chinagatesville

China Spring sophomore K.J. Peoples (left) was named the District 13-4A Division I defensive newcomer of the year for 2017.

Staff photo — Jerry Larson, file

DISTRICT 8-6A

MVP — Tanner Mordecai/Sr — Midway

Offensive MVP — Floyd Connell/Sr — Copperas Cove

Defensive MVP — Jaxon Player/Sr — Midway

Off. Newcomer — Breezion Spiller/So — Killeen Elllison

Def. Newcomer — Jason Stephens/So — Belton

Staff — Midway

First Team Offense

QB: Marcellus Johnson/Sr — Killeen

RB: James Fullbright/Jr — Midway; Darren Rector/Sr — Belton; Jameel Hodges/Sr — Harker Heights

FB: Markel Reo/Sr — Harker Heights

WR: CJ Williams/Sr — Midway; Montego Muckevaney/Sr — Killeen; Demarcus Degrate/Jr — Midway; DJ Dormeus/Jr — Killeen

TE: David Priebe/Sr — Midway

C: Daizion Carroll/Sr — Midway

OG: Taunty Motu/Sr — Harker Heights; Caden Quinn/Jr — Midway

OT: Hakeem White/Sr — Midway; Kaitori Leveston/Sr — Midway; Sam Pinkey/Sr — Harker Heights

UTL: Ja’Quan Tillis/Sr — Harker Heights; Dylan Taijeron/Sr — Copperas Cove

Second Team Offense

QB: Ta’Von Gwynn/Sr — Ellison; Jaylen Smith/Sr — Copperas Cove

RB: Shontez Simmons/Jr — Copperas Cove; Ozias Wright/Sr — Shoemaker; Tye Hill/Jr — Ellison

FB: Marshall Fish/Sr — Belton

WR: Bryce Ranes/Sr — Copperas Cove; Jyaire Shorter/Sr — Ellison; Anthony Brown/Jr — Belton; Chandler Vela/Sr — Belton; Claude Williams/Jr — Shoemaker; D’Ante Thomas/Jr — Midway

TE: Daveon Thomas/Sr — Copperas Cove

C: Daniel Baeza/Sr — Harker Heights; Josh Smith/Sr — Copperas Cove

OG: Thomas Bowman/Fr — Belton; Austin Duenas/Sr — Copperas Cove; Jaeshon Jackson/Sr — Harker Heights; Chris Brown/So — Belton; Zarek Roberts/Sr — Ellison

OT: Aaron Krueget/Sr — Belton; Kaleb Luna/So — Ellison; Alyzcha Hentz/Sr — Killeen

UTL: Zion Love/Sr — Killeen

First Team Defense

DT: Dorian Black/Jr — Harker Heights; Nathalon Nanai/Sr — Shoemaker

DE: Logan Hall/Sr — Belton; David Benton/Sr — Midway

ILB: Chris Ingram/Jr — Killeen; Aubrey Kelley/Sr — Ellison

OLB: Grant Graves/Sr — Midway; Rhomel Dudley/Jr — Harker Heights; Tulamalosi Lefotu/Jr — Killeen

CB: William Hooper/Sr — Shoemaker; Kipshawn Washington/Sr — Ellison

S: Jackson Hicks/Sr — Midway; Garrison Vaughn/Sr — Belton; Willie McGee/Jr — Killleen

First Team Special Teams

K: Morgan Button/Sr — Ellison

P: Morgan Button/Sr — Ellison

DS: Justin Buuck/Sr — Belton

R: Bryce Ranes/Sr — Copperas Cove

Second Team Defense

DT: Juan Jimenez/Sr — Copperas Cove; Devin Martinez/Jr — Belton; Andrew Piper/Sr — Harker Heights; Alonzo Francis/Jr — Ellison; Everitt Rogers/So — Ellison

DE: Darrell Crowder/Sr — Shoemaker; Anthony Palmer/Sr — Harker Heights; Clayton Blank/Sr — Belton

ILB: Matthew Barnhill/Sr — Midway; Justin Buuck/Sr — Belton

OLB: Mitchell Dunahoo/Sr — Belton; Tacoda Goodall/Sr — Midway; Vrashon Walker/Sr — Killeen; Jalen Maxer/Sr — Harker Heights

CB: Tiji Paul/Jr — Shoemaker; Floyd Connell/Sr — Copperas Cove; Grant Parnell/Sr — Midway; tommy Connell/Jr — Copperas Cove; Tre Berry/Jr — Belton; Xavier Abalos/Jr — Midway

S: Andy Riley/Sr — Copperas Cove; Parker Nall/Jr — Midway; James Parker/Sr — Shoemaker; Sullivan Sanders/Sr — Ellison

Second Team Special Teams

K: Nyle Tabat/Sr — Belton

P: Logan Smith/So — Belton

DS: Apollo Beck/Jr — Shoemaker

R: DJ Dormeus/Jr — Killeen; Denver Homan/Jr — Belton; Trevius Hodges/Jr — Midway

District 18-5A

MVP — Marquez Perez/Sr — College Station

Offensive MVP — TJ Rumfield/Sr — Temple

Off. Newcomer — Anthony Jackson/So — Temple

Defensive MVP — Trevor Williams/Sr — A&M Consolidated

Def. Newcomer — Makel Williams/So — A&M Consolidated

Coach — Steve Huff — College Station

First Team Offense

OL: Zach Ruiz/Sr — A&M Consolidated; Reid Francis/Jr — A&M Consolidated; Colton Campbell/Sr — Bryan; Jeremiah Williams/Sr — College Station; Austin Ham/Sr — College Station; Wyatt Chambers/Sr — Temple

QB: Jaylen Harris/Sr — Waco High

RB: DaDa Anderson/Sr — College Station; Kevonte Johnson/Sr — Rudder; Terrance Hamilton/Sr — Waco High

WR: Xavier Johnson/Sr — Temple; D’Yonte Heckstall/Sr — Temple; Quinn Williams/Sr — Waco High; Cade Williams/Sr — A&M Consolidated; Jaelin Campbell/Sr — College Station

TE: Jared Wiley/Jr — Temple

First Team Special Teams

K: Angel Quiroga/Sr — Bryan

RS: Jaelin Campbell/Sr — College Station

P: Hunter Dobbins/Sr — Rudder

First Team Defense

DT: Josh Ellison/Jr — A&M Consolidated; Monyell Nutall/Sr — Bryan; Matt Rusk/Sr — College Station; Robert Jackson/Sr — Temple; Nakeveyon Vincent/Sr — Temple

DE: Devarion Guyton/Sr — A&M Consolidated; Marquise Conchola/Sr — College Station; D’Ashton Merida/Jr — Temple; Cory Ebron/Jr — Waco High

ILB: EJ Mosley/Sr — College Station; Casey Shutt/Jr — Rudder; Antoine Holiday/Jr — Temple; Abel Montamayor — University

OLB: Garrett Draper/Jr — College Station; Monto President/Jr — Temple; Jayden Bishop/Sr — Waco High; Josh Walker/Sr — University

CB: Nate Floyd/So — A&M Consolidated; Quandree White/Sr — College Station; BJ Sculark/Sr — Temple; Demarion Lyons/Jr — Waco High

S: Kolby Peel/Sr — A&M Consolidated; Brandon Joseph/Jr — College Station; Dalvin Fillmore/Sr — Temple; Larry Hawkins/Sr — Temple; Edward Coleman/Sr — Waco High

Second Team Offense

OL: Jordan Smith/Sr — A&M Consolidated; Ylijaah Hall/Sr — Bryan; Logan Flasowski/Jr — College Station; Clifford Chambers.Jr — Rudder; Dakari White/So — Temple; Darrieon McLean/Sr — Waco High

QB: Kerry Brooks/So — Bryan

RB: Aaron Campbell-Love/Sr — A&M Consolidated; DeJon Overton/Jr — Temple

WR: Brian Darby/So — A&M Consolidated; Devin Price/So — A&M Consolidated; Harrison Wellmann/Sr — College Station; Josh Hamilton/Jr — Waco High

