IV

Bidistrict

East Bernard 37, Jarrell 7

Stockdale 53, Taft 30

Poth 34, Hebbronville 12

Schulenburg 20, Van Vleck 17, OT

Rogers 60, El Maton Tidehaven 6

Dilley 40, Banquete 20

Refugio 82, Nixon-Smiley 26

Danbury 35, Blanco 14

Don't Miss...