TE: Brandon Williams/Jr — College Station

Second Team Special Teams

K: Aaron Wagaman/Fr — Temple

RS: Xavier Johnson/Sr — Temple

P: Chris Esqueda/Jr — Waco High

Second Team Defense

DT: Connor Hickson/Jr — A&M Consolidated; Jalynn Bell/Sr — Bryan; KeKe Anderson/Sr — College Station; Thomas Carter/Sr — Rudder; Philip Haskins/Jr — Temple

De: Tre Newton/Sr — A&M Consolidated; Ben Wolz/Sr — College Station; Teyodrick Eastland/Sr — Waco High

ILB: Hunter McGary/Jr — A&M Consolidated; Trey Barfield/Sr — College Station; Hunter Norris/Sr — Rudder; Chris Hooper/Jr — Temple; Terry Murphy/Sr — University

OLB: Chris Williams/Sr — College Station; Bladen Reaves/Jr — Rudder; Tyheme Isabel/Jr — Waco High; Que Mitchell/So — University

CB: Chase Martinez/Sr — A&M Consolidated; Xavier Johnson/So — Bryan; Ryan Stapp/Jr — College Station; Markel Reed/Jr — Temple; T’Andre Baisy/Sr — Waco High

S: Jordan Woodard/Sr — A&M Consolidated; Jorddan Bellows/Jr — College Station; DJ Mangum/Sr — Waco High

District 13-4A Div. I

MVP — Tyrick James/Sr — China Spring

Offensive MVP — Jamal Williams/Sr — La Vega

Defensive MVP — Jared Rogers/Jr — La Vega; Brayden Mathis/Sr — China Spring

Off. Newcomer — Ace Whitehead/Fr — Lampasas

Def. Newcomer — KJ Peoples/So — China Spring

Coach — Willie Williams — La Vega

First Team Offense

QB: Jett Truss/Sr — Gatesville

RB: Kyle Harrison/Jr — Liberty Hill

FB: Hunter Oncken/Sr — Liberty Hill

WR: Johnathan Brown/Sr — La Vega; Sterling Galban/Sr — Burnet

IR: KJ Peoples/So — China Spring; DiMicco Chambliss/So — La Vega

TE: Dalton Phifer/Sr — Liberty Hill

OT: Michael Fletcher/Sr — La Vega; Lakota Lawerence/Jr — Liberty Hill

OG: Freddie Williams/Sr — La Vega; Justin Montgomery/Jr — Liberty Hill

C: Josh Lapuszynki/Jr — Liberty Hill; Kolten Benton/Sr — China Spring

UTL: Zach Mueller/Jr — Gatesville

First Team Special Teams

P: Tyler Torres/Sr — Burnet

RS: Donta Stuart/Jr — La Vega

K: Michael Shipley/Sr — Liberty Hill

LS: James McLarty/Sr — La Vega

First Team Defense

ILB: Tyler Stewart/Sr — China Spring; Grant Supak/Sr — Liberty Hill

OLB: Kemoche Hobbs/Sr — La Vega; Chris Slater/Jr — China Spring

DE: Braylon Watkins/Sr — La Vega; Dylan Hofferichter/Jr — China Spring

DT: Jaelun Maladdie/Jr — La Vega; Owen Sibley/Sr — Gatesville

CB: Isaiah Terrell/Sr — La Vega; Quintaveon Mason/Jr — La Vega

S: Donta Stuart/Jr — La Vega; Payton Spell/Jr — China Spring

UTL: Anderson Fulton/Sr — China Spring

Second Team Offense

QB: Cayden Johnson/Sr — China Spring

RB: Cameron Henry/Sr — La Vega

FB: Owen Sibley/Sr — Gatesville

WR: Steven Russo/Sr — China Spring; Brandon Pierino/Sr — Lampasas

IR: Derrick Bayer/Sr — Gatesville; Cameron Everts/So — Lampasas

TE: Parker Floyd/Jr — Gatesville

OT: Jacob Burns/Jr — China Spring; Austin Lee/Sr — Gatesville

OG: Eladio Cedillo/Sr — Gatesville; Charles Booker/Jr — China Spring

C: Kipp Gellach/Sr — Gatesville

UTL: Nick Brooks/Sr — China Spring

Second Team Special Teams

P: Ace Whitehead/Fr — Lampasas

RS: Elijah Davis/Sr — Liberty Hill

K: David Saldivar/ Sr — Gatesville

DS: J. Paul Madison/Sr — Liberty Hill

Second Team Defense

ILB: Will Carroll/Sr — Gatesville; Reid Burton/Sr — Burnet; Ethan Thon/Sr — Liberty Hill

OLB: Austin Bayer/Sr — Gatesville; Seth Cockrell/Sr — Lampasas

DE: Zacceaus Dimerson/Sr — La Vega; Kory Schmidt/Jr — Liberty Hill; Bradley Brem/Sr — China Spring

DT: Marcus Grimm/Sr — Liberty Hill; Seth Carpenter/ Sr — Burnet

CB: Steven Russo/Sr — China Spring; Derrick Bayer/Sr — Gatesville

S: Jordan McKinney/Jr — La Vega; Daunte Cuffie/So — Lampasas; Wyatt Cheney/Jr — Liberty Hill

UTL: Kobe Allen/So — Lampasas

District 4-4A Div. II

MVP — Taylor Grimes/Sr — Godley

Offensive MVP — Westen Halcom/Jr — Glen Rose

Defensive MVP — Kenneth Richardson/Jr — Waxahachie Life

UTL — Jamal Long/Sr — Hillsboro

Special Teams MVP — Logan Thames/Sr — Glen Rose

Lineman MVP — Reuel Barrett/Sr — Waxahachie Life

Off. Newcomer — Brenen Hawkins/Fr — Godley

Def. Newcomer — Ricky Douglas/So — Glen Rose

First Team Offense

QB: Cameron Griffin/Jr — Glen Rose; Jason Faulkenberry/Jr — Godley; Courtney Hewitt/Sr — Hillsboro

RB: Quintan Jackson/Jr — Benbrook

FB: Logan Blake — Waxahachie Life

WR: Dakota Paschall/Sr — Glen Rose; Tyler Torres/Sr — Glen Rose; Trace Thompson/Sr — Godley; Brandon Johnson/Jr — Benbrook; Andrew Williams/Sr — Venus

TE: Joshua Sanders — Waxahachie Life

OL: Hayden Shaw/Jr — Glen Rose; Blake Henderson/Sr — Godley; Sam Duran — Waxahachie Life; Juan DeLuna/Sr — Hillsboro; Isaac Gonzalez/Sr — Hillsboro; Grant Walles/Jr — Venus

First Team Defense

DL: Tanner Stroud/Sr — Glen Rose; Jess Niedziela/Jr — Glen Rose; Triston Anders/Sr — Godley; Kade Moore/Jr — Benbrook; Kyle Swanner/Sr — Venus

LB: Sebastian Rivera/Sr — Godley; Kelton Grigsby/Sr — Godley; Devin Lummas/Sr — Godley; Josh Sanders — Waxahachie Life; Reed Owens/Jr — Hillsboro; Kyle Lewis/Jr — Benbrook

DB: Drayden James/Sr — Glen Rose; Connor Hansen/Sr — Glen Rose; Jake Anderson/Sr — Glen Rose; Ian Mapes/Jr — Godley; Jordan Poston — Waxahachie Life; Hunter Mannor — Waxahachie Life; Kiunte Lucas/Jr — Hillsboro; Jaace Miles/So — Hillsboro; Brice Hill/Jr — Benbrook; Tyler Provins/Sr — Venus

Second Team Offense

RB: Joardan Bass/Sr — Godley

FB: Erik Palacio/Jr — Venus

WR: Harrison Hawkins/Jr — Glen Rose; JaDarius Baxter/Jr — Hillsboro; Keevon Kennedy/So — Benbrook

TE: Davis Shackelford/So — Glen Rose

OL: Gage Williams/Sr — Glen Rose; Nic Lara/Sr — Glen Rose; Dylan Ibarra/Sr — Glen Rose; Zackery Cheatham/Sr — Godley; Colton Rasco/So — Godley; Joctan Librado/Sr — Hillsboro; John Henson/Jr — Benbrook

Second Team Defense

DL: River Costello/Jr — Glen Rose; Keegan Bunt/Jr — Glen Rose; Garrett Wilson/Sr — Godley; Javin Hebert/Jr — Godley; Cameron Green — Waxahachie Life; Chris Flores/Sr — Hillsboro; Cameron Fitch/Jr — Hillsboro; Sean Harwood/Jr — Benbrook

LB: Bryan Pounds/Jr — Glen Rose; Alex Hoover — Waxahachie Life; Travler Moore/Jr — Benbrook; Cade Lewis/Sr — Venus

DB: Easton James/Jr — Godley; Treavor Griggs/Sr — Godley; Tyler Hudson/Jr — Hillsboro; Eduardo Perez/Sr — Venus

District 9-4A Div. II

MVP — Jaquay Martin/Sr — Mexia; Cade Depoy/Sr — Salado

Offensive MVP — Thor Hoffman/Sr — Lorena

Defensive MVP — Jacob Wilk/Sr — Salado

Off. Newcomer — Chad Rushin/Jr — Fairfield

Def. Newcomer — Rustin Hale/Jr — Salado

Outstanding O-lineman — Tucker Davis/Sr — Fairfield

Outstanding D-lineman — Jaiden Artiser/Sr — Mexia

Coach — Alan Haire — Salado

First Team Offense

QB: Bradley Lina/So — Lorena; Hayden Haire/Sr — Salado

RB: Aaron Torczynski/Sr — Salado; Kadarius Walker/Jr — Fairfield

FB: Trey Sheppard/Sr — Salado

WR: Noah Richard/Jr — Robinson; Coree Cleveland/Sr — Lorena

IR: Kolbe Branch/Sr — Fairfield; Ben Craig/Jr — Lorena

TE: Ashten Sniggs/Jr — Salado

OT: Bryce Wales/Jr — Salado; Robert Soto/Sr — Salado

OG: Bobby Cunningham/Sr — Salado; Colton Tucker/Jr — Lorena

C: Willy Whigham/Sr — Salado; Miller Smith/Sr — Fairfield

UTL: AJ Bell/Jr — Lorena

First Team Special Teams

K: Adrain Ceballos/Sr — Robinson

RS: Kolbe Branch/Sr — Fairfield; Cutter Hudgens/Sr — Salado

P: Cam Bryant/Sr — Lorena

First Team Defense

ILB: Marcos Gonzalez/Sr — Mexia; Riley Mitchell/Jr — Lorena; Mac Miller/Sr — Salado

OLB: Johnn Owens/Sr — Fairfield; Colin Highfill/Sr — Lorena

DE: Trevan McWilliams/Sr — Fairfield; Jacob Byrd/Sr — Lorena; Jekhare Hackett/Sr — Mexia

DT: Javion Dawkins/Sr — Connally; Gideon Fry/Sr — Lorena

CB: Kolbe Branch/Sr — Fairfield; Quade Brown/Sr — Salado

S: Cutter Hudgens/Sr — Salado; Jaise Oliver/Jr — Fairfield

Second Team Offense

QB: Travion Carter/Sr — Mexia

RB: Jay’veon Sunday/So — Connally; Jadrian Smith/Jr — Mexia

FB: Jar’Mycael Hudson/So — Fairfield

WR: Kolby Adams/Sr — Fairfield; Davion Carter/Sr — Mexia

IR: Joshua Beachum/Jr — Mexia; Avery Archibald/Jr — Fairfield

TE: Ryan Kyburz/Sr — Salado; Wade Woods/Sr — Salado

OT: Carter Diserens/Sr — Lorena; Parker Eidson/Jr — Fairfield

OG: Luis Reyes/Jr — Mexia; Andre Toledo/Jr — Robinson

C: Jordan Rios/Jr — Mexia; Darren Richardson/Sr — Connally

UTL: Davion Carter/Sr — Mexia

Second Team Special Teams

K: AJ Brem/So — Lorena; Jack Walrath/Sr — Salado; Lalo Ortiz/Jr — Mexia

RS: AJ Bell/Jr — Lorena; Joshua Beachum/Jr — Mexia

P: Marcos Gonzales/Sr — Mexia; Damien Smith/Sr — Connally

Second Team Defense

ILB: Devin Pullin/Jr — Connally; Ulises Ramirez/Sr — Fairfield

OLB: De’Marcus McQurter/Sr — Mexia; Joseph Crosby/Jr — Connally

DE: Zach Adams/Sr — Salado; Shelby Lee/Jr — Connally

DT: Andrew Sniggs/Jr — Salado; Sutton Bonner/Sr — Fairfield

CB: Korie Black/So — Connally; Braden Smith/Sr — Lorena

S: Cade Michna/Jr — Lorena; Ty Gamble/Jr — Mexia

District 9-3A Div. I

MVP — Tayvis Coleman/Sr — Teague

Offensive MVP — Judd Miller/Sr — Malakoff

Defensive MVP — Trevor Scott/Sr — West

Off. Newcomer — Jailyn Tatum/Sr — Westwood; Ameer Lee/Jr — Groesbeck

Def. Newcomer — Colby Rush/So — Malakoff

Utility — Romeo Hernandez/Sr — West

Offensive Lineman of the Year — Marcus Williams/Sr — Teague

Defensive Lineman of the Year — Henry Soukup/Jr — West

Kicker — Hector Romero/So — Malakoff

Punter — Jacob McSwane/Sr — Elkhart; Grant Johnson/Jr — Groesbeck

Returner — Tyrese Heard/Sr — Teague

First Team Offense

QB: Zack Satterwhite/Jr — Teague; Nathan Gerik/Jr — West; Ty Hale/Jr — Groesbeck; Devin Wilson/So — Whitney; Alejandro Sanchez/Jr — Eustace

RB: Zee Bailey/Sr — Malakoff

WR: Jaquaylon Hart/Sr — Malakoff; Andreas Garrett/So — Malakoff; Clay Richters/Sr — Whitney; Hunter Watson/Sr — Whitney

TE: Azaya Patrick/Jr — Teague

OL: Jacob Maggard/Sr — Teague; Lawson Allison/Sr — Teague; Travis Lemons/So — Teague; Matt Sparks/Sr — West; Nick Barrios/Sr — West; Kyler Dalrymple/Jr — Malakoff; Michael Schultz/Sr — Eustace; David Morrison/Jr — Elkhart

First Team Defense

DL: Trevor Cooper/Sr — Teague; Tyrus Busby/Sr — Teague; Zach Schneider/Jr — West; Parker Busch/Jr — Malakoff; Coby Wilbanks/Sr — Malakoff; Nick Mosley/Sr — Groesbeck

LB: Santos Estrada/Jr — Teague; Clayton Wilson/Sr — West; Preston Johnson/Jr — West; Zee Bailey/Sr — Malakoff; Brayden Bradley/Sr — Groesbeck; Landen Frazier/Sr — Groesbeck; Kole Graham/Jr — Eustace; Nate Bell/Sr — Elkhart

DB: Dalton Baker/Sr — West; Kayman Harold/Sr — West; Ethan Snow — Sr/ Malakoff; Ethan Davis/Sr — Groesbeck; Cory Strawn/Sr — Eustace

Second Team Offense

RB: Gelico Green/So — Teague; Paeton McFarlin/Sr — West; Kain Klish/Jr — West; Clifton Johnson/Sr — Eustace; John Ashford/So — Elkhart

WR: Antonio Heard/Sr — Teague; Rodney Kuykendall/Jr — Teague; Ryder Reese/Sr — West; Jake Lee/Sr — Malakoff; Ethan Snow/Sr — Malakoff; Ethan Davis/Sr — Groesbeck; Dylan Rand/Jr — Groesbeck; Brandyn Canady/Jr — Groesbeck; Gage Hightower/Sr — Whitney; Jaren Turner — Westwood

OL: Brandon Adams/Jr — West; Austin Prevost/Sr — Malakoff; Brendon McClintock/Jr — Malakoff; Mark Smith/Sr — Groesbeck; Trey Walters — Westwood

Second Team Defense

DL: Isaiah Bell/Sr — West; Daniel Fraire/Sr — West; Caleb Adams/Jr — Malakoff; Mark Patton/So — Malakoff; Anastacio Luna/Jr — Groesbeck; Joey Harris/Sr — Eustace; Kelly Ashton/Sr — Eustace; Ryan Hilty/Sr — Whitney

LB: Kade Collins/Sr — Teague; Dayveon Dixon/Jr — Teague; Jarek Rozyskie/Sr — West; Jacob Bates/Sr — West; Everardo Garcia/Jr — Malakoff; Michael Page — Westwood; Sam Shorts/Sr — Whitney; Ryan Lindsay/Jr — Elkhart

DB: Tyrell Canady/So — Teague; Jaquaylon Hart/Sr — Malakoff; Zach Wilson/Fr — Groesbeck; Ethan Austin/Jr — Eustace; Jason Losieciwz/Jr — Eustace; Callen Dickson/So — Westwood; Juan Saucedo/So — Whitney; RJ Moore/Fr — Elkhart

District 10-3A Div. I

Coach — Mike Hedrick — Franklin

MVP — Jared Pedraza/Jr — Franklin

Defensive MVP — JR Harris/Sr — Rockdale; Will Fannin/Jr — Franklin

Offensive MVP — Iverson Westbrook/Sr — Cameron Yoe

Def. Newcomer — Cade Zacharias/Jr — McGregor; Legrand Stegall/Jr — Franklin

Off. Newcomer — Zach Hrbacek/Fr — Troy

First Team Offense

QB: Zack Andress/Sr — Cameron Yoe; Michael Irons/Sr — McGregor; Torry Locklin/Sr — Rockdale

RB: Johnathan Phenix/Sr — McGregor; Clayton Rosprim/Jr — Franklin; Nick Lopez/Sr — Franklin; Datron Dixon/So — Franklin; Jared Pedraza/Jr — Franklin; Zack Hrbacek/Fr — Troy

WR: Ki’Zirrius Holt/Jr — Cameron Yoe; Jaquayln Crawford/Sr — Rockdale

TE: Tyler Lehmkuhl/Sr — Rockdale; Casey Phillips/Sr — Franklin

OL: Adrian Lewis/Sr — Cameron Yoe; Frank Ibarra/Jr — Cameron Yoe; Cooper McCauley/Sr — McGregor; Mason McDonald/Sr — McGregor; Greg Williams/Sr — McGregor; Wyatt Chambers/Sr — Rockdale; Carson Offield/Jr — Rockdale; Dalton Watkins/Sr — Franklin; William Deal/Sr — Franklin; Alex Falcon/Sr — Troy; Jake Petter/Sr — Troy

First Team Defense

DL: Brodie Sexton/Sr — Cameron Yoe; Cooper McCauley/Sr — McGregor; Noah Jenkins/Jr — McGregor; Cayden McBride/Jr — Rockdale; Chad Pajestka/Sr — Academy; Kyler Schreier/Sr — Academy; Ryan Davis/Jr — Franklin; Legrand Stegall/Jr — Franklin; Alex Falcon/Sr — Troy

LB: Nico Vargas/So — Cameron Yoe; Cade Zacharias/Jr — McGregor; Wyatt Allison/Sr — McGregor; JR Harris/Sr — Rockdale; Dylan Davis/Sr — Rockdale; Caden Costa/Sr — Academy; Ty Kern/Sr — Academy; Will Fannin/Jr — Franklin; CJ Smith/So — Franklin; Blake Leamon/Jr — Franklin; Ricky Guardiola/Jr — Troy

DB: Levi May/Sr — Cameron Yoe; DJ Daniels/Sr — Cameron Yoe; Michael Irons/Sr — McGregor; Josh Springer/Sr — Rockdale; Will Storey/Jr — Rockdale; Jaquayln Crawford/Sr — Rockdale; Rashawn Green/Jr — Franklin; Jared Pedraza/Jr — Franklin; Steven Stanford/Jr — Troy

First Team Special Teams

K: Anthony Avila/Sr — Troy

P: James Little/So — Franklin; Patrick Dean/Sr — Rockdale

RS: Michael Irons/Sr — McGregor

Second Team Offense

QB: Jared Lorenz/Sr — McGregor; Chance Mosley/Sr — Troy

RB: DJ Fripp/Sr — Cameron Yoe; Tristan Moore/Sr — Franklin; Zach Rodriguez/Jr — Troy; Sam Jones/So — Troy

WR: Kadrian Hammond/Jr — Cameron Yoe; Aaron Osborne/Sr — McGregor; Imani Jowers/Jr — McGregor; Chris Johnson/Sr — Rockdale; Quintin Hughes/Jr — Rockdale; James Little/So — Franklin

TE: Marcos Gutierrez/Sr — Rockdale; Seth Berg/Sr — Academy

OL: Caleb Hubnik/Jr — Cameron Yoe; Christian Reyes/Sr — Cameron Yoe; Aaron Denitez/Sr — McGregor; Randy Sandoval/Sr — McGregor; Jim Meraz/Sr — Rockdale; Patrick Dean/Sr — Rockdale; Cayden McBride/Jr — Rockdale; Kendall Dakroub/Jr — Academy; Matt Duewall/Sr — Franklin; Cody Duewall/So — Franklin; Colton Rosprim/Jr — Franklin; Kolbe Watkins/Jr — Franklin

Second Team Defense

DL: Quentin Ewing/Sr — Cameron Yoe; Mickey Castillo/Sr — McGregor; Mason McDonald/Sr — McGregor; Patrick Dean/Sr — Rockdale; Josh Davenport/Jr — Rockdale; Colton Rosprim/Jr — Franklin; Kavan Dooley/Sr — Franklin; Jayden Brown/Sr — Franklin; Dylan Yates/Jr — Troy

LB: Pat England/So — Cameron Yoe; Zach Lester/Sr — McGregor; Jackson Perry/Jr — Rockdale; Dylan Rowe/Sr — Rockdale; Wyatt Gardner/Fr — Academy; Jacob Cook/Jr — Franklin; Anthony Avila/Sr — Troy

DB: Bryce Brashear/Sr — Cameron Yoe; Bryce Welsh/Sr — Cameron Yoe; Johnathan Phenix/Sr — McGregor; Tanner Ladesma/Jr — McGregor; Jon Baehl/Sr — Jarrell; Nathan Newlin/Jr — Rockdale; Marcus Stepney/Sr — Academy; Zach Kissinger/Sr — Franklin; Kody Kaminski/So — Troy

Second Team Special Teams

K: Joanly Martinez/Sr — McGregor

P: Joanly Martinez/Sr — McGregor

RS: Bryce Welsh/Sr — Cameron Yoe

District 11-3A Div. II

MVP — Marc Gutierrez/Sr — Clifton

Offensive MVP — Dee Robinson/Jr — Rice

Defensive MVP — Mason Oliver/Sr — Clifton; Jeremy Humphries/Jr — Mildred

Special Teams MVP — Jose Rocha/Jr — Rice

Offensive Lineman MVP — Santos Murillo/Jr — Clifton; Zane Gifford/Sr — Rice

Defensive Lineman MVP — Bodee Humphreys/Jr — Clifton; Kenya Glasco/Jr — Blooming Grove

Utility MVP — Christian Hodshire/Sr — Rio Vista

Newcomer of the Year — TJ Ferch/So — Clifton

Coach/Staff — Clifton

First Team Offense

QB: Hutch Kettler/Sr — Clifton; Tanner Carlisle/So — Rice; Creed Baker/So — Mildred; Jeremiah Smith/Sr — A+ Academy; Donald Case/Sr — A+ Academy

RB: Austin Scott/Jr — Rice; Brian Ovalle/So — Rice; Ashton Strange/So — Rice; QT Turner/Jr — Mildred; Rendon Howe/Jr — Rio Vista; Collin Drain/Sr — Blooming Grove; Cesar Camarillo/Sr — Blooming Grove; Jeremiah Smith/Sr — A+ Academy; Donald Case/Sr — A+ Academy

FB: Braxton Beniot/Sr — Rio Vista

TE: Dawson Baldwin/Sr — Mildred; Brandon Faulkner/Jr — Rio Vista

WR: Riley Perry/So — Clifton; Tre’ Jessie/Sr — Rice; Elizhah Nezar/So — Rice; Jacob Thomas/Jr — Mildred; Bryce Samuels/Sr — Mildred; Blacke Stephens/Sr — Rio Vista; Lincoln Revill/Sr — Blooming Grove; Jeremiah Autry/Sr — A+ Academy

OL: Michael Sermons/Sr — Clifton; AJ Harris/Sr — Rice; Bear Williams/Jr — Mildred; Tyler Crisp/Jr — Rio Vista; Jordan Tinsley/Sr — Blooming Grove

First Team Defense

DL: Braydon Morrow/Sr — Clifton; AJ Harris/Sr — Rice; Bear Williams/Jr — Mildred; Brandon Faulkner/Jr — Rio Vista; Tyler Crisp/Jr — Rio Vista; Jordan Tinsley/Sr — Blooming Grove

LB: Hunter Ringo/Sr — Clifton; Austin Scott/Jr — Rice; Brian Ovalle/So — Rice; Dawson Baldwin/Sr — Mildred; Braxton Beniot/Sr — Rio Vista; Blacke Stephens/Sr — Rio Vista; Collin Drain/Sr — Blooming Grove; Cesar Camarillo/Sr — Blooming Grove; Jeremiah Smith/Sr — A+ Academy; Jeremiah Autry/Sr — A+ Academy

DB: Hutch Kettler/Sr — Clifton; Riley Perry/So — Clifton; Jackson Phillips/Jr — Clifton; Edgar Rodriguez/Jr — Clifton; Tre’ Jessie/Sr — Rice; Elizhah Nezar/So — Rice; Ashton Strange/So — Rice; Tanner Carlisle/So — Rice; Jacob Thomas/Jr — Mildred; QT Turner/Jr — Mildred; Bryce Samuels/Sr — Mildred; Creed Baker/So — Mildred; Rendon Howe/Jr — Rio Vista; Lincoln Revill/Sr — Blooming Grove; Donald Case/Sr — A+ Academy

First Team Special Teams

K: Cristian Ramirez/Jr — Clifton

RS: QT Turner/Jr — Mildred

Second Team Offense

QB: Mason Brandenberger/So — Clifton; Jacob Duran/Fr — A+ Academy

RB: Kevin Briones/So — Rice; Jordan Wilkins/Sr — Rio Vista; Noah Garcia/Jr — Blooming Grove; Jacob Duran/Fr — A+ Academy

FB: Jon Stephens/Sr — Rio Vista

WR: Kody Fastnacht/Sr — Clifton; Jake Harvell/Sr — Mildred; Bishop Harris/Fr — Mildred; Billy Bob Bridges/So — Rio Vista; Christian Albright/Sr — Rio Vista; Kalob Esparza/Sr — Blooming Grove

TE: Fisher Pitts/Sr — Clifton

OL: Alex Cura/Sr — Rice; Ray Onstott/Sr — Mildred; Justin Horn/Sr — Mildred; Jason Garcia/Sr — Blooming Grove; Steven Wells/Jr — A+ Academy

Second Team Defense

DL: Treston Horn/Sr — Clifton; Alex Cura/Sr — Rice; Ray Onstott/Sr — Mildred; Justin Horn/Sr — Mildred; Steven Wells/Jr — A+ Academy

LB: Hayden Horn/Jr — Clifton; Kevin Briones/So — Rice; Matthew Kirk/Sr — Mildred; Wilkins/Sr — Rio Vista; Jon Stephens/Sr — Rio Vista; Jason Garcia/Sr — Blooming Grove; Noah Garcia/Jr — Blooming Grove

DB: Colby Caniford/So — Clifton; Jake Harvell/Sr — Mildred; Bishop Harris/Fr — Mildred; Billy Bob Bridges/So — Rio Vista; Christian Albright/Sr — Rio Vista; Kalob Esparza/Sr — Blooming Grove; Jacob Duran/Fr — A+ Academy

District 12-3A Div. II

MVP — Alik Brooks/Sr — Marlin

Offensive MVP — DJ Weaver/Sr — Bruceville-Eddy

Defensive MVP — Chase Thompson/Jr — Buffalo

Off. Newcomer — Micah Smith/Fr — Hearne; Donavan Blakes/So — Marlin

Def. Newcomer — Quinston Owens/So — Hearne; Curtis Stanford/So — Leon

K — Brian Garcia/So — Bruceville-Eddy

P — Gabriel Pena/So — Marlin

First Team Offense

Quan Moten/Sr — Hearne; Ceidrion Golden/Sr — Hearne; Gerald Ross/Sr — Hearne; Anquan Boxley/Jr — Hearne; Javon Jefferson/Sr — Hearne; Colton Green/Jr — Buffalo; Dirk Kilgore/Jr — Buffalo; Timothy Simpson/Jr — Buffalo; Luis Porras/Jr — Buffalo; Jamual Randle/So — Buffalo; Blake Weaver/Sr — Bruceville-Eddy; Whitley Wright/Sr — Bruceville-Eddy; Austin Culver/Sr — Bruceville-Eddy; Logan Whitaker/Sr — Bruceville-Eddy; Kerry Collins/Sr — Marlin; Sir Charleston Lee/So — Marlin; Jimmie Quinn Jr./Sr — Marlin; Tyrese Mayes/Sr — Marlin; Dylan Smith/Jr — New Waverly; Morgan Clow/Sr — New Waverly; Jacob Abraham/So — New Waverly; Ja’Quez Williams/So — New Waverly; Raul Hernandez/Sr — Leon; Peyton Pruett/Jr — Leon; Justin Massey/Jr — Leon; Zacarrius Haynes/So — Anderson-Shiro; Dustin Tagudin/Jr — Anderson-Shiro; Ja’Colby Matthews/So — Anderson-Shiro

First Team Defense

Quan Moten/Sr — Hearne; Alijah Miles/So — Hearne; Patrick Foley/Jr — Hearne; Damion Dunn/Sr — Hearne; Gerald Ross/Sr — Hearne; Jesus Garcia/Jr — Buffalo; Benito Rivas/Sr — Buffalo; Marshall Jonas/Jr — Buffalo; James Rodell/Sr — Buffalo; Ryan Rath/Sr — Buffalo; Blake Weaver/Sr — Bruceville-Eddy; Ellis Warrick/Jr — Bruceville-Eddy; Whitley Wright/Sr — Bruceville-Eddy; Connor Tobert/Sr — Bruceville-Eddy; LaTravis Johnson/Fr — Marlin; Efrain Lujano/Sr — Marlin; Sevastian Hernandez/Sr — Marlin; Sir Charleston Lee/So — Marlin; Dyson Schaub/Sr — New Waverly; Dylan Smith/Jr — New Waverly; Chad Novark/Sr — New Waverly; Marcus Mills/Jr — New Waverly; Callaghan Sherrod/Sr — Leon; Kris Winstead/Jr — Leon; Cameron Aldridge/Jr — Leon; Kreese Milligan/So — Anderson-Shiro; Tre Hightower/Jr — Anderson-Shiro; Kelvin Adajr/Fr — Anderson-Shiro

Second Team Offense

Javareyon Bailey/Jr — Hearne; Victor Killebrew/Jr — Hearne; Justin Camper/Fr — Hearne; Ke’Andre Foley/Sr — Hearne; Dylan Woods/Sr — Hearne; Landon Agapiou/Sr — Buffalo; Erick Ayala/Jr — Buffalo; Blayne Stauffer/Sr — Buffalo; Hector Dominguez/Jr — Buffalo; Dustin Morgan/So — Buffalo; Nathan Quattlebaum/So — Bruceville-Eddy; Dylan Garner/Sr — Bruceville-Eddy; Bryant Norton/Jr — Bruceville-Eddy; Connor Tobert/Sr — Bruceville-Eddy; Efrain Lujano/Sr — Marlin; Donovan Bailey/Sr — Marlin; Ivan Burleson/Sr — Marlin; DeAndre Peoples/Sr — Marlin; Dyson Schaub/Sr — New Waverly; KeUnte Reed/Sr — New Waverly; Que Johnson/Sr — New Waverly; Jacob Durisseau/Jr — New Waverly; Callaghan Sherrod/Sr — Leon; Nick Ucci/Jr — Leon; Donnie Alexander/ Jr — Leon; Cole Werner/Fr — Anderson-Shiro; Tyler Derrett/Jr — Anderson-Shiro; Bailey Alexander/Jr — Anderson-Shiro

Second Team Defense

Tyquez Tindle/So — Hearne; Anquan Boxley/Jr — Hearne; Victor Killebrew/Jr — Hearne; Ke’Andre Foley/Sr — Hearne; Tudarrius Miles/Sr — Hearne; Tony Rios/Jr — Buffalo; Jordan Rogers/Fr — Buffalo; Alonso Dominguez/Jr — Buffalo; Roberto Garcia/So — Buffalo; James Phillips/So — Buffalo; John Carreno/Sr — Bruceville-Eddy; Reid Petree/Sr — Bruceville-Eddy; TJ Jarmon/So — Bruceville-Eddy; Ian Moore/So — Bruceville-Eddy; Jimmie Quinn/Sr — Marlin; Jeremiah Henry/Sr — Marlin; Donovan Bailey/Sr — Marlin; Tyrese Mayes/Sr — Marlin; Morgan Clow/Sr — New Waverly; Que Johnson/Sr — New Waverly; Jacob Durisseau/Jr — New Waverly; CD Bell/Sr — New Waverly; Tyson Cornett/Fr — Leon; Nick Ucci/Jr — Leon; Aron Orndorff/Jr — Leon; Shyheim Jones/Jr — Anderson-Shiro; Chad Roebuck/So — Anderson-Shiro; Chalon Pratt/So — Anderson-Shiro

District 7-2A Div. I

MVP — Kevin Yeager/Jr — De Leon

Offensive MVP — Anthony Rangel/Sr — De Leon

Defensive MVP — Kolby Smith/Sr — Crawford

Off. Newcomer — Isaac Chavez/So — Goldthwaite

Def. Newcomer — Colton Smith/So — De Leon

First Team Offense

QB: Gage Pearson/Sr — Crawford; Briley Johnson/Jr — Hico

RB: Cooper Connally/Sr — Hico; Quaid Seward/Sr — Goldthwaite; Martin Najera/Sr — Hamilton; Garrett Dutschmann/Sr — Crawford

FB: Trey Lacina/So — Crawford; Jacob Smith/Sr — Hico

TE: Joseph Watson/Jr — San Saba; Derrick Shaw/Sr — Crawford

WR: Orson Sylva/Sr — De Leon; Calvin Martin/Sr — De Leon; Chris Cox/Jr — De Leon; Charlie Adamick/Sr — Crawford

OL: Diesel Ceresini/Sr — Hamilton; Branson Armstrong/Sr — Hamilton; Trevor Horton/Sr — Goldthwaite; Hagen Hohertz/Sr — Goldthwaite; Tanner Mitchell/Jr — Crawford; Seth Kohlscheen/Jr — Crawford; Will Worrell/Sr — Crawford; Karson Zant/So — Hico; Kyler Shafer/Sr — De Leon; Joey Garcia/Sr — De Leon

First Team Defense

DL: Jacob Guerrero/Sr — Hamilton; Hagen Hohertz/Sr — Goldthwaite; Clayton Pierce/Jr — San Saba; Derrick Shaw/Sr — Crawford; Hunter Koonsman/Jr — Hico; Hames Hancock/Sr — De Leon; Bray Tovar/Jr — De Leon

LB: Jake Sanders/Sr — De Leon; Kelan Hodges/Jr — De Leon; Jacob Smith/Sr — Hico; Luc Hyles/Jr — Hico; Mason Browning/Sr — Crawford; Trey Patterson/Jr — Goldthwaite; Martin Najera/Sr — Hamilton; Daniel Bootlinger/Jr — Hamilton

DB: McKennan Jones/Sr — Goldthwaite; Trey Lacina/So — Crawford; Charlie Adamick/Sr — Crawford; Braydon Luna/Jr — Hico; Grayson Holt/Sr — Hico; Orson Sylva/Sr — De Leon; Calvin Martin/Sr — De Leon

First Team Special Teams

K: Jordan Harrison/Jr — Hico; Leo Garcia/Sr — Goldthwaite

P: Cooper Connally/Sr — Hico

Second Team Offense

QB: Drew Hermesmeyer/Jr — Goldthwaite; Sean O’Keefe/So — San Saba; Grayson Moore/So — Hamilton

RB: Elijah Salinas/So — San Saba; Leo Garcia/Sr — Goldthwaite; Blake Pettit/Jr — Hamilton

FB: Hunter Koonsman/Jr — Hico; Kain Kunkel/Jr — Hamilton

TE: McKennan Jones/Sr — Goldthwaite

WR: Kyle Schwartz/Sr — Goldthwaite; Eli Gilmore/Jr — De Leon; Grayson Holt/Jr — Hico; Tate Abel/So — Crawford; Cole Tupin/Sr — San Saba

OL: Will Bridgewater/Sr — Hamilton; Junior James/Jr — San Saba; James Harrison/Sr — Crawford; Landry Bruce/Jr — Crawford; Tanner Sylva/So — De Leon; Bake Bellomy/Sr — De Leon; JT Morris/So — De Leon

Second Team Defense

DL: Tanner Mitchell/Jr — Crawford; Javion Robinson/So — Valley Mills; JT Morris/So — De Leon; Garrett Turner/Sr — Hico/ Landry Bruce/Jr — Crawford; James Young/Jr — Hamilton; Trevor Horton/Sr — Goldthwaite

LB: Bryce Whiteley/Sr — De Leon; Tony Evans/Jr — De Leon; Adrian Jimenez — Hico; Josh Lambert/Sr- San Saba; Erik Argote/Jr — San Saba; JP Gibbard/Sr — Goldthwaite; Wyatt Catoe/Sr — Hamilton; Ian Nath/Jr — Hamilton; Reed Rogers/Sr — Crawford

DB: Cooper Conley/Sr — Hico; Chris Cox/Sr — De Leon; Jett Cortez/Jr — Hamilton; Luis Najera/Fr — Hamilton

Second Team Special Teams

K: Fianco/So — Valley Mills

P: Orson Sylva/Sr — De Leon

Jonathan Weatherman/Sr — Crawford; Luke Brookshire/Sr — Crawford; Josh Butterfras/So — Goldthwaite; Josue Sanchez/Jr — Goldthwaite; Terry King/Sr — Valley Mills; Pedro Villa/Sr — Valley Mills; Emilo Villapando/Sr — Hico; Pablo Cruz/So — Hico; Jeffery Hodges/Jr — De Leon; Erik Sides/Jr — De Leon; Jace Sloan/So — Hamilton

District 8-2A Div. I

MVP — Zamar Kirven/Sr — Mart

Offensive MVP — Jace Terry/Sr — Mart

Defensive MVP — Cooper Baize/Sr — Mart

Newcomer — Tyler Webb/Fr — Bosqueville

Coaching staff — Mart

First Team Offense

QB: Steven Searcy/Jr — Riesel

RB: Jacob Bravo/Jr — Bosqueville; Kendrick Norwood/Sr — Italy; Tyrek Horne/Jr — Mart

WR: Jase Ayala/Jr — Bosqueville; Tanner Sepulveda/Jr — Bosqueville; Tanner Smith/So — Riesel; Jalon Kirven/Sr — Mart

FB: Dominic Rosales/Sr — Axtell; Chase Rutherford/So — Itasca

TE: Clay Riddle/Sr — Italy; Shatydrick Bailey/Jr — Mart; Anthony Sauceda/Jr — Mart; Marcell Estell/Jr — Bosqueville

OG: Dalton Zander/Sr — Bosqueville; Joan Torres/Sr — Mart

OT: Mason Howell/Sr — Bosqueville; Elijah Green/Jr — Mart; Jaden Riley/Jr — Mart

C: Adolfo Morejon/Jr — Mart; Tyler Flowers/Sr — Bosqueville

First Team Defense

DT: Braden Jenkins/Jr — Riesel; Shatydrick Bailey/Jr — Mart; Adolfo Morejon/Jr — Mart; Mason Howell/Sr — Bosqueville

DE: Elijah Green/Jr — Mart; Roddrell Freeman/Fr — Mart; Lane Womack/Jr — Bosqueville; Clay Riddle/Sr — Italy

ILB: Dakota Robert/Jr — Riesel; Jacob Bravo/Jr — Bosqueville

OLB: Caleb Telatnyk/Jr — Italy; Camden Rhodes/Sr — Mart; Will McClellan/So — Bosqueville

S: Jalon Kirven/Sr — Mart; Tanner Sepulveda/Jr — Bosqueville; Jase Ayala/Jr — Bosqueville

CB: Jermaine Madkins/Sr — Mart; Kyler Martin/So — Mart; Marcell Estell/Jr — Bosqueville

First Team Special Teams

P: Gary Escamilla/Sr — Italy

K: Angel Ortiz/So — Mart

RS: Marcell Estell/Jr — Bosqueville; Jalon Kirven/Sr — Mart

Second Team Offense

QB: Jay Bennett/Sr — Riesel; Kyler Martin/So — Mart

RB: Daylan Slade/Fr — Italy; Roddrell Freeman/Fr — Mart; Gus Mulsow/Sr — Riesel

WR: Hayden Sheffield/Jr — Axtell; Nolan Slagel/So — Riesel

FB: Christion Washington/Jr — Italy

TE: Nick Watkins/Jr — Axtell; Lane Womack/Jr — Bosqueville; Camden Rhodes/Sr — Mart

OG: Garrett Garvelli/So — Bosqueville; Dakota Robert/Jr — Riesel; Alex Garcia/Jr — Italy

OT: Bryson May/So — Italy; Rick Ortega/Sr — Itasca; Matt Pina/Sr — Axtell; Elijah McFatridge/Sr — Bosqueville

C: Justin Blasingame/Sr — Riesel; Donald Hayes III/Jr — Italy

Second Team Defense

DT: Terry Dixon/Jr — Italy; Tyler floweres/Sr — Bosqueville; Rick Ortega/Sr — Itasca; Garrett Garvelli/So — Bosqueville

DE: Christion Washington/Jr — Italy; Soloman Alvarado/Jr — Axtell; Nick Womack/Fr — Bosqueville; Grant Tijerina/Jr — Riesel

ILB: Dalton Boeche/Jr — Riesel; Austin Albrecht/Fr — Bosqueville; Donald Hayes III/Jr — Italy

OLB: Bryce Eckardt/Sr — Bosqueville; Gary Escamilla/Sr — Italy

S: Devin Mapps/Sr — Italy; Koby Hollingsworth/Fr — Axtell

CB: Lane Lawson/Jr — Riesel; Garrett Janek/Sr — Italy; Jackson Zander/Jr — Bosqueville

Second Team Special Teams

P: Tanner Sepulveda/Jr — Bosqueville

K: Grant Tijerina/Jr — Riesel; Maruo Ibarra/Sr — Italy

RS: Kyler Martin/So — Mart

District 13-2A Div. I

MVP — Joe Sandifer/Sr — Thrall

Offensive MVP — JaQuorian Johnson/Sr — Rosebud-Lott

Defensive MVP — Adrian Montelongo/Sr — Holland

Off. Newcomer — Braeden West/So — Thrall

Def. Newcomer — Caden Leschber/So — Thrall

UTL — Brady Shelton/So — Holland

First Team Offense

QB: Nick Salazar/Sr — Thrall

RB: Matthew Jarosek/Sr — Thrall

FB: Luke Leschber/Jr — Thorndale

WR: Jake Shaw/Sr — Normangee; Kelton Hooker/Sr — Thrall; Adrian Montelongo/Sr — Holland

IR: CJ Rosales/Sr — Normangee

TE: Ashton Schaefer/Sr — Thorndale

OT: Kyge Poling/Sr — Thrall; Corey Preusse/Jr — Thorndale; Ryan Festa/Jr — Holland

OG: Isaiah Martinez/Sr — Thrall; Corey Brooks/Jr — Thorndale

C: Wesley Strand/Sr — Thrall

First Team Defense

ILB: Marthew Jarosek/Sr — Thrall; Reese Sims/Jr — Rosebud-Lott

OLB: Scott Guzman/Jr — Thorndale; Izaiah Baggerly/Sr — Holland; Landon Mikulencak/Sr — Thrall

DE: Weston Hugo/Sr — Holland; Wesley Strand/Sr — Thrall

DT: Brandon Ramos/So — Holland; Colt Cauble/So — Thorndale

CB: Kelton Hooker/Sr — Thrall; Blake McMurray/Sr — Thrall

S: JaQuorion Johnson/Sr — Rosebud-Lott; Bradley Cantwell/Sr — Thrall

First Team Special Teams

P: Damon Allen/So — Moody

RS: Joe Sandifer/Sr — Thrall

K: Steven Davis/Sr — Moody

Second Team Offense

QB: Cameron Ranton/Sr — Normangee; Max Stroud/Sr — Holland

RB: Weston Hugo/Sr — Holland; Scott Guzman/Jr — Thorndale

FB: Izaiah Babgerly/Sr — Holland

WR: Cody McNiel/Sr — Moody; Tristan Young/Sr — Normangee

IR: Luke Yellott/So — Normangee; Evan Pate/Jr — Normangee

TE: Adrian Valdez/So — Rosebud-Lott

OT: Reese Sims/Jr — Rosebud-Lott; Alex Gomez/Jr — Holland; Drew Ball/So — Thrall

OG: Jose Hernandez/Sr — Holland; Billy Clark/Sr — Thrall; Darius Padron/Sr — Holland

C: Austen Martinez/Sr — Holland

Second Team Defense

ILB: Luke Leschber/Jr — Thorndale; TJ Renfro/Sr — Thrall

OLB: Jason Garrett/Sr — Moody; Ethan Easley/Jr — Rosebud-Lott

DE: Mason Fisher/Sr — Thorndale; Kyge Poling/Sr — Thrall

DT: Graham Kahlin/Jr — Rosebud-Lott; Drew Ball/So — Thrall

CB: Caleb Cearley/So — Holland; Lane Niemtchk/Sr — Thorndale; Javion Ward/Sr — Moody

S: CJ Rosales/Sr — Normangee; Tristan Young/Sr — Normangee

Second Team Special Teams

P: Matthew Jarosek/Sr — Thrall

RS: Caleb Cearley/So — Holland

K: Ty Stock/Jr — Rosebud-Lott; Garett Kurtz/Jr — Holland

District 10-2A Div. II

MVP — Kaidyn Peralez/Sr — Bremond

Offensive MVP — John Anderson/Sr — Meridian

Defensive MVP — Michael Pruitt/Sr — Bremond

Off. Newcomer — Ramon Manrriquez/Fr — Frost

Def. Newcomer — Logan Morris/So — Hubbard

First Team Offense

QB: Antoni Alvarado/So — Frost

RB: Demetrik Davenport/Jr — Meridian

FB: Jansen Tyner/Sr — Dawson

WR: Jared Stellbauer/Sr — Bremond; Devin Gruben/Jr — Frost; Derek Malott/Jr — Meridian; Cooper Martin/So — Hubbard

TE: Preston Lane/Jr — Frost

OL: Kellan Stuard/Sr — Bremond; Ryan Jones/Sr — Bremond; Colton Ward/Jr — Frost; Caleb Curl/Sr — Frost; Adrian Garza/Sr — Meridian; Anakin Sullivan/Sr — Hubbard; Sebastion Olvera/Fr — Hubbard

First Team Defense

DL: Ryan Jones/Sr — Bremond; Jared Stellbauer/Sr — Bremond; Nick Bancroft/Sr — Bremond; Austin Anderson/Jr — Frost; Caleb Curl/Sr — Frost; Brendan Machac/Jr — Meridian; Wyatt Litteken/Sr — Meridian; Seth Sykora/Sr — Hubbard; Crispin Salanis/Jr — Chilton

LB: Eric Wilganowski/Sr — Bremond; Preston Lane/Jr — Frost; Colton Ward/Jr — Frost; Demetrik Davenport/Jr — Meridian; Anthony Gonzalez/Fr — Meridian; Kolby Pederson/Sr — Hubbard; RJ Cormier/So — Hubbard; Jansen Tyner/Sr — Dawson; Nick Robinson/Jr — Dawson

DB: Danny Suarez/Sr — Bremond

First Team Special Teams

K: Gerardo Ponce/Sr — Bremond

P: Thomas Couch/Sr — Hubbard

RS: Trevon Babers/Jr — Dawson

Second Team Offense

RB: Dalton Wilganowski/Fr — Bremond

FB: Brandon Folmar/Sr — Frost

WR: Austin Anderson/Jr — Frost; TJ Malott/Sr — Meridian; Danny Cassidy/Jr — Meridian

TE: Kyle Payne/So — Hubbard

OL: Nolan Hopcus/So — Bremond; Waylon Watson/Fr — Frost; Ethan Bankston/Jr — Meridian; Zade Kendall/So — Meridian; Chance Hasse/So — Hubbard; Seth Sykora/Sr — Hubbard; Carson Henderson/Jr — Dawson

Second Team Defense

DL: Gerardo Ponce/Sr — Bremond; Devin Gruben/Jr — Frost; Alex Cabrera/So — Frost; Leopoldo Perez/Fr — Frost; Jose Maldanado/Jr — Meridian; Joshua Brown/Jr — Hubbard; Bishop Andrews/Sr — Hubbard; Carson Henderson/Jr — Dawson

LB: Jose Vargas/Jr — Frost; Brandon Folmar/Sr — Frost; Landon Blackman/So — Hubbard; Montana Steele/Sr — Dawson; Emmanuel Sanchez/Jr — Chilton

DB: RyKenderia Paul/Jr — Bremond; Danny Cassidy/Jr — Meridian; Manual Acevedo/Sr — Meridian

District 11-2A Div. II

MVP — CJ Horn/Sr; Trai Gardner/Sr; Onterio Thompson/Sr — Tenaha

Offensive MVP — Jordan Osby/Jr — Timpson

Defensive MVP — Tavoris Giles/Sr — Tenaha

Off. Newcomer — Jaylon Shelton — Overton

Def. Newcomer — JT Calloway/So — Tenaha

Offensive Lineman of the Year — Matthew Flournoy/So — Tenaha

Defensive Lineman of the Year — Juarmez Brock/Jr — Tenaha

First Team Offense

John Grogan — Timpson; Rick Fraunberger — Grapeland

RB: Brannon Bedre/Sr — Grapeland

FB: Hudson Rogers/Jr — Overton

WR: Jay Lloyd/Jr — Tenaha; Kaeson Gentry/Sr — Timpson; Tyrin Wiley — Grapeland; Cody Foshee/Sr — Tenaha; Luke Osburn — Overton

TE: Tavoris Giles/Sr — Tenaha

OL: Juarmez Brock/Jr — Tenaha; Tycorreus Viligas/Jr — Tenaha; Jarrett Page/So — Timpson; Nictaio Scourton/Jr — Timpson; Aaron Davis/Sr — Grapeland

First Team Defense

DL: Shane Peveto/Jr — Timpson; Devon Leblanc/Sr — Timpson; Nictavian Calloway/Jr — Tenaha; Ashton King/Sr — Overton

ILB: Christian Ashton/Sr — Tenaha; Luke Osburn/Jr — Overton; James Coleman/Jr — Grapeland; Jarrett Page/So — Timpson

OLB: Jordan Thompson/Sr — Tenaha; Brayden Cheatham/Sr — Grapeland; Jase Jones/Sr — Mt. Enterprise

CB: Cody Foshee/Sr — Tenaha; Jonathan Wright/Jr — Mt. Enterprise; Tyrin Wiley/Jr — Grapeland

S: Jay Lloyd/Jr — Tenaha; Jordan Osby/Jr — Timpson

First Team Special Teams

K: Christian Castillo/Jr — Tenaha

P: Rick Frauenberger/Jr — Grapeland

Second Team Offense

RB: Stephon Ester/Sr — Wortham

WR: Braxton Whaley/Sr — Wortham; Josh Ackley/Jr — Grapeland

TE: Shawn Sartors/Sr — Overton

OL: Dylan Martin/Sr — Wortham; Garrett Worley/Jr — Overton; Brandon Allison/Sr — Overton; Ashton King/Sr — Overton; Cerdarian Davis/Sr — Grapeland

Second Team Defense

DT: Dylan Martin/Sr — Wortham; Darius Henderson/Sr — Overton; Jesse West/Sr — Grapeland

ILB: Hudson Rodgers/Jr — Overton; Josh Ackley/Jr — Grapeland

OLB: Braxton Whaley/Sr — Wortham

S: Cole Marshall/So — Overton; Stephon Ester/Sr — Wortham

TAPPS District 4 Div. III

First Team

DL: Elias Ferris/Sr — Reicher; Ben Weber/Sr — Brazos Christian; Chandler Sexton-Ruiz/Jr — Texas School for the Deaf; Kyle Parsons/Sr — Central Texas Christian; Alfredo Castillo/Sr — Texas School for the Deaf

LB: James Bass/Sr — Reicher; Garrett Fowler/Jr — Brazos Christian; Letrell Toussaint/Sr — Reicher; Seth Shatto/Sr — Central Texas Christian; Michael Singleton/Sr — Texas School for the Deaf

DB: John Aynesworth/Sr — Reicher; Marc Wood/Sr — Central Texas Christian; Isaiah Saenz/Jr — Brazos Christian; Damion Wilson/Sr — Reicher; Jadan Anderson/Sr — Texas School for the Deaf

P: Blake Griffin/Sr — Brazos Christian

OL: Noah Plsek/So — Reicher; Garrett Fowler/Jr — Brazos Christian; Blaine Fischer/Sr — Reicher; Chance Boettcher/Jr — Reicher; Kyle Parsons/Sr — Central Texas Christian

QB: Ben Brittain/Jr — Reicher

RB: James Bass/Sr — Reicher; Robert Hartis/Sr — Brazos Christian; Marc Wood/Sr — Central Texas Christian; Gareth Ashton/Sr — Texas School for the Deaf

WR: John Aynesworth/Sr — Reicher; Parker Smith/Sr — Brazos Christian; Letrell Toussaint/Sr — Reicher; Logan Lipscomb/Sr — St. Joseph

TE: Chandler Sexton-Ruiz/Jr — Texas School for the Deaf

K: Blake Griffin/Sr — Brazos Christian

ATH: Blake Smith/Sr — Brazos Christian

Second Team

DL: Parrish Bryce Dorton/Sr — Reicher; Logan Lipscomb/Sr — St. Joseph; Gib Tucker/Jr — Brazos Christian; Noah Plsek/So — Reicher; John Scarboro/So — Texas School for the Deaf

LB: Blaine Fischer/Sr — Reicher; Parker Smith/Sr — Brazos Christian; Preston Garrett/Jr — Texas School for the Deaf; Jeb Miller/Jr — Brazos Christian; Braden Getman/Jr — Central Texas Christian

DB: Brandon Ramirez/Sr — Reicher; Nolan Applegate/Sr — Central Texas Christian; Zach Oelze/Sr — Brazos Christian; Trevor Hardy/Jr — Central Texas Christian; Zander Symansky/Jr — Texas School for the Deaf

P: Logan Lipscomb/Sr — St. Joseph

OL: Alfredo Castillo/Sr — Texas School for the Deaf; Jackson Bayer/So — Reicher; Mason Hitt/Jr — Brazos Christian; Braden Getman/Jr — Central Texas Christian; John Scarboro/So — Texas School for the Deaf

QB: Bryce Steel/So — Brazos Christian

RB: Jadan Anderson/Sr — Texas School for the Deaf; Seth Shatto/Sr — Central Texas Christian; Christopher Coleman/Sr — Brazos Christian; Preston Garrett/Jr — Texas School for the Deaf

WR: Elias Ferris/Sr — Reicher; Ben Weber/Sr — Brazos Christian; Nolan Applegate/Sr — Central Texas Christian; Parrish Bryce Dorton/Sr — Reicher

TE: Craig Hall/Jr — Texas School for the Deaf

K: Brandon Ramirez/Sr — Reicher

ATH: Jacob Shipp/Jr — Central Texas Christian